The 75th Golden Globe Awards (2018) (pořad)

Skrz na skrz průměrný ceremoniál, který byl více o ženských právech než o filmech a seriálech. Není to škoda? V proslovech se hovořilo buď o černoších, nebo o ženách, a byť jsem ten poslední, kdo by jim upíral jejich rovnoprávnost, poslouchat to dvě hodiny v různých variacích není moje představa o zábavné show. A abych nebyl jako mnou zmínění "hříšníci", doplním, že seriály dopadly podle předpokladů (palec nahoru za Azize a Ewana), oceňované filmy jsem zpravidla neviděl, ale Gary Oldman se konečně dočkal, a to je co říct. :)

Velká hra (2017)

Velká hra na jistotu, což ale u Sorkina znamená, že se budete bavit, pokud vám vyhovují jeho kulometné dialogy a tempo. O tom, že Jessica, Idris a další jsou dobrými herci, snad netřeba sáhodlouze diskutovat. Tak kupujte lístky a běžte do kina, žádný risk to není.

Borg/McEnroe (2017)

Poctivý snímek o dvou legendárních tenistech. Vypíchnul bych několik věcí, které se mi líbily. Za prvé skvěle vybraní herci do hlavních rolí, zejména Björna Borga trefili exkluzivně, ale i McEnroe vypadá výborně, s pečlivým důrazem na výbuchy vzteku. Za druhé si film na nic nehraje, a to mu jedině prospívá. Za třetí jsem rád, že sportovní scény dopadly věrohodně, protože film o sportu nejvíc zničíte tím, že scény při hře vypadají uměle. Jedinou výtku bych viděl v rozložení času mezi oba "hrdiny", protože bych klidně přidal deset minut k celkové stopáži, pokud by se tím rozšířil čas pro McEnroea, jehož životu se film věnuje výrazně méně.

Liga spravedlnosti (2017)

Dějově na 40 minut, místo záporáka, který chce zničit svět, se řeší vlastně úplně něco jiného. Vizuálně stále stejný digiguláš s tmavě rudým nebem, ohněm a poletujícím popílkem. Vtipy jsou tam, kde se to nehodí, a od postav, ke kterým se to nehodí, protože jediný, komu nakonec hlášky věříte, je Flash. Spousta výplně postavami, které tam jsou jen proto, že byly v předchozích filmech. Konec negraduje, ale vyčpívá. Snyder zahodil neuvěřitelný potenciál, přičemž je vidět, že natočit týmovky není nic snadného, buďme tedy rádi, že se to alespoň Marvelu daří. Chybí tomu lehkost (Marvel) nebo syrovost (Nolanův Batman). Dokud si nevyberou, budeme nadále zklamaní.

Dogani (2011)

Absolutní bezvýchodnost na korejský způsob.

Saulův syn (2015)

Nesmyslná, až absurdní zápletka znásilněná rádoby uměleckou formou, která z filmu v důsledku činí nekoukatelnou záležitost v hlavní roli s chlápkem, který svými činy zabil víc lidí, než by bylo záhodno. Jen hrůznost tématu na kvalitní snímek nestačí.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Tom Holland je fajn, Michael Keaton taky, pomrkávání na Avengery, ať už v podobě Iron Mana nebo Kapitána Ameriky, jakbysmet. Jinak? V podstatě ničím nevybočující film, který občas pobaví, ale nenabízí nic originálního a světaborného.

Downward Dog (2017) (seriál)

Všechny Martinovy (psí) promluvy a hlášky jsou skvělé, podívat se na svět psí perspektivou je rozhodně zábavné. Jenže... Ten zbytek okolo je o ničem, plný klišé. Takže nakonec zjistíte, že to sledujete proto, abyste zjistili, jak dopadne souboj kočka vs. pes.

Wonder Woman (2017)

Až na ten zdlouhavý a over-the-top konec (kvůli němu spíš 75 %) to bylo lepší, než jsem čekal. Nutno ocenit casting, ten se dle mého povedl velice. Wonder Woman jako taková je zajímavá postava, která si určitě zaslouží další prostor, ať už v samostatném nebo týmovém filmu.

Moonlight (2016)

Když hype filmu spíš ublíží... První polovina filmu zajímavá a nadějná, od druhé části, třebaže měla světlé chvilky, se však film ubírá směrem, který připomíná tekoucí med - unylý, rozplizlý, nezáživný. Rozumím tomu, proč se Akademii líbil, ale nesouhlasím s ní. Dokud totiž nezačneme oceňovat filmy podle kvality, nýbrž podle aktuálního sociálního aktivismu, nikam se ve vnímání těchhle témat neposuneme.

Časové pásmo bylo změněno