Anglický pacient (1996)

Tenhle film je velmi zvláštní. Osudová láska, kterou máme možnost odhalovat jednu vrstvu za druhou. Není nám naservírována najednou, zpočátku je skrytá za znetvořeným obličejem Ralpha Fiennese a příběh se zdá být jen válečným dramatem, ale osud jednoho muže, vyprávěný spanilé, obětavé ošetřovatelce na vás plně dolehne až na závěr filmu, kdy si uvědomíte kouzlo celého příběhu. Jakoby vás převálcoval buldozer. Milujte to, nebo nenáviďte, nic jiného vám nezbyde. Já jsem si film naprosto zamilovala. Jeden z nejdojemnějších filmových příběhů. 90%

Polibek draka (2001)

Docela krvavá a místy i vtipná akční podívaná. Jde tu hlavně o akci a ukázku skvělých schopností Jeta Li, děj je jen jakýmsi doplňkem, lépe ho nepitvat. U podobných filmů vůbec nevadí, že ho vidíte několikrát za život, pokaždé si ho maximálně užijete. Spousta lidí je rozsekáno netradičními způsoby a krutý padouch zemře ošklivou smrtí. V rámci tohoto žánru je to jeden z těch povedenějších kousků. 70%

Horší už to nebude (2006)

Chytrá romantická komedie se zajímavým nápadem. Když přistoupíte na zápletku a na použití Willa Ferrella do role suchara s vážnou tváří, pak si film náramně užijete. Na 100%ní hodnocení to není. Scénu s rýží mi budete muset někdo vysvětlit, takový humor mi občas dochází dlouho. Na Ferrella a na "vypravěče" jsem si musela až příliš dlouho zvykat, ale jinak mě děj po 30minutách naprosto pohltil. Nejvíce na mě zapůsobila jedna ze závěrečných scén, kde byla jako podkresová hudba použita má nejoblíbenější píseň od Vangelise. Ono celý soundtrack byl povedený. Opravdu nápaditý film si rozhodně nejméně 80% zaslouží.

Dokonalý chlap (2005)

Film, na který se dá dívat v TV, když zrovna nic lepšího nedávají. Ale kdybych si mohla vybrat film na sobotní večer, tenhle to nebude. Není to úplně bez romantiky, jen trošku hloupé. Na Panu Božském jsem nic božského nenašla. Nevěřím chlapům, co se zdají být dokonalí. 40%

Johnny English (2003)

Tohle není vůbec špatná parodie na agenty britské tajné služby. Doporučuji se vyhnout dabingu, který zabíjí kouzlo Johna Malkoviche a jeho francouzského přízvuku. Půlka vtipu pak z filmu zmizí a to je škoda, ptž humoru tam je kupodivu poskromnu. Přesto film dosahuje slušných 65%.

Znovu 17 (2009)

Můj první film se Zacem Efronem mě docela pobavil. Už chápu tu mánii kolem tohoto sladkého hošíka. Film byl poskládaný tak, jak by se dalo čekat, našlo se i pár zajímavých nápadů, sympatické herecké obsazení. Je to oddychový film, který kupodivu není až tak blbý, jak jsem původně čekala. 60%

Zrození šampióna (2009)

Ano, i já jsem se nechala oblbnout krásnou pohádkou, která se snaží tvrdit, že je podle skutečného příběhu. Myslím, že je to dost přehnané a vyumělkované, přesto skvělé. Nevím, představovala jsem si úplně jiné vystavění příběhu, takže mě dějová linka docela mile překvapila. A není pravda, že je to tu jednostranně dané, že černí jsou ti zlí. I bílé bohaté paničky jsou tu za pěkné čůzy (zprominutím). Vadí mi, že je tu nová Michaelova rodina až moc dokonalá. Nehádají se, neřeší nový přírůstek do rodiny, problémy ve škole se zdají nepatrné. Všichni jsou tak moc chápaví, tak moc důvěřiví. Proboha, vždyť to nemohlo být takhle snadné..... Když ale přistoupíte na možnost existence přehnaně samaritánské, dokonalé atmosféry, která dost zavání přikrášlováním skutečnosti, tak si film určitě užijete. Pro mě slabší 4*- 78%.

Nějak se to komplikuje (2009)

Rozhodně to má své kouzlo. Sice mi tam Steve Martin jako chápavý milovník moc nesedl, ale dvojice Streep-Baldwin byla okouzlující. Některé situace mi sice přišli trochu přehnané, ale proč ne, bylo to zábavné a účel to splnilo. Náramně jsem se pobavila a komplikace chápala. Jen si říkám, proč musí člověk několik let trpět samotou, aby jej pak překvapili dva nápadníci naráz? Toto klišé je sice několikrát ohrané, ale tady mě dokázalo docela zaujmout. 70%

Velcí bratři (2008)

Vtipné, osvěžující se sympatickými postavami a výborným happy-endem. Některé fóry byly sice trochu navíc, ale jinak je to příjemná oddychová zábava. Celou komedii silně vytahuje vzhůru velmi povedený a vtipný závěr. Hvězdička navíc také za úžasnou Jane Lynch, kterou obdivuju díky seriálu Glee, a tady zase válí. 75%

Všude dobře, proč být doma (2009)

Občas musíte projít půl světa, abyste pochopili, kde je pro vás to doma. Tento milý road movie se povedl, nechybí v něm humor, ani vážné téma. Chcete-li se odreagovat a příjemně pobavit, je to film přesně pro vás. Je opravdu příjemný, milý. Pro mě zde ale bohužel platí: neurazí, nenadchne. Trochu se nedokážu vžít do motivace hlavních hrdinů. Největší problém asi je, že mám velmi jasnou představu, kde je můj domov. Navíc mít tolik podivných známých a příbuzných mi přijde až neskutečné. Nejvíce jsem si užila příběh s kamarády z vysoké, ten byl opravdu ze života. 60%