Dovolená za trest (2014)

Takúto dovolenku by som rozhodne za trest bral. A pozeranie filmu tiež nebolo trestom. Celkom slušný príbeh, aj keď klišé jedno za druhým a vcelku jasný koniec, ale aj tak sa jedná o normálnu komédiu, ktorá má pár vtipných okamžikov. Dvojica Sandler / Barrymore k sebe celkom dobre pasujú, plus krásne prostredie a Terry Crews.

Sex Tape (2014)

Jason Segel, podobne ako v HIMYMku, vlastne v každom filme v ktorom som ho videl, hrajúci s bolesťami v bruchu, ako panák držiac reklamný billboard a Cameron Diaz, ujačaná a miestami neznesiteľná, neuvedomujúc si, že už nie je hollywoodska kráska, snažiaci sa zachrániť pred totálnym ztrápnením. Po zhliadnutí filmu na isto viem, že nech už dej končí hociako, tak sa im to nepodarilo. Jedna hviezda za Roba Loweho a druhá patrí Robovi Corddrymu. Tí dokázali film dotiahnuť na znesiteľnú hranicu.

Klip (2012)

Nahliadnutie do srbského života sexuálne a zrejme aj drogovo závislých puberťákov. Či už je na tom niečo pravdy, nech posúdi každý sám, každopádne mňa osobne film prekvapil. Otvorene zobrazuje sexualitu, ale aj neschopnosť miestnych udržať si čistú hlavu bez toho, aby ich ovplyvnila skazená generácia vyvrhelov, ktorý sa snažia spraviť všetko pre to, aby držali trend s partiou. Čistý výplach mozgu a osobnosti, ale za akú cenu...

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Ubehlo 25 rokov od jeho prvej talkshow a 10 rokov od Late Night, ktorou sa zaradil medzi špičku moderátorov súčasnosti. Po dlhých rokoch odovzdáva tento Škót žezlo mladšej generácií, no dúfam že moderovanie nezavesí na klinec. Sever Európy má tých najlepších moderátorov a je len otázkou času, kedy tento, mne o mnoho bližší humor než americký, nahradí trápne reality moderátorky typu Oprah. Takže si dáme za Craiga trápnu minútku ticha.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Každý musí uznať, že Osment sa narodil s darom. Dar, ktorý z neho spravil detskú hereckú hviezdu však časom vyprchal a A.I. je jeho posledným filmom, po ktorom začína upadať jeho herecká kariéra. Spielberg opäť predviedol, čo sa od majstra remesla očakáva a až na príliš romantický koniec sa jedná o scifi jedinečnú s atmosférou ako sa patrí.

Domácí mazlíček (2008)

Hlupúčka Anna Faris, Playboy zajko, rozhodne nie je žiadna žienka domáca, no so svetom sa pokúša zoči voči popasovať. Hľadajúc nový život, po tom ako opúšťa svoj starý, v ktorom si žila ako v bavlnke, sa dostáva do boja s nevzdelanosťou, totálnou neschopnosťou a realitou. Dosť hlúpa komédia, ktorá až lezie na nervy, podobne ako ma vytáča snaha naučiť starých ľudí zaobchádzať s výpočtovou technikou.

Chraň nás od zlého (2014)

Náboženský fanatizmus, vymietanie diabla a podobné duchárčiny idú na míle ďaleko od môjho vkusu. Ale keď sa jedná o dobrý film, so zaujímavým príbehom, tak posadnutosť vymyslenými bohmi, ktorý nás zbavia diablov a všetkého zlého prekúsnem. Nie príliš premyslený scenár zachraňuje Eric Bana a Edgar Ramirez, ktorý celý film vedú s démonmi vyrovnaný boj. Nejedná sa teda o žiadny klenot, no čakal som od filmu podstatne menej.

Velká šestka (2014)

Krásny Oskarový animák, v ktorom sa od prvej chvíle zamilujete do nemotorného robota (tučniaka ?) Baymaxa, ktorému so záchranou sveta pomáha Veľká šestka neohrozených šprtov, ktorých vynaliezavosť nepozná hranice. San Fransokiyo je digitálne doladené do posledného detailu a Marvel universe je v príbehu zvládnutý profesionálne. Škoda akurát zopár klišé, ktoré tomu dávajú "pozlátko" klasickej americkej národnej hrdosti. Ale to by som asi chcel veľa.

Padesát odstínů šedi (2015)

Ďalšia romantika na pokračovanie, určená najmä pre ženy, ktoré utekajú od reality ku knihám s príbehom o tajomnom mladom boháčovi, ktorý je pre všetky pozemské tvory neodolateľný, no svojou neprístupnosťou si drží určitý odstup. Ale čo sa nestane, mladík sa zamiluje, aj keď vie, že tým svojej milovanej ublíži, ale tak keď on si jednoducho nemôže pomôcť. Kde som toto už videl? Asi v každom súčasnom filme na pokračovanie, či už spomeniem Twilight, Hostiteľa, Divergenciu či mnoho ďalších. No ale keď odhliadnem od plytkého príbehu, musím spomenúť aj hlúpe výrazy hercov, ktorých ako keby tlačili topánky. No ale nájde sa tu aj pár svetlejších okamžikov, plus krásne apartmány a miliónové autá. Pozrieť sa film dá, no netreba čakať od neho žiadne hlboké myšlienky či neočakávané zvraty.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Disney vždy vedel tvoriť rozprávky a v súčastnosti sa venuje ich znovu oživeniu v hranej podobe. Šípková Ruženka je klasika, no Maleficent do nej pridáva tajomno, čary a magickú krajinu, plnú škriatkov, entov, čudesných tvorov a bažín. Nestarnúca Angelina je tá pravá Vládkyňa zla, pretože dokáže byť naraz milá a krutá, pomstichtivá a starostlivá, kuzelná a zraniteľná, milujúca a nenávistivá. Lovestory a happyend je u rozprávok samozrejmosť, avšak tu je to obohatené aj preliatou krvou. Na film sa dobre pozerá po vizuálnej, ale aj po hereckej stránke a 3D prevedenie tiež nieje najhoršie. Takže spokojnosť určite bola väčšia, ako pri novej Snehulienke.