Cashback (2006)

To má být směšné?Spíš k pláči. Dost zfušovaný film, který nepřichází s ničím originálním a rozpačité herecké výkony mu nepomohly.

Východní přísliby (2007)

Role šitá na tělo Viggu Mortensenovi. Působí naprosto věrohodně, coby ruský mafián, k čemuž přispívá namluvený ruský přízvuk a sem tam vsunuté dialogy v ruštině, které ani v nejmenším nepůsobí samoúčelně. Pro Naomi Watts mám slabost už od dob 21 Gramms, její role v tomhle filmu je v podobné poloze. Armin Mueller-Stahl opět září jako v Záři:-) Scénář nic moc , ale zpracování na jedničku.

Kinsey (2004)

Tvůrci ze scénáře vyždímali , co se dalo. Vynikající výkon Liama Neesona, hodně rozpačitý jsem byl nad maskami Laury Linney.

Sex a Lucía (2001)

Julio Medem....tak tohle jméno si budu už pamatovat. Bravurně zrežírovaný film, který dokázal propletenec vztahů , náhod a osudů poskládat do přehledného příběhu , který vás udrží v napětí až do konce . Důsledná charakteristika dvou hlavních postav ukazuje tak trochu něco z každého z nás a uvedený řetězec náhod je i v reálném kontextu představitelný. Krásně poetický film, který pracuje s erotikou trochu jinak, než jsme ve filmech zvyklí.

Až na krev (2007)

Tak tohle si budu muset dát ještě jednou....Naprosto nezajímavý scénář , plný počet má hudba , která by ale fungovala bez filmu mnohem působivěji. Ocenění zaslouží Daniel Day-Lewis, ale pro mě je ten film jen a pouze o něm.

Hledání Země Nezemě (2004)

Jedinečný Johnny Depp, skvělá Kate Winslet ( hl.role v The Reader) a půvabný Freddie Highmore. Herecký trojúhelník, zářící ve skvělém filmu , kterému je stěží co vytknout. Pokud máte rádi romantiku , bude jistě patřit k vašim nejoblíbenějším. Nádherný kýč...

Sbohem, baby (2007)

Výkon Casey Afflecka mě zaujal svojí civilností a klidem (zachránil jednu hvězdu). Scénář určitě není špatný, ale je do filmu příliš rozmělněný, chybí mu přímočarost , tah na bránu , který by danému tématu a žánru nepochybně slušel.

Zlo mezi námi (2003)

Svělé! Film o přátelství, cti, lidské hrdosti a nakonec i trochu o lásce. Vynikající herecké výkony, kamera, režie, hudba šetří výrazovými prostředky a nenápadně a přitom velmi sugestivně dokresluje jednotlivé scény. Za všech dob i okolností aktuální téma vzpoury jedince proti společnosti, nesoucí v sobě obrovský morální apel.

V zajetí rychlosti (2005)

Přeslazená story , která nudí a na níž mě kromě hereckého výkonu A.Hopkinse nezaujalo téměř nic.

Kráska dne (1967)

Na svou dobu převratný film vynikající zejména režií a hereckým výkonem Catherine Deneuve .Do žen a do melounu nevidíš , praví staré čínské přísloví, které by mohlo být leitmotivem tohoto velmi zdařilého díla, kde se reálie prolínají se sny, a které se snaží odhalit nejniternější pohnutky jednání osobnosti. Vnitřně se osvobodit vyžaduje velkou odvahu. Film je půvabný svou stylizací, dobovou atmosférou, stejně jako odkazy na Angeliku:-))