Může to potkat i vás (1994)

Je to tak sladke, az som zacal potit med. Zalepilo mi to ritne polky a hned som sa zdravo nasral. Co ma potesilo. Lebo tolko pozitiva by mohlo mat na mna negativny dopad. Nastastie film si z toho nic nerobil a dospel svojou cestou k ocakavanemu happy endu. Az som slzu vyronil. Lebo som najdrsnejsie krajal cibulu. S rambo nozom. S kompasom.

Spáči (1996)

....aneb dvojdielny film na jeden sup. Prva cast aj z napravneho ustavu je uzasna. Tak uzasna ako len hroza nicenia detskych snov a dusi moze byt. Nasleduje skok a zacina sa sudny proces pre mna tak vykonstruovany, ze ci uz podla skutocnosti alebo nie, by nikdy nemal sancu. Banda skvelych hercov nema sancu poriadne zahrat, lebo su ustrihnuti skor nez sa nieco zacne. Tak som nevidel vela zaujmavych veci, ktore su mi ukazane len tak mimochodon. Za to "namietka-zamieta sa" je tam dost aj pre Perryho Masona. Film je celkom dlhy a napriek tomu to nestaci. Skoda. Mozno sa to malo rozdelit na Sleepers a Oversleepers a nikto by neprespal druhu cast.

Skyfall (2012)

Welcome to Scottland! Bond aky tu este nebol a mozno ani nebude. Restart serie bol tymto filmom ukonceny a James sa tak bude moct vratit do starych, aj ked hutne zmodernizovanych, kolaji. Mendes tu znici par tabu, aby pri tom umne zachoval vsetku bondovsku klasicnost.....toto a ine mudre veci sa daju napisat a vsetko by bola pravda. Dokezite vsak je, 007icka je cool a stoji ako nikdy pred tym - na streche, pri aute, na lodi, pri....

Dobré ráno, Vietname (1987)

Sir, in my heart I know Im funny. Urcite vtipnejsi a pravdepodobne pravdivejsi nez jeho slavnejsi bratranci. Stacia mu 2 minuty a jeden song, aby skritizoval celu tu vietnamsku vojnu. Dokonca v case stale komunistickom, kludne oznacil USA za nositela zla. Ako vravim - velmi pravdivy film. There is no place like home. Hope, we`ll go all home.

Sněhurka a lovec (2012)

Neni som nijak zaujaty, ale film by bol o dost lepsi bez usateho, zubateho twilight ocka. Theronova ako zla carodejnica je zaujmavejsia nez 90percent hereckeho osadenstva, dokonca som jej obcas drzal palce. Alebo teda som nadsene cakal, kedy sa znova objavi na obrazovke. Bohuzial jej priestor bol zabraty pozitivne laskou prepchatou slecnickou(hlavne k zenatym reziserom), za ktoru by drevorubac a jeho 7 krpcov aj zivot dalo. Ok, priznavam. Som zaujaty. Ale naozaj prvych 15-20min o tom ako sa kralovna stala este vacsiou kralovnou a prevzala, znicila kralovstvo bolo lepsich nez zbytok filmu. A potom sa tam objavila Kristen a clovek sa nestaci cudovat ako toto videl v Neverending story, hned na to naskocila uputavka na Pana Prstenov a tak dalej a tak dalej.....a najvacsie sklamanie pride so zaverecnym subojom nasledujucim zaberom na slzy stastia, dojatia a ...ano, opat lasky. Ale pocul som, ze zenske to miluju. Takze vsetko je elegancke.

Discopříběh (1987)

Je to pre mna viac menej spomiekovy film na casy, ked v telke nic poriadne nedavali a zili sme Diskopribehom a Kamaratom do dazda. Vcera som to videl po dlhom case a zostal som celkom milo prekvapeny. Cakal som velku blamaz podciarknutou hudbou Michala Davida, ale ono to nakoniec nebolo vobec take zle. Tak ta muzika naozaj neni moj styl, ale na druhu stranu na volakej tej svatbe/zabave to kazdy z nas drtil ako Fred Aster. Syn(Hrusinsky) - tata(Potmesil) tu frcia ako v normalnej rodine so vsetkym co k tomu patri, takze s par vydarenym hlaskami si hned rad zaspominam na ten cas pubertacky. Z lasky k titulnej pesnicke nemam co riesit. Aaaaaaa ziju si....

Král Drozdí brada (1984)

Rozpravka s klasickou slovenskou chmurou atmosferou. Nejak ma nedostal ten koniec, ale tak rozpravka je hlavne pre deti.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Mam pocit, ze je to skor pre vydaja chtive zenske nez pre muzske publikum. Ked je to v telke tak si zahmkam pesnicku, ale sediet pri tom nevydrzim. Je to mile, ale nepatri to medzi moje oblubene vianocne filmy

Bitevní loď (2012)

Je naozaj tazke vyhnut porovnavaniu s Dnom nezavislosti, takze hned idem na to. Oba filmy citit na 100 honov americkym patriotizmom velkym ako bedar na cele hodinu pred rande. Objavi sa silny alfa samec (statny general vs prezident ludomil), nejaky ten vojensky nepodarok, inak vsak velky talent., veterani v akcii, zachrana na poslednu chvilu a laska a mier pokial kondomy a sudy s pivom nepomreli (jo, ja viem tie kondomy aj tak nikto nepouziva, hlave po pivach, ale tak citaju aj mladistvi, tak treba sirit osvetu). .....jj a emzaci, alieni, mimozemstania si pridu pokecat na aktualnu temu a pritom ponicit co sa da. Zasadne rozdieli vidim vlastne len dva a u mna to aj znamena prepad na 3 hviezdy. Oba filmy sa snazia o humor. Kym u Independence day bol vsade pritomny, hlavne kvoli Will Smithovi, ktory makal jak barevny, aby udrzal latku vtipu poriadne hore, u Battleship je to len par scen a pokecov, povacsinou uz niekde videnych alebo pocutych. A potom ti mimozemstania aneb ako nakopat prdel niecomu, co preletelo pol galaxie so zbranovym systemom, na ktory cumim jak blazon. Urobime z nich debilov. Oni nas totiz nevidia. Co nevidia? Battleship na mori niekolko namornych mil od nich. Ouuu jjeee:))A takych veci je tam strasne moc. V Nezavislaku sme vyhrali lebo Smith bol borec a americania 40 rokov skumali spadnute ufo. Tutaj sme vyhrali lebo emzak v neprestrelnom bojovom odeve buducnosti dostane na prdel od tlsteho cernocha na umelych nohach. Predator sa musi ustat smiechom

Lesní duch (1981)

Za malo penazi, vela muziky. To tu znie skoro z kazdeho komentaru. A urcite maju pravdu, ale v dnesnej dobe a clovek v mojom veku...uz to velmi nenadchne. Dolezitu rolu urcite hra aj rok, v ktorom ste to videli prvy krat, lebo vhs panicke naivne mladi nikdy nic neprekona. U mna je ten rok 2014 a preto sa mi paci par veci, ale ako celok je skor zyvacka. Uvod, hlavne pohyb kamery je az inspirativne napadity, do toho par neprijemnych zvukovych efektov (hojdacia sedacka) a jeden sa nevie dockat co ho caka za dverami. Atmosferu to ma, o tom ako velmi je ta astmasfera hororova si mozme pokecat niekde pri par pivach. Najneprijemnejsi je jednoznacne smiech Ashovej kamosky, slabsie povahy odradi lesna romantika, ale inak len furt nieco tece, prska, zelena sa, fuci, chrci, mrnci.....o mrtvych len v dobrom takze na zaver par pozitiv: 1.od zacatku zadne keci, ale hned sa ide na vec 2. kuknes na ludi a hned vies: ta umre prva, ten miestny debil, ten zabojuje 3.kozy su...dufam, ze aj budu:)