30 minut po půlnoci (2012)

Ani napodruhé si mě Kathryn Bigelow nezískala. Film by se v pohodě vešel někam okolo 2 hodin, zbytečně protahované a zdlouhavé. Vynikající námět a látka ke zpracování bohužel nebyla využita tak, jak mohla být. Velká škoda. Docela souhlasím s komentářem T2, akorát nejsem tak drsný v hodnocení.

Mechanik (2004)

Sledujeme, jak se jednomu člověk rozpadá život, nic nevychází, jak by mělo. A pak se nám postupně rozpadne i naše předpověď, jak film dopadne, protože nás výrazně překvapí. A pokud ani po tomhle filmu někdo neuzná, že herci mají své peníze těžce vydělané (ne všichni samozřejmě), tak mu není pomoci.

Terapie láskou (2012)

Všechno začíná a končí běháním. Herecké trio Cooper, Lawrence a De Niro funguje skvěle a z velké části díky nim je tenhle film tak dobrý. Zajímavý příběh, zajímavé postavy, a přesto ještě něco malého chybí, aby z toho bylo pět hvězdiček. I tak mohu film doporučit, dá se v něm najít mnoho poučných chvil, nad kterými je dobré se zamyslet.

Paralelní světy (2012)

V některých komentářích se píše, že Paralelní světy mohly být ještě lepší. No, to si pište, že mohly. Osobně bych vybral jiného herce pro roli Adama, hodil by se mi tam třeba Jake Gyllehaal. Viděl bych paralelu i ve filmech Oddělené světy nebo Salomon a Gaenor. A ten závěr byl až příliš upospíchaný a zbrklý.

Hitchcock (2012)

Upřímně doporučuji raději zhlédnout Psycho, protože tento film nepřináší nic zajímavého, nic co bych si zítra pamatoval. V Psychu akorát přijdete o Scarlett.

Pí a jeho život (2012)

Audiovizuální galapředstavení s jedním z nejlepších závěrů v historii.

Mistr (2012)

Tenhle snímek má několik výrazných "WTF", ale tím největším je snad nominace Amy Adams na Oscara... Proboha za co? --- Jinak film velké zklamání, velké. A zároveň jsem se utvrdil v tom, že Hoffmanovy filmy mě z drtivé většiny vůbec nebaví.

Svobodná umění (2012)

Žeru americké univerzitní areály. A ty s Tedem Mosbym jsou taky dobré.

Hořící keř (2013) (TV film)

1. díl 90%, 2. díl 85% a 3. díl 90% Kdyby byly všechny české seriály/minisérie takovéhle kvality, tak by se na tu televizi koukalo hned jinak.