Kick-Ass (2010)

Tak tohle, tohle byl absolutní nářez!! Vynikající hlášky, originální nápad, zajímaví herci, xkrát "fuck". :) Parádní soundtrack. Líbilo.

Iron Man 2 (2010)

Mně tu nic nechybělo. Proč porovnávat pořád první díl s druhým? Každý má něco do sebe, důležité však je, že oba jsou skvělé. Já se bavil skvěle - akce, vtípky, krásné herečky, padouch, komický Sam Rockwell. My chceme třetí díl!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Tomu říkám parádní film. Spojení Newmana a Redforda byl jeden z nejlepších tahů všech dob, píseň "Raindrops keep fallin´on my head" je brilantní, skok do vody je taky nezapomenutelný. Uznávám, že "výlet" do Bolívie bych si klidně odpustil, ale rozhodně mi nevadil a přidal filmu něco, co v Americe nebylo. A tolik omílaný závěr je velmi spektakulární a opravdu jednoduchý, až si říkám: je to tak těžký udělat pěknej film? Tohle se vážně povedlo.

O myších a lidech (1992)

Jelikož jsem četl knížku nějakou dobu před shlédnutím filmu, tak jsem byl trošičku ochuzený o překvapení z děje, ale všechno mi vynahradila perfektně vytvořená atmosféra a fantastický John Malkovich. Věřil jsem, že Lennyho zahraje dobře, ale tohle.. ? To mi vyrazilo dech. :) Vřele doporučuji zkouknout (když už se nedostanete k četbě).

Zombieland (2009)

Snad jen - originalita vpřed! Tohle se povedlo. Pravidla č.34 - hlasujte na čsfd.cz

Spalovač mrtvol (1968)

Ďábelský, démonický, mrazivý, neuvěřitelný, elegantní, uvěřitelný, drsný, morbidní, ironický, cynický, fantastický, perfektní a dokonalý, mrazící, na zamyšlení, k potlesku. Takový je Spalovač mrtvol, Oscarově laděný Rudolf Hrušínský, tíživá atmosféra. Co víc dodávat... Snad jen, co abych vás, drazí, oběsil?

Zrození šampióna (2009)

Překrásná Sandra Bullock, jako blondýna vypadá strašně sexy, v dojemném a pravdivém příběhu o chlapci, který obrannými instinkty dobyje svět amerického fotbalu... Tohle se povedlo, co víc dodávat.

Prvotní strach (1996)

Příjemné překvapení. Vynikající drama s prvky thrilleru. Excelující Edward Norton, neméně dobrý Richard Gere a půvabná Laura Linney. Když si k tomu připočtete zajímavý závěr, není co řešit. :)

Avatar (2009)

Trochu jsem se bál, protože příval superlativů a neustávající vodopád chvály mi vnuknul trochu skeptičtější přístup k Avataru. Byly to však neopodstatněné pochyby. Avatar a James Cameron mě uchvátili pestrostí, originalitou a dynamikou svého světa. Neuvěřitelné zpracování všeho, co se hýbe, co mluví, co žije. Jistě, příběh nebyl ničím novým, ale byl zabalen do tak lákavého kabátku, že nebylo možné uniknout. Avatar je uchvacující film, předpovědi se potvrdily. Pro mě však filmem roku 2009 zůstali "Pancharti".. 90%

Iron Man (2008)

Vynikající jízda! Nejsem přímo skeptik ohledně komiksových adaptací, ale úplně je nevyhledávám. Ovšem jsou výjimky, jako například geniální poslední dva díly Batmana. Iron Man se už také může řadit po bok těchto perfektních filmů. Opravdu skvělý výkon předvedl Robert Downey Jr., který se mi začíná líbit čím dál víc. Velmi sympaticky působila půvabná Gwyneth Paltrow a nemůže chybět ani záporák, Jeff Bridges. Kvalitní příběh doplňuje velmi povedená hudba. Tohle je jeden z nejlepších akčních/komiksových filmů, co jsem kdy viděl! 90%