Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 110)

Tajemné okno (2004)

Ako povedal hlavná postava na konci: najdôležitejší je záver. A platí to aj pre film. Celý čas buduje atmosféru, napätie, divák kombinuje, pomaly sa snaží rozmotávať nitky, hádať. A potom príde záver, ktorý to nezvládne. Nie je prekvapivý, aj keď podľa doterajšieho priebehu by mal byť. A je to teda určite škoda, lebo počas filmu som sa rozhodne nenudil. Režisér ma dostal presne tam, kde ma chcel mať, ale namiesto maškrty mi ponúkol len obyčajný bonbón.

Životní trefa (2022)

Je to rozprávkové (asi až príliš), predvídateľné, šablónovité. Ale nemôžem si pomôcť, športové drámy from zero to hero ma bavia.

Pád letu A800 (2020)

Celkom originálna zápletka z prostredia aeroliniek. Divák vidí, ako prebieha vyšetrovanie pádu lietadla a spolu s hlavným hrdinom rozmotáva nitky katastrofy. Úvodný rozjazd je veľmi dobrý, časom sa mi zdá, že tempo trochu upadá a tiež dej do určitej letargie. Rozuzlenie je fajn.

Ztracené město (2022)

Sandra Bullock je fakt kus. Na svoj vek neuveriteľný. Len škoda, že scenár filmu je hrozný. Nič inovatívne, pozbierané všetky barličky z podobných filmov zlepené dokopy. Presne viete, kedy to asi bude mať byť vtipné, ale nie je. Viete, kedy to má byť napínavé, ale nie je. Viete, ako to má dopadnúť a čuduj sa svete, dopadne to presne tak. Postava Da'Vine Joy Randolph bola totálna nadbytočná, či už prínosom od deja alebo humorom (ktorý evidentne mala vytvárať). Opakom je minirola Brada Pitta.

Eternals (2021)

Zaujímavé a nové postavy (teda aspoň pre mňa), akurát že ich je na jeden raz priveľa a logicky nie každá má dostatočný priestor. Príbeh poslabší, potenciál tam je, rozbeh sľubný, ale skĺzne to do plytkosti, bez šťavy, gradácie, potrebného napätia.

Jako dým (1999)

Nahá Kate Winslet. To si asi budem len z Holy Smoke pamätať.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021)

Blockbusterová superhrdinská zábava s tak akurát akciou, novými zloduchmi, oprášenými kamošmi, troškou romantiky, silnou dávkou sentimentu. Vhodné nielen pre dospelákov, podávané aj v detskom menu. Silnejší záver vyťahuje na štvorku.

Hra na hraně (2013)

Priemerné, tuctové, bez výraznejšieho nápadu a ničím výnimočné. Tradičné postupy (mládenec potrebuje peniaze, tak staví všetko na jednu kartu, samozrejme mu to vyjde, postupuje hore, ale... vždy je tu ale. Pekná baba musí byť, podraz, slabé miesto v podobe rodiny, pomsta, twist - nie príliš vydarený).

plakát

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Oveľa lepšie ako Homecoming. Pomohlo zasadenie do Európy a cestovanie po zaujímavých destináciách, lepší príbeh, záporák, dobrý dejový twist. Nie je to také strhnulé, nudné, silené.

Captain Marvel (2019)

Minulo ma to teda riadne, či už príbehovo, štýlom, podaním, protivníkom, vlastne skoro všetkým. Marvelovka, ktorú si len môžem odškrtnúť ako videnú.

Ovládací panel
3 body