Earth (2007) (TV film)

Pravděpodobně nejlepší dokument, který jsem měl šanci vidět!

Pepek námořník (1960) (seriál)

Kdo si jako malý kluk nehrál při jedení špenátu na Pepka? Kdo se nehlásí, dělal to nejvíc :)

Trainspotting (1996)

Naturalisticky podané, skvěle zahrané, s nápadem. Pod názvem filmu bych si v klidu dokázal představit heslo: "neber drogy, neber drogy, nebo se z toho zblážníš!". Ewan McGregor si vedl skvěle, opravdu povedený výkon. Další rozměr přidala filmu i perfektně vybraná muzika. Film mohu jen doporučit (spíš jako odstrašení :)).

S tebou mě baví svět (1982)

Tomuhle filmu trochu uškodily časté reprízy, ale jinak je to opravdu skvělé komedie. Některé scény jsou natolik legendární, že si na ně vzpomeneme i v normálním životě.

Black Books (2000) (seriál)

Prvních pár dílů jsem musel překousnout, než jsem Black Books přišel na chuť a přišel na to, jak vstřebat nevšední humor. "Sebezapření" se mi vyplatilo. Dostal jsem 18 dílů nabitých vtipem a skvělými herci. Opravdu se povedlo! :)

Ajťáci (2006) (seriál)

Dříve jsem shlédnul dva díly IT Crowd a absolutně mě to nebavilo. Nedávno jsem si řekl, že bych to mohl zkusit znovu. Pustil jsem první díl a dopadlo to shlédnutím celého seriálu až do konce. Najednou mě totiž IT Crowd pobavilo, pochopil jsem jeho humor... a já se smál a smál. :)

Hra (1997)

Bravo, bravo, bravo. S mohutným očekáváním jsem sledoval poslední minuty filmu, abych se konečně dozvěděl, jak to opravdu je. Abych se přiznal - z počátku jsem si myslel, že to je jen nápad, jak někoho vystresovat. Časem mi však bylo jasné, že se přitvrzuje a že to nebude jen tak nějaká "hra". Avšak závěr všechno překroutil tak mocně, že jsem jen mohl vzdychnout: "Oooh" a ještě jednou "Aaach". Geniální zmatení diváka :)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jak často se povede vytvořit takové seskupení herců, aby vše vypadalo tak opravdově? Tady se to povedlo a film vyzvedává do jiné dimenze. Jack Nicholson pak vypadá, jako by mu ta role byla šitá na míru :)