• Hudební

Zlý duch tajgy (1977)

Film Zlý duch Jambuje je snad první film sovětské provenience s náznaky hororových prvků, je sice poněkud rozvleklý bez rychlých dějových zvratů, zde však to není na škodu, lze se alespoň pokochat nádhernou přírodou. Odehrává se někde ve východní Sibiři v lokalitě Jambuj obývané Evenky, kde dochází k mizení lidí, což postihne i členy geodetické expedice, kteří se rozhodnou vypátrat,co je to za ducha .

Někoho jsem zastřelil (1966) (TV film)

Jiří Adamíra v roli inspektora Mereditha řeší případ vyděračství, nevěry a vraždy v anglickém venkovském sídle. Mám pocit, že se tento film jmenoval: Někoho jsem zastřelil.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pro fajnšmekry kteří se zabývají detaily ve filmech doporučuji velmi zajímavý článek na Neviditelném psu, který se zabývá různými chybami ve výzbroji v tomto filmu, kterých si neznalý divák nevšimne a je mu to vcelku jedno. Jde o článek Alberta Salického: 5.10.2004 Z MÉHO PODKROVÍ: Hodný, zlý, ošklivý a nedůsledný. http://pes.eunet.cz/

Olsen-banden (1968)

Ove Sprogøe v hlavní roli Egona Olsena, šéfa své tříčlené bandy, který vždy vymyslí perfektní plán nějaké zlodějny či podvodu, ale vždycky se to nějak zvrtne, zvláště, když už se zdá, že už to nemůže jinak než podle plánu dopadnout. Trochu je to způsobeno i tím, že Egon je taky trochu fanfaron a furiant v klíčových situacích, ale buřinka a doutník mu sluší. V obdobném smyslu je celá série filmů Olsenovy bandy.

Pod svist pul (1981)

Příliš schematický film z občanské války. Snaha přežít toto období naráží na odpor mládeže na vesnici, která se přidává na stranu revoluce.

Restaurace (1983) (TV film)

Dobře vystavěný příběh dvou osamělých již zralých lidí, kteří k sobě našli cestu a zdá se, že společné šťastné pouti životem již nic nezabrání . Bez přehnané romantiky typu červené knihovny. V hlavních rolích Z. Hadrbolcová (servírka v restauraci - odtud název) a J. Samek, drobnou úlohu jeho matky hraje N. Gollová. Scénář a režie: Vladimír Drha

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

I když byl ideologický záměr díla, jak už jsme u Sokolovského zvyklí, zřejmý, nutno zdůraznit, že teprve v tomto seriálu se dostal do širokého diváckého povědomí jako herec Jiří Císler (hrál ing. Voženílka,) a začal pak dostávat významnější herecké role, ale tato byla jeho nejvýraznější. Pro seriál byl v ateliérech postaveno 98 různých prostředí.

Zákony pohybu (1978) (seriál)

V hlavní úloze se představil tehdy v TV dosud neznámý Viktor Vrabec, člen činohry v Plzni. Dobová noticka představuje Zákony pohybu takto: Třináctidílný seriál pravdivě ukazuje prostředí dnešní továrny a dělníků, dosud nezpracované téma. Nepředvádí jen výrobní problémy, ale všestranně zobrazuje lidské portréty dělníků, inženýrů a vedoucích pracovníků a ukazuje i jejich soukromé osudy a vztahy, které ovlivňují celý příběh. * scénář Lumír Dvořák, Miloš Smetana - režie Evžen Sokolovský - premiéra 1979

Sněhová koule (1995)

Dětský dobrodružný film o bílém delfínovi, kterého chce padouch zneužít pro své nekalé cíle.