Zabijáci (2014)

Četl jsem předlohu, takže mohu srovnávat. Myslím si, že filmoví Zabijáci jsou velmi povedeným zpracováním, chybí mi možná větší prostor pro Rose a celkově vztahy Carla s jeho spolupracovníky i s rodinou a pak možná větší dávka humoru, který v knihách Olsena bývá charakteristický. Pochválit musím výběr herců do rolí, ať slizkého Ditleva, krásné Thelmy, či zoufalé Kimmie.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

O poznání stylovější, temnější a noirovější než jednička. Alespoň pro mě. Eva Green je k zulíbání, Josh Brolin je pořádný drsňák a můj oblíbenec Gordon-Levitt má pořádné štěstí v kartách. Pro mě lepší než první díl, horší 4* si to zaslouží.

An Alternative Reality: The Football Manager Documentary (2014)

Pokud bych měl hodnotit dokument z pohledu zapáleného fanouška samotné herní série, pak by nebylo o čem diskutovat a napálil bych 5 hvězdiček bez rozmýšlení. Na druhou stranu, hodnotí se filmový prožitek a jakkoliv je pohled do zákulisí FMka zajímavý, jakkoliv jsou překvapivá jména známých lidí, kteří sérii hrají, tak musím jít o jednu hvězdu níž. Dovedu si představit, že nezapáleného by to příliš nebavilo, po filmařské stránce to vůbec není špatné, ale přeci jen to není úplná špička. Ale nám hráčům je to jedno, jde tu o hraní, nikoliv o dokumentární orgie.

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Je to předávání cen, nelze z toho udělat estrádu o třech vtipech. Myslím, že v rámci možností to byl pohodový večer, Barney pobavil několika vtipy a narážkami, grafika byla pěkně připravená. Že někdo odříká trapný proslov, za to přeci nemůžou organizátoři akce, to je věc vítěze, takže nechápu, že to někde zahrnuje do hodnocení. Celí Oscaři mohli být mnohem, mnohem horší. Ale naštěstí nebyli.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Sympatický exkurz do alternativní historie, kde Řekové jedí pizzu, Einstein luští moderní hlavolamy a z Da Vinciho je sprejer! Baví mě příběhy, kde se postavy ze současnosti nahrnou do historie, dělají si srandu ze stereotypů tehdejší doby a potkávájí slavné osobnosti.

Půlnoc v Paříži (2011)

Velice příjemný film, s několika úsměvnými scénami, krásnými záběry Paříže, vynikajícími herci a chytlavou melodií. Merci.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Proč jenom čtyři hvězdy? Beru to jako zúčtování s celou Hobití trilogií, která jednoduše nedosahuje kvalit Pána prstenů, nic si nenalhávejme. Bylo by mi blbé dát třikrát 5* jako jsem to udělal u LOTRa. Nevadí mi, že Legolas skáče po padajících kamenech, je to přeci fantasy, nevadí mi ani nově zavedené postavy, ani digitální triky. Zásadním problémem Hobita je rozdělení na tři díly. Předloha není zdaleka tak rozsáhlá jako Pán prstenů, tudíž není čím stopáž vyplnit. Proto se zdá třetí díl natahovaný, proto samotná bitva, byť ze začátku monstrózní, končí spíš skromně. Jackson měl udělat jen dva díly, které by byly nabité a uspokojily by všechny fanoušky. Takhle je z toho trilogie, stále nadprůměrná, leč nepřekonávající Pána prstenů. Rád se ovšem do Tolkienova světa ještě vrátím.

Teď vaří šéf! (2014) (pořad)

Není to tak "akční" jako Ano, šéfe!, ale přesto velmi zábavné. :)

Hannibal (2013) (seriál)

Ze začátku si musí divák zvyknout na "pravidla hry", ale jakmile se to podaří, je Hannibal opravdu atraktivním seriálem, který si jde svou cestou a podává skutečné "delikatesy" (však víte, jak to myslím). Jak Hugh Dancy, tak Mads Mikkelsen jsou ve svých rolích opravdu skvělí, případy jsou občas brutální, ale to tak nějak sedí k celému vyznění seriálu, té krve tam bude vždy dost. Psychologie vztahu Willa a Hannibala je výborná. EDIT: Za třetí sérii, která byla ze tří čtvrtin naprostá nuda, snižuji o jednu hvězdičku.

Nová holka (2011) (seriál)

Přiznávám, New Girl jsem začal sledovat zejména kvůli roli Zooey Deschanel. A nelituji. Jess je charizmatická, strašně se mi líbí její hlas, úsměv a její bláznovství. Neméně jsem si oblíbil Schimdta a Nicka, Winston není až tak výrazný, Cece nemá moc prostoru zase. Co ubírá na celkovém hodnocení je občasné kolísání kvality dílů a sem tam poměrně nesympatické vedlejší postavy v jednotlivých epizodách. Takže po 1. sérii 75 %. Druhá série eliminovala kolísání kvality a tím pádem získává zaslouženě vyšší hodnocení. Základním úkolem komedie je pobavit, a musím říct, že New Girl je v tomhle velmi spolehlivá. "K ničemu nedošlo, protože mi nikdo neřekl, že se to děje, takže když se stání stalo a nikdo vám neřekl, že se to stalo, stalo se to?" 2. série 90 %. 3. série: 80%, 4. série: 75%, 5. série: 75%, 6. série: 65%, 7. série: 55%