Red (2010)

A mně se to líbilo! Velmi dobré obsazení, rychle plynoucí příběh, dynamická akce, vtípky... Mohlo to být i lepší, ale mně tahle forma stačila! :)

Kupec benátský (2004)

No jo, nebýt Al Pacina nestálo by to za víc než dvě, maximálně tři hvězdičky. Ale jeden herec udělá dost.. :)

Temný rytíř (2008)

Když někdo něco umí, tak to podle toho vypadá. Neuvěřitelné.

Expendables: Postradatelní (2010)

Totální nářez pro pořádný chlapy! My dream comes true.. Akční podívaná se skvělými hláškami, povedenými akčními scénami, podpořená neuhasínajícími herci. Pro mě NePostradatelní! EDIT: Po opakovaném zhlédnutí obou filmů jsem snížil hodnocení.

Gladiátor (2000)

Je to bezesporu kvalitní film, po všech stránkách. Ale k mému pětihvězdičkovému hodnocení něco chybí. Nedokážu popsat co, protože film se mi líbil. Přesto mám pocit, jako by něco chybělo. Třeba se to zlepší po druhém shlédnutí, prozatím tedy takhle..

Dexter (2006) (seriál)

1. série = 100% ; 2. série = 95% ; 3. série = 100% ; 4. série = 100% ; 5. série = 100%; 6. série = 95%; 7. série = 100%; 8. série = 85% Nepočítám-li vynikající obsazení, příběh, hlavní postavu, excelentní rozpravy s temným já a další elementy, jež tvoří z Dextera jeden z mých tří nejoblíbenějších seriálů, je tu ještě jedna věc. Asi nejlepší úvodní znělka k seriálu, kterou jsem kdy viděl!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Znovu musím, stejně jako u Epizody IV, volit hodnocení se třemi hvězdičkami. A to z několika důvodů. Příběh je pro mě docela kostrbatý, tak nějak mi jeho podání nesedí. Dále, herec Mark Hamill mi rozhodně nepřijde sympatický, do role se moc nehodí a, pokud si to mohu dovolit říct, hraje pěknou tužku... Ještě, že tam je Harrison Ford. A závěrečný, jednoznačně vydařený, souboj a legendární věta na tom (bohužel) nic nemění. Novodobé Epizody jsou v mém měřítku mnohem lepší. Nicméně, oceňuji na tu dobu vynikající efekty, skvělé zpracování celého světa a podařenou hudbu. Nic víc.

Počátek (2010)

Asi tím započala nová éra vnímání filmu, reality, snu.. Film překonal všechna má očekávání. Já totiž přesně nevěděl, co čekat, takže jsem byl překvapený již po pár minutách. Jenže komplexnost a "vymakanost" příběhu či lokací mě prostě přesvědčila, že sleduji něco speciálního, výjimečného. Christopher Nolan dál a dál překvapuje a já už se nemůžu dočkat, na jaký jeho další film půjdu příště. A poslední záběr filmu?

Odpadlík (1992) (seriál)

Jako menší jsem celou tuhle "fantasmagorii" sledoval, než mi došlo, o čem to je. Ale něco v sobě to mělo, takže odpad dát nemohu...

Chuck (2007) (seriál)

Chuck si mě získal svou přirozeností. Seriál brouzdá do všech možných žánrů (komediální, akční, špionážní, "relationships series", dramatický) a předvádí je divákovi v plné kráse s neustálým nadhledem, který je hlavním postavám běžný. Ze začátku jsem například nesnášel Morgana, ale po shlédnutí 3. řady jsem změnil názor a začal jsem ho mít rád. Casey, to je kapitola sama pro sebe. Nerudný, zachmuřený plukovník, který se skrývá za neprostupnou slupkou, ovšem dokáže projevit své srdce. Dokáže pomoci přátelům, dokáže projevit lidskost. Sarah je obdivuhodně krásná, její role je mi strašně sympatická. Opravdu skvěle vybraná postava, která tak úžasně vypadá vedle Chucka. Chuck Bartowski, hlavní postava, trochu nešika, trochu světový agent, ale hlavně normální člověk. A to je to hlavní, Chuck má i normální problémy a to mění seriál každým okamžikem. Jen tak dál! Chuck patří mezi mé nejoblíbenější seriály a já se těším na další řady. PS: hudba je v Chuckovi také skvěle udělaná. Finále - jsem rád, že neskončilo totálním happyendem. Never forget!