Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 046)

Žena v okně (2021)

Veľmi slušný rozbeh, dialógy, atmosféra, vizuál a prostredie rozohrávajú zaujímavú psycho mystery hru na štýl Hitchcocka s výbornou Amy Adams. Keď príde film k bodu, že sa začínajú rozpletať uzle a prichádza pointa, prichádza aj sklamanie. Po fakt dobrom úvode zostala mierna pachuť.

Tamara Drewe (2010)

Asi nerozumiem anglickému "humoru" (keď to teda chcelo byť humorné, ale vyzeralo to, že sa o to snaží). Postavy nesympatické, ich chovanie detto, "zápletka" o ničom. Jediným kladom je prudko pozerateľná Gemma, aj keď aj jej postava sa chová divne.

Tísňové volání (2018)

Príklad, ako z minimalizmu (jeden herec, jedna miestnosť) vyžmýkať maximum. Film funguje v tomto prípade ako kniha, neponúka divákovi obrázky, ako sa to stalo, ale necháva celý príbeh neukázaný a na predstavivosti, fantázii. Dovolím si tvrdiť, že keby film ukázal príbeh, o ktorý ide v telefonáte, asi by nebol taký zaujímavý.

Let (2012)

Veľmi slušná dráma o pilotovi, ktorý hrdinsky zachráni množstvo cestujúcich riskantným manévrom, ale pije a droguje a pil aj pred letom. Havária je hustá, vyšetrovanie okej, aj záver dajme tomu. Nevyužitá alebo lepšie povedané nasilu bola Reilly a časti s ňou, naopak, tradične výborný Washington.

Případ Sloane (2016)

Drsný príbeh z prostredia americkej lobby, ktorá sa týka prípadu obstarávania zbraní (v USA tak aktuálna téma). Lobisti sa vyskytujú v každom štáte, ale v zámorí sú asi najmarkantnejší. Mne pozadie tejto "profesie" až tak veľa nehovorí, v niektorých momentoch filmu som sa trošku strácal (šialene rýchle dialógy na náročné témy) a nestíhal si ukladať kocky stavebnice v hlave. Výborný bol však záver, keď rovnako skvelá Chastain položila (alebo práve naopak, vzala) posledný a rozhodujúci kus stavebnice do skladačky.

Everest (2015)

Paradoxne, najviac sa mi páčili "dokumentárne" časti, opisy, ako sa vystupuje na Mount Everest, čo všetko treba, atď. Po búrke sa z kľudného rozprávania o výstupe na najvyššiu horu sveta stáva nervák, v ktorom ste bezmocní vy aj hlavní hrdinovia.

Nebezpečné lži (2020)

Je to pozerateľné, ale keď to vidieť nebudete, o nič neprídete. Chýba tomu väčšia iskra, napätie, ktoré pri krimi filmoch očakávate. A samozrejme atmosféra.

Jako malé děti (2006)

Dosť dobre som nerozumel, prečo sú vo filme dva prakticky nesúvisiace príbehy. Story s nešťastnými manželstvami a hľadaním šťastie u iného člena opačného pohlavia (inak už dosť tradičný námet, až mám pocit že príliš) s Kate Winslet by to kľudne utiahla aj sama. Páčil sa mi katarzný koniec.

Karate Kid (2010)

Film pre celú rodinu, najmä tá mladšia časť bude spokojnejšia. Tradičná story o loserovi v novom prostredí, ktorý sa nevie začleniť a rešpekt si získa až tréningom a turnajom v kung-fu. Je to presladené trochu a naivné, ale pozerateľné. A Smith prehrával, teda mne to až bilo do očí a liezlo na nervy.

Ten třetí (2013)

Až teraz pozerám, že rovnaký režisér natočil aj Crash, čo mnohé vysvetľuje. Ide o podobný typ filmu, spletenec osudov, ktoré na prvý pohľad nemajú veľa spoločného, ale jemne sa prepletajú. Ten tretí je podaný trošku artovejšie. Výhodou je určite výborné obsadenie. Najviac sa mi páčil príbeh Franco - Kunis, aj keď dostal asi najmenej priestoru (škoda). Aj ostatné dva sú zaujímavé (veľmi dobre sa pozerá na Wilde - pre mňa príjemné prekvapenie filmu). Záverečnú mozaiku som nezložil (u mňa nič prekvapivé) a zostal trochu zmätený, ale bavil som sa a vidím to na druhé pozretie.