Psí odpoledne (1975)

Film Al Pacina. Jinak je to nudný, chvílemi až komicky trapný a zcela nezajímavý snímek. 30%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Chudáci současní režiséři... Když natočí film precizně podle předlohy, jsou jim vytýkány dlouhá stopáž, malá dynamika příběhu a nuda. Když se rozhodnou film natočit trochu podle sebe a přidat tam něco navíc, hned se objeví kritika, že už to vlastně není podle předlohy a že si režisér přimíchává vlastní fantazii a že bla bla bla... Proboha živýho, tak už se rozhodněte, co chcete. Druhý Hobit je výborný film. Jasně že v něm není všechno podle předlohy, vždyť knižní Hobit není zdaleka tak rozsáhlý jako prstenovský epos. Sám Peter říkal předem, že se ve filmech objeví i linky, které přímo v Hobitovi nebyly. A vůbec mi to nevadí. Vzhůru na bitvu pěti armád!

Sherlock (2010) (seriál)

1. série: 95 %, 2. série: 95 %, 3. série: 75 %, 4. série: 90 %,

V zajetí démonů (2013)

Ti druzí se mi líbili více, je to dost podobné, ale u Conjuringu jsem se ani tolik nelekal.

Zločin (2011) (seriál)

1. série: 85 %, 2. série 90 %, 3. série 85 %, 4. série 90 % Rozplétání případu nebylo nikdy tak zajímavé a zamotané. Skvělá ústřední dvojka, ponurá atmosféra, neustálý déšť, dobrá psychologie postav. Asi nikdy nezapomenu na závěr druhé řady, parádní.

Lásky čas (2013)

Comedy made in Britain. Komu se líbila Láska nebeská, pro toho je to povinnost. A pro ostatní vlastně taky...

Pařba na třetí (2013)

Zbytečné pokračování, kterému chybí vtipné momenty i smysluplný a nepředvídatelný děj. Psal jsem u dvojky, že mělo zůstat jen u prvního dílu. Teď tedy dodávám, že mělo zůstat jen u prvních dvou.

Rivalové (2013)

Jako Schumi v nejlepších letech. Od začátku do konce perfektní výkon.

Řek Zorba (1964)

Za hudbu a za Quinna, jinak je to nudný, zdlouhavý snímek v podstatě o ničem. Znovu už bych se na něj opravdu dívat nemusel, nechápu tu všeobecnou slávu...

Gravitace (2013)

Ach jo, kdybych od toho tolik nečekal, tak jsem více než spokojený, takhle jsem lehoulince zklamaný, přesto za 4*. Technicky a audiovizuálně nelze nic vyčíst, to samé platí o části filmu s Clooneym na place. Jakmile však zůstane Sandra Bullock sama (a to není nic proti ní), tak film ztrácí důležitý prvek a z mého pohledu bohužel. Na onen pomyslný film roku si ještě počkám, ale určitě se nedejte odradit a běžte zajít do kina. Vidět se to musí.

Časové pásmo bylo změněno