Centurion (2010)

Zenska mi hovori: "Pusti nejaky dobrodruzny akcnak, ale nech to nema 3 hodiny." Tadaaa....neurazi, nezarazi, neprirazi na rit, ale ani nenudi, ze je vam z toho na hovno. Idealny pocin na nedelu vecer po narocnom vikende a tuzbou dokonale vypnut. Nerozmyslat len sa kochat masarskymi bojivymi scenami, ktore vam vyludia usmev na tvary a vasu jemnejsiu (casto krat aj krajsiu) polovicku donuti sa k vam este viac pritulit takze po filme bude pre vas jednoduchsie vitazne "zlizat smotanu". Vlastne pre nu.

Ninja Assassin (2009)

Originalne asi ako moja kazdo-ranna stolica. Mega kombinacia uplne vsetkeho co teraz fici - akcne Mtv zabery, nenaplnena laska, tajomne starodavne cinske klany a samozrejme plonahy sexy asiat. Teda myslim, ze je sexy, velmi sa v tom nevyznam:)) Herci hraju strasne ale ono to az tak nevadi lebo asi tak 80 percent filmu sa tam mlati, reze, seka a krvaca. Krvaca tak, ze ani oldschool asian exploit filmy sa nechytaju. Jedina originalnost co ma napada, je bojova scena na kruhovom objazde medzi autami. A preco potom tri hviezdy? No vyzera to fakt dobre a neviem ci som pri tom nevedomo driemkal, ale nenudilo ma to.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Mix kulovosti a chladnosti "Pre par dolarov" a pribehovosti "Pre par dolarov naviac" vyustil v epochalny monument v historii westernovych filmov. Niektorych ludi moze odradzat takmer troj hodina dlzka, hlavne teda ak maju napozerane akcne hodku-a-pol veci, pri ktorych clovek stiha navarit, upratat, podojit a posexovat bez straty prehladu whats jako go. Kvalitu vsak drzi v skusenych rukach pan Leone, ktory nedovolil jedine hluche miesto, jediny nasilny vyplnovac casu. Naopak, vsetko do seba skvelo zapada od hercov, po prestrelky a drsne vtipy, od kamery po skvelu hudbu. Ach hudba panove. Nie len Leone si nechal to najlepsie na treti diel trilogie, ale aj jeho dvorny tvorca muzikalovej vlozky vytiahol z rukava melodiu najsilnejsieho kalibru, ktora vam so vsetkymi svojimi moznymi obmenami bude zniet v uchu velmi dlho. Zatial si netrufam nazvat Il Bueno, il brutto, il cattivo najlepsim westernom, pretoze som este nevidel par dolezitych milnikov v tomto zanre ale aj vzhladom na silnu sentimentalnu hodnotu nemoze byt horsi ako druhy.

Dějiny násilí (2005)

...alebo rodinna drama trochu inak. Ako sa clovek vyrovna so zistenim, ze jeho/jej milovany otec/manzel je vlastne samovylieceny posuk, zabijak, ktory zabijal ako pre peniaze tak pre radost? Ako sa sa vyrovnat s minulym zivotom ak vas vasa minulost nechce nechat odist? Na mnohe otazky hlada odpoved tato pomala, nevtierava o to vsak intezivnejsia drama, ktora sa neboji ani expicitneho nasilia ani poriadneho sexu. To mi pripomina, ze Maria Bello predvedie tzv. full frontal nudity s peknym nacancanym kozuskom. Nie, ze by na tom zalezalo ale potesi.

Vlasy (1979)

Mozno trochu iny muzikal, ale co by ste cakali od Formana. Skvele nadcasove pesnicky, ktore sa nestratia ani po viac ako 30 rokoch a zaver, ktory vam vyrazi dych.

Kung Fu Panda (2008)

Mila rozpravka, mozno trosku ina ale v hlave vam dlho nezostane. Avsak je tu dokonaly zaverecny fight - podla mna najvtipnejsia scena aku som kedy videl v animaku.

Podvod (2008)

Prekvapivo celkom slusny triler so skvelymi hlavnymi hercami. Polku filmu viac menej nie je poriadne tusit o co ide akurat sa oko (muzskeho) divaka kocha kopcovitou nadielkou zenskych tiel. Potom sa to zacne zamotavat a film naberie na slusnom tempe. To vsak razne klesne tesne pred zaverom a tym film vela straca. U mna jednu hviezdu.

Akta X (1993) (seriál)

Je mi jasne, ze keby som to pozeral teraz tak tych 5 hviezd to nedostane. Tiez mi je jasne, ze s pribudajucimi seriami klesala postupne uroven. Koho to zaujma. Ja som to miloval. A tiez milujem jednu xfiles vyberovku a miluju a maluju a miluju a mal...

Pro pár dolarů navíc (1965)

Druhy film z westernovej trilogie a urcite dost odlisny od prveho filmu. Stopaz je o hodinu dlhsia a hlavne tentokrat v tom Clint nie je sam. Dokonca by som povedal, ze tu hra az druhe husle. Ten kto mu skvelo kontruje je dalsi lovec ludi v podani nemenej charizmatickeho Lee van Cleef, ktory nie len ze ma viac skusenosti ale to aj dava Clintovi s lahkostou najavo. Okrem chladnokrvneho strielania s (opat) skvelou hudbou v pozadi sa dostava aj na city, co v mnohom odlisuje tento snimok od jeho dvoch kolegov. Nie je horsi, je iny, avsak stale jeden z naj westernov ever.