Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tom Cruise ma opravdu mnoho tvari. A tim nemyslim, ze je versatilni herec, ale ty sceny, kdy se postprodukce na jeho obliceji uplne nepovedla, nebo mu fuci do ksichtu vetraky a on se zmeni v totalni blob. Ona cela MI starne ne prave s gracii - mnoho postav a hercu tu s pribyvajicimi lety ukazuji svou zbytecnost (Simon Pegg uz neni vtipny ani na pohled a nema do ceho pichnout, z postavy Vingh Rhamese uz je jen chodici premoudrela notifikace), kterou se tvurci uporne snazi dohnat lopatama radoby cool postav novych, ktere jsou ale casto spis nechtene komicke, stejne jako zapletky mixujici trendy klicova slova (AI!!!!) a pribehy ze studene valky. Natocene je to pekne, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze by MI zoufale potrebovalo reboot, aby prestalo byt tak zoufale kozene.

Renfield (2023)

Neni to ani vtipne, ani divne, ani akcni.

Ruža pre nevestu (2023) (pořad)

Ruza pre nevestu serviruje opravdove napeti - predevsim v retni oblasti vetsiny divek uchazejicich se o Kena z Bangkoku. Pokud ani jedne z nich jeji pysk ve velkem finale neexploduje, budu vylozene zklamana.

Saltburn (2023)

Vizualne fajn, ale tim to tak konci. Zapletka je asi tak nepredvidatelna jako ze po nedeli prijde pondeli. Chybi jakykoli twist. Tech par radobysokantnich scen z toho trci jak klacek z vody, protoze tam vubec nesedi a nehraji. O budovani postav nemusime mluvit vubec, protoze tam zadne neni, postradaji hloubku, motivaci i logiku. Ale tak aspon, ze je to dlouhy! Jako videoklip k nejake pisni od Eurythmics by to asi fungovat mohlo, jako celovecerak nikolivek.

Úsvit (2023)

Vizualne skvele a nesmrdi to “ceskym filmem”, jen skoda, ze tu vic nepodojili to prostredi Tater. Scenaristicky to chtelo trochu poladit, bud slapnout vic do lyriky nebo do krimi, takhle to pusobi ponekud nedotazene a polovicate. Ale nebyla jsem zklamana. Myslenku to melo, slyset Elisku rict “pica” za to stalo a Chlupacek ma rozhodne dobre naslapnuto na velke veci.

Vřískot 6 (2023)

Nerozumim, proc tvurci nevyuzili potencialu Courtney Cox a neudelali z ni Ghostface. Vzdyt by ani nepotrebovala masku!

Zabiják (2023)

Porad premyslim, jestli je to Fincheruv pokus o vyprazdnenou naraci, ktery se ponekud zvrtnul, nebo co.

Zedník (2023)

Renny Harlin sestrojil filmovy stroj casu a vratil se s nim do devadesatek, aby zde zanechal zcela smazatelnou stopu v podobe notne potrhleho akcniho becka o zednikovi. Pokud je to vsak kriticka sonda do urovne soucasnych remeslniku, kdy hlavnimu hrdinovi trva cca mesic postavit pidizidku na vrcholku budovy, jsem ochotna se omluvit, snist svuj klobouk, dat 4 hvezdy a dychtive cekat na pokracovani s tituly Instalater, Elektrikar a Okenar.

Zimní prázdniny (2023)

Je skvele, ze takovehle filmy se jeste porad toci. Poctiva vypraveni, ktera maji oblouk, myslenku, propracovane postavy, vybrousene dialogy a vyborne herce. Lepsi betlem jen tak neuvidite.

Z jiného těsta (2023)

Politicky nekorektni romanticka komedie, kterou bohuzel dost pohrbiva prefoukla stopaz a momenty, kdy se naopak snazi byt vazna a politicky korektni. Na to, jak rozmachnute to je, je konec sity hodne horkou jehlou, pateticky az hruza a postrada potrebny uplifting efekt. A skoda, ze Duchovny nedostal vic prostoru.