Labyrint - Série 2 (2017) (série)

První série na mě působila kvalitněji, ať už v zobrazení práce policistů nebo v hereckých výkonech, tedy až na výkon dcery Remeše, která se naštěstí v druhé sérii objevila jen na konci a řekla jednu větu. Ovšem tato série mi zase dějově přišla zajímavější... Hlavně to pohrávání si s myšlenkou, že je mezi námi potomek Přemyslovců. No a na závěr, ještě, že to má jen 7. dílů, jinak bych, díky product placementu značky Jameson, byla brzo alkoholik.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jen v Americe hrdinná skupinka vojáků jde ve válečné zóně zachránit vojína, aby matka nepřišla o posledního syna. A Hitler? Ten počká. Konec konců od toho tam jsou Rusové. Filmu se musí uznat propracovaná hudba, kostýmy, masky, líčení, nasvícení, herci... prostě všechno, co má dobrý film mít, ale ten příběh je tak uhozený, že to moje malá hlavička pořád nepobírá. Prostě fantasy hadr...

Modrý kód (2017) (seriál)

Někdo si řekl ,,Hmm natočíme seriál, který se bude podobat Grey´s Anatomy. Hodně krve, drsné postavy doktorů, ale i doktoři, kteří jsou labilnější. Hudba, která bude perfektně pasovat do dané scény a scénář, který bude nadupaný moudry a odbornými lékařskými termíny". Jenže na to přišel další a ten řekl ,,Jasný žádný problém. Natočí to Jenda, to je vnuk toho souseda, co mu loni umřela babička, ten lékařské prostředí dobře zná, i když ještě nic pořádného nenatočil, financovat to budu já, jelikož jsem něco málo ušetřil a hrát, hrát tam budou všichni, co to na první dobrou nedají". A tak vznikl Modrý kód. Upřímně, naivně jsem od toho očekávala víc. Chci - li se připodobnit filmovému umu, nemůžu točit takovým, nebojím se říct až nechutným způsobem. Jedna hvězda za to, že maskérům vyplýtvali barvičky.

24. Český lev (2017) (pořad)

Přesný název tohoto pořadu je "reklama na Masaryka". Jen důkaz toho, že není dobré chodit na filmy podle ocenění. A nemá cenu se za oceněním skleněné sošky hnát. Rozhodující jsou stejně diváci. Co se musí ocenit je Adela Banášová, skvělá moderátorka, která chvílema vypadala, že je stejně jako lidé u obrazovek znechucena tou reklamou na film, který se chystá do kin právě nyní a samozřejmě kulisy a klavírní doprovod Ondřejů.

Bohéma (2017) (seriál)

Proč se snaží tvůrci tvrdit, že se jedná o skutečnou minulost a jako hlavní postavu zvolí vymyšlenou a nesympatickou "herečku". Postrádá to pak jakoukoliv věrohodnost. Takže se jedná o fiktivní seriál z prostřední filmových ateliérů za protektorátu. Pro mě dost velké zklamání.

Specialisté (2017) (seriál)

Takhle to dopadá, když někdo natáčí z prostřední policie bez dohledu odborníků. Nejde o to, že to vysílají na Nově, ale ta neznalost je cítit v každé scéně. O hereckých výkonech raději pomlčet. Záběry na Prahu jsou zajímavé, když je jich ale víc jak samotného děje je to už jen nechutné vycpávání scén.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

No sláva, konečně se dočkali básníci důstojného pokračování. Lehké a celkem příjemné sledování rodinného filmu.

Decibely lásky (2016) odpad!

Jak něco takového může vzniknout? J. Soukup moc dobře věděl proč odmítnout točit třetí díl Discopříběhu. Tohle byl "průser". Před revoluční díly taky nebyly zrovna to nejlepší, co česká kinematografie nabízela, ale Decibely lásky jsou fiasko. Holt Michal David asi nutně potřeboval peníze, tak s pomocí Halíka natočil tenhle blábol, který postrádá nadhled, alespoň trochu smysluplný dialogy a dobrou hudbu. O choreografii se raději ani nezmiňovat, vypadalo to, jak pár puberťáků na "Piškotéce". Odpad! většinou nedávám, ale tady se tomu neubráním a jeden do sbírky filmu přidávám.

Inferno (2016)

Tomuhle se říká "průšvih". Jak můžou autoři filmu tvrdit, že vychází z předlohy knihy Dana Browna. Jediné co je podle předlohy jsou jména postav. Ani jako film se to nepovedlo.

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

To jsou zase plnohodnotné komentáře, které odůvodňují proč někteří odborníci dali odpad. Po prvním dílu musím říct, že jsem spokojená. Nevykrádá to Četnické humoresky, poukazuje to na první kroky četnictva a hlavně československé republiky a herci nehrají jako amatéři. Suma sumárum prozatím 3 hvězdičky, jelikož se nechci ukvapit a uvidí se kam to povede, ale myslím, že pod tři to nepůjde.