Tři oříšky pro Popelku (1973)

Mam pocit, ze je to skor pre vydaja chtive zenske nez pre muzske publikum. Ked je to v telke tak si zahmkam pesnicku, ale sediet pri tom nevydrzim. Je to mile, ale nepatri to medzi moje oblubene vianocne filmy

Bitevní loď (2012)

Je naozaj tazke vyhnut porovnavaniu s Dnom nezavislosti, takze hned idem na to. Oba filmy citit na 100 honov americkym patriotizmom velkym ako bedar na cele hodinu pred rande. Objavi sa silny alfa samec (statny general vs prezident ludomil), nejaky ten vojensky nepodarok, inak vsak velky talent., veterani v akcii, zachrana na poslednu chvilu a laska a mier pokial kondomy a sudy s pivom nepomreli (jo, ja viem tie kondomy aj tak nikto nepouziva, hlave po pivach, ale tak citaju aj mladistvi, tak treba sirit osvetu). .....jj a emzaci, alieni, mimozemstania si pridu pokecat na aktualnu temu a pritom ponicit co sa da. Zasadne rozdieli vidim vlastne len dva a u mna to aj znamena prepad na 3 hviezdy. Oba filmy sa snazia o humor. Kym u Independence day bol vsade pritomny, hlavne kvoli Will Smithovi, ktory makal jak barevny, aby udrzal latku vtipu poriadne hore, u Battleship je to len par scen a pokecov, povacsinou uz niekde videnych alebo pocutych. A potom ti mimozemstania aneb ako nakopat prdel niecomu, co preletelo pol galaxie so zbranovym systemom, na ktory cumim jak blazon. Urobime z nich debilov. Oni nas totiz nevidia. Co nevidia? Battleship na mori niekolko namornych mil od nich. Ouuu jjeee:))A takych veci je tam strasne moc. V Nezavislaku sme vyhrali lebo Smith bol borec a americania 40 rokov skumali spadnute ufo. Tutaj sme vyhrali lebo emzak v neprestrelnom bojovom odeve buducnosti dostane na prdel od tlsteho cernocha na umelych nohach. Predator sa musi ustat smiechom

Lesní duch (1981)

Za malo penazi, vela muziky. To tu znie skoro z kazdeho komentaru. A urcite maju pravdu, ale v dnesnej dobe a clovek v mojom veku...uz to velmi nenadchne. Dolezitu rolu urcite hra aj rok, v ktorom ste to videli prvy krat, lebo vhs panicke naivne mladi nikdy nic neprekona. U mna je ten rok 2014 a preto sa mi paci par veci, ale ako celok je skor zyvacka. Uvod, hlavne pohyb kamery je az inspirativne napadity, do toho par neprijemnych zvukovych efektov (hojdacia sedacka) a jeden sa nevie dockat co ho caka za dverami. Atmosferu to ma, o tom ako velmi je ta astmasfera hororova si mozme pokecat niekde pri par pivach. Najneprijemnejsi je jednoznacne smiech Ashovej kamosky, slabsie povahy odradi lesna romantika, ale inak len furt nieco tece, prska, zelena sa, fuci, chrci, mrnci.....o mrtvych len v dobrom takze na zaver par pozitiv: 1.od zacatku zadne keci, ale hned sa ide na vec 2. kuknes na ludi a hned vies: ta umre prva, ten miestny debil, ten zabojuje 3.kozy su...dufam, ze aj budu:)

Dan Oniroku onna hisho nawa chyokyo (1981)

Sado-maso japonec alebo revenge flick trochu inak. Ale tak normlne filmy predsa z azijskych krajin hadam nikto ani necaka. Hlavne teda ak si citas tento koment, a teda na chutovky si zvyknuty. Jedine, ze si hladal korejsku romantiku a omylom si stiahol tuto jednohubku. To potom dobru chut. Inak to ma celkom slusnu zapletku a hlavne (pri tychto filmoch velmo dolezite) pozeratelne zenske. Bohuzial napriek kratkej minutazi, koniec sa zda obcas priam nekonecne daleko, hoci sa prave na nho urcite oplati pockat. Opat sa tu nachadza more ako symbol ocistca, znovuzrodenia, aj ked trochu v tom zvratenom zmysle slova. Nieco ako oslobodte sa od okov spolocnoti a dajte slobodu svojim perverznym chutkam. Idem na to.

Metro Manila (2013)

To ked sa angol snazi natocit autenticky film z filipinskeho slumu. Sadnite si a napiste na papier co viete o chudobnych krajinach aka ako farmar v hlavnom meste stastie hladal. Na dedine chudoba - check, idem do mesta za pracou - check, vytriezvenie zo sna - check, kopec zufalstva a placu - check, nejake tie moralne silne dilematicky problematicke temy najlepsie suvisiace s rodinou, aby mal zapadniar hlavu v smutku z rozvojoveho chudaka - check a samozrejme sehr tragische ende s twistom (lebo sak ja som nezavisly zo spojeneho kralovstva) - doublecheck. Ellis ma velmi potesil s Cashbackom ale toto bolo pre mna velmi naivne.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Irony can be really ironic sometimes. Celkom zvycajne sa pokracovanie nie az tak podarilo. Co vzhladom k tomu, ze uz original nebol ziaden "usmev ako dar", znamena celkom nudne pokukanicko. Par vtipov potesilo, ale hromada nesympatickych hercov uz menej. Dva krat a dost.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Bohuzial, nezdielam nadsenie vacsiny. O to viac ma to mrzi, ze som sa na to tesil a Jimy a Katie podali skvely vykon. Film, v ktorom je zvrat (na ktorom vlastne stoji cely film) vysvetleny inym zvratom, ktory je vlastne totalne ten isty. Je to ako mat minifilm vo filme a byt uplne o tom istom. Plus cela ta ta scifi technologia vsunuta do sucastnosti je len taka barlicka ukazujuca na neschopnost scenaristov stvorit cokolvek rozumneho. Nechcem zniet ako jeden z tych "vsade bol, vsetko vie, vsetko videl". Prave naopak. Aj mne, ktory sa povacsine nechava bezstarostne unasat dejom, bolo jasne kam to speje asi po 15 minutach a zbytok som len cakal, kedy sa to uz konecne stane. Skoda, lebo prvych a poslednych 10 minut bolo uzasnych a Winsletka sa stala definitvne mojou oblubenkynou. Ako studenstky projekt alebo hodinova epizoda Alfred Hitchock serialu by to bolo za milion bodov. Tak my ostal len pocit, ze niekto si doma pocita peniaze a mna taha za nos.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

To su zasw keci okolo. Ma to slusny spad, kopec efektov a dokonca aj par novych veci pre predator fajnsmejkrov. Zdalo sa mi, ze vacsina spomalovaciek bola celkom zbytocna, ale aj to je odpustene za votrelec matku a slusny zaver. Herci neprehravali a bolo fajn vidiet znamu tvar z Votrelca. Asi makknem, ale u mna dobre.

Po životě (2009)

Velmi zaujmava tema spociatku aj prijmene ducharsky spracovana a so zdravou porciou neistoty sa to snazi tahat az dokonca. Bohuzial cela ta teoria posmrtneho zivota ma take velke trhliny, ze to casom zacina byt priam smrtelne frustrujuce. Potesil ma koniec, tak isto ako Christina Ricci. Ta tu hra podobnu rolu aku si strihla v Black snake moan. Cely film je polo/naha a polosialena co je velmi prijemna kombinacia pre moje zadane mlade oci.