Bratři (2009)

Na závěrečný výlev Tobeyho Maguirea hodně dlouho nezapomenu. Bylo to perfektní. K tomu krásná Natalie Portman, velmi přesvědčivý Jake Gyllenhaal a vším prostupující napětí dělá z Brothers vynikající film!

Mise (1986)

Nejvíc se mi jako hodnocení obsahu hodí věta z Avataru: "Budeme bojovat s luky a šípy proti dělům." A bohužel se tak stalo... PS: Opravdu famózní hudební doprovod.

O myších a lidech (1992)

Jelikož jsem četl knížku nějakou dobu před shlédnutím filmu, tak jsem byl trošičku ochuzený o překvapení z děje, ale všechno mi vynahradila perfektně vytvořená atmosféra a fantastický John Malkovich. Věřil jsem, že Lennyho zahraje dobře, ale tohle.. ? To mi vyrazilo dech. :) Vřele doporučuji zkouknout (když už se nedostanete k četbě).

Zombieland (2009)

Snad jen - originalita vpřed! Tohle se povedlo. Pravidla č.34 - hlasujte na čsfd.cz

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Tak tohle mi nesedlo... Ale dám Monty Pythonům druhou šanci a pokusím se podívat i na Život Briana a jejich Cirkus, uvidíme..

Spalovač mrtvol (1968)

Ďábelský, démonický, mrazivý, neuvěřitelný, elegantní, uvěřitelný, drsný, morbidní, ironický, cynický, fantastický, perfektní a dokonalý, mrazící, na zamyšlení, k potlesku. Takový je Spalovač mrtvol, Oscarově laděný Rudolf Hrušínský, tíživá atmosféra. Co víc dodávat... Snad jen, co abych vás, drazí, oběsil?

Olověná vesta (1987)

První mnou shlédnuté dílo od mistra Kubricka a dojmy jsou lehce rozdílné. První část, ve výcvikovém táboře s pedantským vedoucím je naprosto fantastická. Člověk se nenudí ani chvilku a dokáže se ponořit do atmosféry, která byla velmi hutná. Ale vynikajicí první část je vystřídána za tu nudnější ve Vietnamu. Neříkám horší, ale nudnější. Za 1. pět hvězd, za 2. jen tři. V celkovém součtu tedy čtyři hvězdy a těším se na další filmy z tvorby Kubricka.

Zrození šampióna (2009)

Překrásná Sandra Bullock, jako blondýna vypadá strašně sexy, v dojemném a pravdivém příběhu o chlapci, který obrannými instinkty dobyje svět amerického fotbalu... Tohle se povedlo, co víc dodávat.

Oběti války (1989)

Nebýt fantastického Seana Penna film bych vypnul asi po 45 minutách, protože to byla jedna velká nuda... Pokud se však tyto věci ve Vietnamu děly, a ony se děly, tak je to vážně smutné.