Superlék (1998)

Dvě hvězdy za herecké obsazení. Wayans umí pobavit, Spade je jako záporák dostatečně slizký a Lillard jako spolubydlící / podivín dává filmu taky jinoun tvář. Ta třetí za scénář. Jisté spojitosti s filmem "Zamilovaný profesor" jsem se sice za mák nemohl zbavit, ale Wayans musí řešit naprosto jiné problémy, než-li Murphy a tak scénáristovi palec nahoru.

Tohle je válka! (2012)

Jedna hvězda za ústřední velmi sympatickou buddy dvojci Hardyho a Pinea a neskutečně sexy Witherspoon a druhá hvězda za některé libově natočené scénky, kde McG ukázal cit pro akci. Jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

Dům II (1987) odpad!

Pro někoho povedené, já to třeba ani neměl sílu dokoukat do konce. A to se mi stává zřídka kdy.

Honba za lesním mužem (2006)

Hvězda za fakt, že ačkoli je to neskutečná kravina se spoustou upadajících herců, dalo se na to vydržet koukat až do konce.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Dvě hvězdy za Kaminského kameru, třetí za autentický výkon Toma Hankse a čtvrtá za poutavou režii Spielberga, díky které ani 169 minut plných střílení a explozí nezamrzí. Jeden z nejlepších válečných filmů, jaké jsem kdy viděl.

Nad košem (1994)

Hvězda za opravdu fungující dramatickou atmosféru, druhá za herecký výkon Shakura a Leona a třetí kvůli poctě basketballu.

Kronika (2012)

dvě hvězdy za promakanou vizuální stránku (Trank musel vypustit to dítě v sobě nejvíce co mohl), třetí hvězda za děj a čtvrtá za herecký výkon DeHaana.

Bod zlomu (1991)

2 hvězdy za příběh, třetí za až nezvykle testosteronovou režii paní Bigelow a čtvrtá hvězda z nostalgie - za neskutečnej devadesátkovej feeling.

Dům (1985)

Klasika, která nevadí. Už kvůli všem těm příšerám. Nejbéčkovitější horor, který jsem kdy viděl. Takové lepší 2 hvězdy.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Přestože je to sakra dobrá komedie, na 5 hvězd to není. Ale já tu pátou dám už jen z nostalgie. Na téhle sérii jsem vyrůstal.