Nyck

Jan Nykl

Česko
The One Who Knocks

• 10.5.2015  14:06

Úvodní polovina je krutě nabitá vtipem a komickými situacemi, bohužel se s druhou částí srovnávat nedá. Příběh má předem jasný konec, vyložené zvraty se nekonají a vtipy se po čase trochu začínají opakovat. Tučňáci jsou pořád super, ale po chvíli je to prostě nuda...

• 30.4.2015  16:31

Filmy založené na komiksech z velké většiny nestojí na brilantně vykreslených charakterech ani na precizně promyšleném scénaři. Jde o zábavu, o efekt, o sympatické hrdiny, které hrají oblíbené herci, o vytržení z kontextu všedního světa. Nepatřím mezi fanatické vyznavače komiksů, přicházím s nimi do styku jen v podobě filmů, ale Avengers mě i na podruhé pobavili. Ať už to byly scény typu Thorovo kladivo nebo akční sekvence, snímek neztrácí na tempu a pořád je na co se dívat. Pokud chceme vidět "týmovky", pak se nelze vyhnout tomu, že se film zabývá všemi postavami ne tak detailně, ale každé dává prostor. Možná bych se na Age of Ultron díval jako na rozehrání událostí pro další díly, které mohou být sakra zajímavé. A stejně, v čem hraje Scarlett, to musí mít úspěch. :)

• 30.3.2015  20:27

Trochu drsnější než jiné "pohádkové" dokumenty, ale stále parádní. Exkluzivní záběry, skvělé příběhy, nervydrásající scény, obdivuhodný klid průvodců a kameranů, když kolem nich prochází medvědi jeden větší jak druhý. Je to takové klišé, ale BBC prostě umí.

• 27.3.2015  21:21
    Le Havre (2011)

1 hvězda za Malého Boba, za Changa a Laiku. Jinak je film jako francouzská bageta druhý den - těžko stravitelná a bez chuti. Tohle mi nesedlo.

• 16.3.2015  12:02

Obdivuju neustálý klid v tváři i v hlase Toma Hardyho. Ale víc se na The Drop vypíchnout nedá.

• 11.3.2015  20:10
    Wolf Hall (TV seriál) (2015)

Dobrá sonda do historie Anglie a Jindřicha VIII. Ovšem velmi neosobní, jakoby odtažitá. Sice s přesvědčivou Claire Foy a povedenými kostýmy, ale příběh nepřekvapí, nepřekypuje emocemi a je místy nudný.

• 27.2.2015  11:42

Po trpké zkušenosti s "Až vyjde měsíc" jsem se bránil novému snímku Andersona. Nebýt všelijakých ocenění a nominací, těžko bych se k tomu dokopal. Nejprve musím říct, že je to výrazně lepší než zmíněný katastrofální zážitek. Přesto se potvrzuje, že mi Andersonovy filmy nesedí, ačkoliv mu neupírám originální styl, výborné herce a smysl pro detail. Ralph Fiennes je tu skvělý, útěk z vězení nejzábavnější, ovšem to nestačí. Předpokládám, že režisérovy filmy budou nadále takové: půlka je bude milovat, půlka bude nesnášet. Je to dobře, protože takových tvůrců mnoho není. Já do skupiny příznivců nespadám, leč uznávám Andersonovy zásluhy, bezpochyby točit umí. Mně to ale prostě nebaví...

• 26.2.2015  10:58

Pokud bych měl hodnotit dokument z pohledu zapáleného fanouška samotné herní série, pak by nebylo o čem diskutovat a napálil bych 5 hvězdiček bez rozmýšlení. Na druhou stranu, hodnotí se filmový prožitek a jakkoliv je pohled do zákulisí FMka zajímavý, jakkoliv jsou překvapivá jména známých lidí, kteří sérii hrají, tak musím jít o jednu hvězdu níž. Dovedu si představit, že nezapáleného by to příliš nebavilo, po filmařské stránce to vůbec není špatné, ale přeci jen to není úplná špička. Ale nám hráčům je to jedno, jde tu o hraní, nikoliv o dokumentární orgie.

• 23.2.2015  11:40
    87. Annual Academy Awards (TV pořad) (2015)

Je to předávání cen, nelze z toho udělat estrádu o třech vtipech. Myslím, že v rámci možností to byl pohodový večer, Barney pobavil několika vtipy a narážkami, grafika byla pěkně připravená. Že někdo odříká trapný proslov, za to přeci nemůžou organizátoři akce, to je věc vítěze, takže nechápu, že to někde zahrnuje do hodnocení. Celí Oscaři mohli být mnohem, mnohem horší. Ale naštěstí nebyli.

• 22.2.2015  20:07
    Equalizer (2014)

Když nevíte co by, dejte do hlavní role Denzela. Film, který ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Průměrný, nepříliš originální snímek, který je o nějakých 15 minut delší, než by mu slušelo. Nemastný, neslaný, ale koukat se na to dá. I když všichni nejspíš tušíme, že bez hvězdného Washingtona by snímek zapadl do šedi akčních filmů, kterých je každý rok mnoho., tím spíš je škoda, že Chloe nedostala příliš prostoru.

• 22.2.2015  16:49

Je to pravda. Matthew Vaughn opět natočil zábavný film (a o to jde především, ne?), který udrží pozornost celých 129 minut a každou chvíli překvapuje originálními nápady, hláškami a povedeným hudebním doprovodem. Výborně složené herecké obsazení, Taron Egerton mi připomínal Matta Damona, vám ne? Kingsman jsou takový nekomiksový Kick-Ass a těch absurdit tam až na ohňostroj moc není.

• 9.2.2015  13:15

Sympatický exkurz do alternativní historie, kde Řekové jedí pizzu, Einstein luští moderní hlavolamy a z Da Vinciho je sprejer! Baví mě příběhy, kde se postavy ze současnosti nahrnou do historie, dělají si srandu ze stereotypů tehdejší doby a potkávájí slavné osobnosti.

• 1.2.2015  21:28
    Whiplash (2014)

Filmová symfonie o dvou sólistech, s perfektně gradovaným tempem a chytlavými takty.

• 1.2.2015  20:32
    Slídil (2014)

Film o tom, že především křiváci a bezpáteřní lidí dosahují svých cílů. Jake Gyllenhaal ztvárnil odporného sociopata, který se "nadchnul" pro své povolání a pro nejvyšší stupínek ve své branži je schopný jít až za hranici.

• 27.1.2015  21:27
    Tělo (2012)

Po celou dobu jsem měl v hlavě, že to budou čtyři hvězdy jako vyšité, ale překvapivý a povedený závěr překulily hodnocení o stupínek výše. Španělský film opět nezklamal. A pozor na splachovadlo u záchoda.

• 18.1.2015  20:41

Velice příjemný film, s několika úsměvnými scénami, krásnými záběry Paříže, vynikajícími herci a chytlavou melodií. Merci.

• 13.1.2015  20:21
    Na jezeře (TV seriál) (2013)

Neskutečně natahovaná, nudná a dá se říct zbytečná minisérie. Kdyby byly tři čtyři díly, vůbec by to neškodilo, ve většině z nich se toho totiž moc neděje. Nesympatické, až odpudivé postavy, případ stojící na místě, zvláštní chování postav... Dvě hvězdičky za Elisabeth a Nový Zéland.

• 31.12.2014  14:00

Mnoooooohem lepší než 21tka. U některých scén jsem opravdu vyprsknul smíchy a to se mi až tak často nestává. Tahle dvojka spolu s Ice Cubem jde dohromady. Rád se podívám i na další pokračování.

• 28.12.2014  21:09
    Spása (2014)

Westernová jednohubka, která neurazí ani nevyrazí dech. Mads a Eva se po Casinu Royale opět setkávají na plátně a nutno přiznat, že oni jsou tahouny celého snímku. Chvílemi mi vadil výrazný kontrast barev v obraze a někteří herci se na Divoký zápas úplně nehodili. Ale jinak fajn.

• 23.12.2014  16:40

Proč jenom čtyři hvězdy? Beru to jako zúčtování s celou Hobití trilogií, která jednoduše nedosahuje kvalit Pána prstenů, nic si nenalhávejme. Bylo by mi blbé dát třikrát 5* jako jsem to udělal u LOTRa. Nevadí mi, že Legolas skáče po padajících kamenech, je to přeci fantasy, nevadí mi ani nově zavedené postavy, ani digitální triky. Zásadním problémem Hobita je rozdělení na tři díly. Předloha není zdaleka tak rozsáhlá jako Pán prstenů, tudíž není čím stopáž vyplnit. Proto se zdá třetí díl natahovaný, proto samotná bitva, byť ze začátku monstrózní, končí spíš skromně. Jackson měl udělat jen dva díly, které by byly nabité a uspokojily by všechny fanoušky. Takhle je z toho trilogie, stále nadprůměrná, leč nepřekonávající Pána prstenů. Rád se ovšem do Tolkienova světa ještě vrátím.

• 22.12.2014  20:56
    Konec přehlídky (TV seriál) (2012)

Benedict a zejména Rebecca táhnou přehlídku, ale... nedotáhnou. Nesympatické postavy, nic neříkající děj, který vyšumí do prázdna a nezanechá žádný dojem. Jako by prostředí anglické šlechty předurčilo Přehlídku k neúspěchu vinou své arogance a povýšenectví...

• 17.12.2014  17:46
    Gotham (TV seriál) (2014)

V tomhle seriálu tkví obrovský potenciál, zejména kvůli celému komiksovému světu Batmana. Ale zatím ho srážejí různé nedostatky. Já je nacházím především v obsazení (Gordon, Gordonův parťák, Gordonova přítelkyně), které mi nesedlo, přestože třeba Fish nebo Penguin jsou zahrány skvěle. Moc nefandím ani časté klišovitosti, ale to by musela seriál nejspíš vysílat kabelovka, aby to mělo trochu "koule". Na druhou stranu to není žádná katastrofa a budu pokračovat ve sledování, budu doufat, že se kvalita bude zvyšovat, podobně jako u posledních dílů. (Hodnocení po 10. dílech) EDIT, konec 1. série Snižuji o úroveň dolů. Ve chvíli, kdy se musím ke sledování dílů nutit, mám jasno v tom, že v seriálu pokračovat nebudu. Jak jsem již podotknul, potenciál je tu obrovský, ale zachází se s ním jako s veřejnými pěnezi - plýtvá se s ním. Byly momenty, které mě bavily (Jokerův díl), naopak i díly, které mě nudily. Takže pokud nebudou ohlasy na 2. sérii fenomenální, tak pro mě Gotham skončil.

• 28.11.2014  08:53

Úchvatné soudní drama, které ani po 54 letech od uvedení do kin neztrácí své kouzlo. Výborná atmosféra zfanatizovaného městečka, skvělé dialogy, výborní herci. Dvě hodiny utečou jako voda, jako proud slov, které oba právníci sypou při procesu. Některé současné právnicné filmy by se mohly učit.

• 8.11.2014  16:33
    Interstellar (2014)

Nebudu srovnávat s Vesmírnou odyseou, protože ta mě vůbec nebavila a pokud mě paměť neklame, ani jsem ji nedokoukal. Mnohem podobnější je Gravitaci, která se však nejevila natolik komplexně jako Nolanův opus. Interstellar je na úplně jiném levelu, je epický, vtáhne vás do děje a nepustí. Podobě jako černá díra. Nolan mě nikdy nezklamal a nezklamal ani tentokrát, Matthew potvrzuje svou velkou fazónu a konečně jsem se taky dočkal Matta v pořádném filmu. Za mě jednička s hvězdičkou.

• 6.11.2014  21:39

Film jsem si vyhlédl pouze kvůli 'Dexterovi' a v první polovině jsem toho nelitoval, protože to mělo styl a spád. Druhá půlka je slabší, stane se z toho docela šablonovitá road movie, nicméně celkový dojem je v zásadě dobrý.

• 26.10.2014  11:47

Je škoda, že se o postavách nedozvídáme víc. Proč dělají, co dělají, jakou mají motivaci a jaký je jejich příběh. Takhle totiž sledujeme jen skupinu postav, které se snaží přežít a shrábnout trochu peněz. Nádech mrazivé atmosféry tu je, Walter White opět záporná postava, ale to je tak vše. Bohužel.

• 5.10.2014  18:22
    Teď vaří šéf! (TV pořad) (2014)

Není to tak "akční" jako Ano, šéfe!, ale přesto velmi zábavné. :)

• 7.9.2014  16:05
    Robocop (2014)

Mohlo to být ještě na vyšší hodnocení. Ale jak už tu zmínili komentující přede mnou, je to tak od všeho něco. Joela Kinnamana jsem si oblíbil v The Killing, tady naneštětí nemá příliš možností, jak se herecky projevit. Škoda předvídatelnost děje a trochu upozaděné hlavní postavy. Přišlo mi, že šlo víc o vedlejší charaktery, než o Robocopa. Jinak ale slušná zábava, která neurazí, ani nenadchne. Na jedno zhlédnutí ideální.

• 7.9.2014  16:03
    Afrika (TV seriál) (2013)

Těžko hledat lepší dokumenty, než ty od BBC. Továrna na krásné záběry a vynikající dokumenty. Afrika není výjimkou, jedná se o fascinující výpravu na kontinent, kde lze nalézt snad úplně všechno. Člověk při sledování nestačí vycházet z údivu.

• 7.9.2014  15:59
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Ze začátku si musí divák zvyknout na "pravidla hry", ale jakmile se to podaří, je Hannibal opravdu atraktivním seriálem, který si jde svou cestou a podává skutečné "delikatesy" (však víte, jak to myslím). Jak Hugh Dancy, tak Mads Mikkelsen jsou ve svých rolích opravdu skvělí, případy jsou občas brutální, ale to tak nějak sedí k celému vyznění seriálu, té krve tam bude vždy dost. Psychologie vztahu Willa a Hannibala je výborná. EDIT: Za třetí sérii, která byla ze tří čtvrtin naprostá nuda, snižuji o jednu hvězdičku.