Sociální síť (2010)

Na film som sa tešil a mal som dosť veľké očakávania, ale nie všetky sa vyplnili. Filmársky odvedené dobre, ale príbeh nie je nejako zvlášť pútavý. Asi tomu dám ešte jednu šancu

127 hodin (2010)

Pred filmom zásadne nepozerám jeho obsah a pri tomto filme som to ocenil. Nevedel som, ako to skončí, napätie mnou lomcovalo počas celého filmu. Po pravde, ak by mi niekto povie, že to je o chlapíkovi, ktorý sa zasekne s kameňom na ruke, tak by ma to trošku od pozretia odstrašilo. Takto som sa nenudil, vďaka dobrej réžii, páčil sa mi aj strih, hudba. Pútavo podaný príbeh, skvelá scéna najmä tá reality show. Podané tak, že sa človek nudiť nebude. Film za 4*, SPOILER po tom, ako sa Aron oslobodí a hľadá ľudí + ako podmaz skvelá hudba, to vo mne vzbudilo toľké emócie, že s plným počtom neváham

Na vlásku (2010)

Tak, opäť budem asi jedinečný a výnimočný, ale tak čo už. Mám pocit, že som videl iný film ako 98% užívateľov. Príbeh nič moc, nič nového, vtip nikde, pesničky vo filme takisto nič moc, neviem, nevidel som na filme takmer nič, čo by ma zaujalo a prinútilo ma dať viac ako len tú jednu *. Ako uspávanka to bolo celkom dobré

Zjizvená tvář (1983)

Moje postrehy z filmu: mafiánske filmy mi pripadajú skoro všetky na jedno kopyto, líšia sa možno v nejakých detailoch, inak gro je to isté. Podobne to je aj pri Scarface. DePalma má však v rukáve ohromný tromf a je ním nik iný, ako Al Pacino. Dovolím si tvrdiť, že vďaka nemu je Scarface tak uznávaná a cenená. Skvelý herecký výkon. Páčila sa mi celkom aj dobová hudba a takisto kamera. Stopáž mi nevadila, čo som dosť prekvapený, keďže ona ma dosť odrádzala. Poctivé a dobré 4*, od plného počtu ma však odrádza zopár hluchých miest vo filme

2Bobule (2009) odpad!

Silná nuda, príbeh skôr smiešny a trápny, postavy komické (Korn), oproti jednotke odvar. Prirovnal by som to k zlomenému vínu - keď sa oňho nestaráte, pokazí sa vám, zlomí a je k ničomu

Ohnivé vozy (1981)

Tešil som sa na film, pretože športovú tematiku vo filmoch mám rád. K tomu nejaké Oscary, takže očakávania boli dosť veľké. Bohužiaľ, trochu som sklamaný, možno z tých veľkých očakávaní. Príbeh celkom fajn, len rozťahaný, tempo rozprávania pomalé a hlavná myšlienka filmu sa dá zhrnúť do jednej vety. Výprava filmu, kostýmy, hudba, to všetko ale bolo skvelé, cítil som sa ako v 20 rokoch. Lepšie 3*

Prázdniny (2006)

V prvom rade treba povedať, že ozdobou filmu je herecké obsadenie, moja obľúbená Cameron, jediný mi tam nesedel Black. Láska sa dá poňať rôznym spôsobom, ukazuje to aj Meyers v dvoch odlišných príbehoch. Vo filme sú aj slabšie a klišéovité momenty, ale na druhej strane aj zaujímavé. Dobrá výprava, takisto Zimmerova hudba ujde, celkové hodnotenie sú slabšie 4*

Odpor (2008)

Dosť rozťahané a nudné. Dlhá stopáž zabíja tento film, ktorý nie je zlý, ale žeby som na ňom nejako uletel, nedá sa povedať. Pohľad na vojnu z ďalšej, partizánskej strany z Bieloruska, to tu ešte nebolo. Akurát že sa toho až tak veľa nedeje, putovanie a schovávanie sa po lesoch, na 131 minút dosť málo

Motýlek (1973)

Tak realisticky podané, až má človek pocit, že sa to naozaj bola aj realita. Od hereckých výkonov (najmä ústrednej dvojice), cez výpravu, príbeh, vedľajšie postavy, hudbu. Nič nepôsobí umelo, ale drsne pravdivo. Dokonale uveriteľné, až na pár nudných pasáží výborné. Ďalší film o sile ľudského ducha a nezlomnosti

Earth (2007) (TV film)

Krásne zábery, ktoré berú dych, audiovizuálne je Earth unikát a jedinečný kúsok. Tu to však končí, jeho výpovedná hodnota "kulhá". Málo informácií, len pospájané obrazy o zvieratách. Na rozdiel od takého Home, kde som cítil z toho dokumentu rozhorčenosť, Earth mnou nijako nepohol. Pre milovníkov zvierat to však môžem vrelo doporučiť