Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Kuchár Donner to tentokrát nezvládol. Myslel, že keď dá osvedčené ingrediencie (Gibson + Glover), dá do osvedčenej formy (naháňačka tých zlých, v ničom sa nelíšiaca od predošlých dielov), dodá kus ukecanosti zbytočnej (Rock), všetko to zmieša s čínou (i keď kvalitnou - Jet Li), nemusí to znamenať automaticky úspech. Celkový efekt je potom riedky, zbytočný, vleklý, bez hlbšieho obsahu a niektorým sa môže aj znechutiť. A čo je ešte horšie, nemáte ho chuť ani dojesť a keď sa vám to podarí, ostane vám v ústach taká pachuť, s pocitom, že niečo tam bolo zlé...

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Tvorcovia sa posunuli (alebo chceli?) viac do žánru komédie. Bohužiaľ, humoru tu veľa nie je a keď áno, tak je trápny. Neskutočne trápna bola napríklad scéna Gibsona so psom. Pardón, ale toto nie. Pesci je menej na place ako v dvojke, ale keď sa objaví, stojí to za to. Prvá polovica rozťahaná a v podstate o ničom. Slabé, dosť slabé, zaostáva za dvojkou. Zatiaľ najslabší diel z celej série, slabšie 3*

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Jednotka mi prišla priemerná, dvojka však má niečo do seba. Pridalo sa viac humoru, za čo vďačí najmä skvelému Pescimu, ten chlap nemá chybu! Plno vtipných scén (záchod, stromček z kondómov). Takisto lepší príbeh (aj vďaka záporákom), hlavná dvojica je zohratejšia, Riggs dostal rozum a hneď to je o niečom inom. Ešte keď dostal peknú holku, čo viac si môže priať :) Napriek tomu, dosť nelogických vecí sa objavuje vo filme a takisto sa nezmenila ani nesmrteľnosť hlavných hrdinov, špecificky na konci filmu (SPOILER - Riggs mal po tých ranách jednoznačne zomrieť, takto to je celé neučesané). Ale stále lepšie ako jednotka

Smrtonosná zbraň (1987)

Mne to nejako extra dobré nepripadalo. Priemerný film s priemerným námetom, ktorý je už otrepaný, nesmrteľní hlavní hrdinovia. Tuctová kriminálka. Dobrá bola hudba, gitarové a saxafónové sóla potešili

Základní instinkt 2 (2006)

Trúfam si povedať, že keby nebola jednotka, tento film je hodnotený oveľa vyššie. Uškodilo tomu, že jednotka bola fakt skvelá. Dvojka je čo sa týka scenára vykrádaním jednotky. Z tej nám to ostala Sharon Stone, ktorá je skvelá, krásna a 50 rokov by jej tipoval málokto. Jej postava to celé tiahne a myslím, že film, ktorý je na nej postavený, drží nad vodou. To sa nedá povedať o Morisseyovi, ktorý svojou sterilitou zabíja svojho "predchodcu" Douglasa. Páčil sa mi záver, inak ten scenár nebol objektívne bohvieaký, ako som napísal, príliš sa snaží držať jednotky a v tomto prípade to je skôr na škodu

Základní instinkt (1992)

Presne ten typ thrilleru, ktorý mám rád. Kúsok mysteriózna, silná štipka erotiky a nadčasový a kultový film je na svete. Tématická hudba, ktorá vás vtiahne do deja, premyslený rafinovaný scenár, herecké výkony, réžia, to všetko sú atribúty, ktoré film pozdvihujú strašne vysoko. A tak by som mohol pokračovať. Sharon Stone je božská, pohráva sa s Douglasom a vlastne so všetkými, či už hercami (pri výsluchu), ale aj s divákmi (kto jej to nežral?). Napätie (nielen sexuálne, ale hlavne to) sa dá krájať (len nie sekáčikom na ľad:)). Bál som sa, že záver mi to všetko skazí, ale našťastie ma nesklamal. 100% pre mňa

Králova řeč (2010)

Príjemný historický film o nevšednom panovníkovi, teda jeho vade, ktorá je pre panovníka dosť závažná. Pekné vykreslenie doby, takisto charakter postáv. Film celkom pekne ubieha a smeruje len k jedného, k záverečnému preslovu, ktorý SPOILER sa kráľovi na môj vkus až príliš podarí, keďže sa ani raz nezakokce KONIEC SPOILERU. King´s Speech nikoho neurazí, zástancovia historických filmov a nevšedných osudov pri ňom pookrejú. Nemôžem si však pomôcť, okrem záverečnej reči nemá silnejší moment a do obľúbených si ho takisto nedám. Na jedno pozretie to však ušlo, fajn herecké výkony, páčil sa mi Rush. Ale 37 naj film? No neviem

Černá labuť (2010)

Psychologicko hororový thriller. Začiatok ma nudil a iritoval, ale záverečná scéna, keď mi začalo svitať, bola fakt skvelá. Portman na Oscara, Clint Mansell opäť nesklamal a páčila sa mi aj Mila. V závere mrazilo. Chcel som dať tri, ale po prebudení sa som myslel opäť na film, tak o jednu hviezdu navyše

Ed Wood (1994)

Zaujímavý príbeh so zaujímavým námetom. Popravde, natočiť film o najhoršom režisérovi všetkých čias je projekt odvážny a nie každý by sa do toho pustil. A urobiť z toho poctu a nie výsmech, tak to už áno. Film má dve roviny, tá prvá súvisí presne s tou poctou. Burton ukazuje Wooda ako človeka milujúceho filmy a pre natočenie toho svojho urobiť všetko, aj za cenu rozísť sa s priateľkou, lebo nádejná herečka ponúkne 300 dolárov, aby mohla hrať hlavnú rolu. Neúspech ho neodradí a hľadá ďalšie zdroje a nápady, ako natočiť ďalší, ktorý bude určite trhák. Druhá rovina ukazuje na vzťah medzi spomínaným Woodom a hereckou legendou Lugosim, na ktorého každý zabudol, je bez peňazí a bez priateľov. Táto rovina ma nadchla viac, je dosť možné, že aj kvôli skvelému Landauovi. Prvý dojem filmu som mal dosť slabý, ale keď sa mi to pomaly rozkladá v hlave, musím uznať, že až taká blbosť to nebola a má to niečo do seba

Robin Hood (2010)

Roztrieštený príbeh, neucelený, skákajúci z jednej scény do nesúvisiacej druhej, zbytočná love story, ktorá pre mňa nie je ani trochu uveriteľná. Aj taký je Robin Longstride (alebo Hood?). Na druhej strane príjemná hudba, krásne exteriéry, atmosféra Anglicka 11 storočia takisto poteší. Stále to však nestačí a príbeh je slabý, zabíja aj neúmerná stopáž