Batman začíná (2005)

Melancholicka rodinna drama aneb navrat strateneho syna. Tento "sused" batman styl ide uplne mimo mna. Batman je komix, takze zabava, akcia a trocha tych dievceniec s nafuknutym hrudnikom pre to povestne esteticno. Ufnukany Bale je sranda asi ako menstrujuca zenska pozerajuca film s Annie Hagway. Ale raz som sa zasmial. To im dam. Akcia je neprehladna, strihy kratke automobilova nahanacka smiesna. Typek vypol svetla na batmobile, aby zmizol policajtom, ktorym trvalo 30 sekund, aby zistili, ze ta cierna kara stale ide vedla nich. Nechapem. Ani policajtov, ani netopiera. A doteraz neviem ako zmizol vrtulniku. Zloduch Scarecrow bol pre mna od zaciatku len nejaky treti asistent a nakoniec som mal pravdu a tak aj skoncil. Rychly strih a bol prec. Ziaden epicky suboj? Cakal som marne. Evil numero uno v podani Neesona so svojim otcovskym vyzarovanim a hlasom prijemnejsim nez trojtoaletak napusteny s aloe vera, proste nefunguje. Videli ste tie jeho cinske fuzky? Vyzera jak reklama na slizovu polievku. A potom je tu Katie Holmes. ........aby dala Brucovi kopacky. A to je uz na mna moc. Ziaden happyend? Smrk! So real.

Jeden den (2011)

Ja som stary romantik a preto budem verit, ze kniha je skvela, ale (ako mnoho pred nou) nezfilmovatelna. Inak by ma asi trapilo, ze je to len pateticky posplacana srdcova zalezitost tvariaca sa inteligentne. Aj ked velmi mila. Mila ako Anna, ktora ma znova nesklamala a celkovo spolu s Patriciou Clarkson ukazuju chlapom ako sa tvori charakter postavy. Jeden den. Nastastie u mna to nie je jeden den v roku, ale len jeden den za zivot.

Nebojte se tmy (2010)

Bojite sa tmy? Ano? Ziaden strach, tohoto filmu sa nebudete. Neviem o co tu presne islo a kde urobili "soudruzi" tu tradicnu chybu, ale toto je film pre nikoho. Keby sa aspon nebral tak strasne vazne. Keby z toho spravili hororovu komediu, tak sa mozno rodicia zasmeju a deti trosku poskacu od strachu. Ale fakt nemozu mysliet vazne nechat nas pozerat na bandu pidimuzikov s noznickami a schizo kecami, a verit ze sa z toho niekto pokaka.

Nepotopitelný Titanic (2008) (TV film)

Tie 4 hviezdy nie su uplne zasluzene. Zabijaju to hlavne hrane sceny, ktore mne prekazaju skoro vzdy, ale casto krat su nevyhnutelne. V tomto pripade vsak zbytocne predlzuju film. Na druhu stranu su fakty podane jasne a zretelne. Davaju tak ucelny obraz o tom, preco sa vlasne to Tecko potopilo, zacinajuc od navrhu konstrukcie, konciac soknutym kapitanom. Neviem na kolko je vsetko pravda, ale tych faktov je tam viac nez v inych dokumentoch rovnakej temy a aj preto vlastne tie 4 hviezdy

Jailbait (2014)

A zase tu borci kritici onanuju nad veeeelmi zlym filmom. Kuknem na popis a vidim, ze je to becko cecko VIDEO film zo zenskej vaznice. Normalne wipko, clovek skuseny by napisal. Myslim, teda som. Potom tu nepisem, ako jeden miestny, ze to videl len nahodou a s pohorsenim tomu supne jednu hviezdu. Videt, videl. O tom potom. Ale uputavku s mega kozami (ako ale fakt mega) a stiahol si cely film. Ale kedze kazdy komentar sa rata a aj frajeka musi zostat cela (rozumej nenasrana), tak sa tu trosku opekni a premudri. Najlepsie to vystihol jiberan: perfektni nahe sceny". A to je, o co tu bezi.

Tintinova dobrodružství (2011)

...skor dlhohrajuci trailer na hru nez skutocny film. Ma to humor ako pre 10 rocne deti, za to vsak akcne sceny pre dospelych. Vyzera to skvelo, ale to je ta vsetko. Rozmyslam, ze problem by mohla byt prave ta vyborna animacia. Postavy vyzeraju v niektorych chvilach naozaj takmer ako zive. Ale nie su. Pozeral som sa na ne cely cas ako na modely vo vyklade. A to je potom tazke vytvorit si k nim akykolvek vztah.

Přenašeči (2009)

Toto je zaujmava situacia. Dejovo je to priemer a zapada to analu (:)) s inymi zombie/nakaza filmami. Ale na druhu stranu to ma silne momenty, ktore su dobre zahrate. Ludia tu riesia situacie, ktore by sa v snahe prezit pravdepodobne realne udiali. Pritom sa vsak nechovaju ako pripeceni a nerozpravaju ako kladivom udreti. Kedze film je krasne kratky, tak vam prave tieto momenty ostanu v hlave najdlhsie a to robi z obycajneho nieco extra

Klukanda (2011)

Hlavne teda treba zagratulovat rejzovi, ze ukocikoval taku bandu deti, dost malych deti, a stvoril zaujmavy film. Tema nie je ani tak kontroverzna a skor "neista". Vidime totiz len kratky vysek zo zivata dievcata, ktore sa oblieka ako chlapec a to zanechava ku koncu silny pocit neistoty a mnozstvo nezodpovedanych otazok. Celkovo je to vsak bravurne zvladnute. Sam som sa natolko vzil do postavy "tomboya", ze som sa na matku, hoci reagujucej logicky a spravne, velmi hneval a citil som smutok. Nastastie deti si zle veci nepamataju.

Černá hodina (2011)

Ako sci fi napad? Povedzme. Ako sci fi film? Okrem toho, ze scenar by nevycnieval ani keby ste ho odhodili na cerstvo pokoseny anglicky travnik, tak tu vsetci hraju debilov. Hlavni borci. Debili. Hlavne borkyne. Debili. Tie mohlo zachranit aspon mala "kozy show", ale nist. Frndy lakome. A este ma napada volaky zastupca kapitana atomovej ponorky, ktory ju zaparkoval vyplavanu hned vedla vrtacej stanice emzakov. Debil s hviezdickami. Naozaj to nepozerajte. Aj ked som bol spociatku tolerantny, tak s pribudajucimi minutami (a debilmi) ma to preslo. Nazaver spoiler priklad pre tych co stale neveria. Banda je na clne tak 100 metrov od ponorky. Ich zachrany. Zrazu trma vrma, lod sa potapa, vsetci z poslednych sil doplavaju na ponorku. Okrem jednej frndy, co sa snazivo teleportovala kilak daleko na sus. Vystreli svetlicu a caka na zachranu ako plavajuce hovno na splachnutie. A mna kto zachrani?

Riskni to s Polly (2004)

"Prijemne" je to slovo. Urcite omielane milion krat v miestnych komentaroch. Ale kto by to cital. Anistonka a Stiller prijemne sprevadzaju dejom od jednej "vedlajsej" postave k druhej, vsetky skvelo obsadene a zaujmavejsie nez vacsina dejovej linky. Romanticky vsak priznavam, ze aj im to velmi svedci a casto je to vtipne. Tak prijemne. A nakonci sa dockame aj tradicneho "za 2 hodky odlieta" behu. Tiekol som jak juniorky pred Bobor koncertom. Biebrom. Brumbrum ci ako?