Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Dojemný příběh dvou chlapců z různých stran plotu, různých stran války a různých osudů. Bez krve, násilí, ale přesto velmi kvalitní a přesvědčivý snímek.

Memento (2000)

Takhle zamotaný film jsem dlouho neviděl, ale jen dobře, že se pořád točí i netradiční a "neoběhané" filmy. ;)

Děkujeme, že kouříte (2005)

Vtipná, trefná a "poučná" komedie o kouření. Opravdu pár skvělých momentů, zajímavá hudba a sympatický Aaron Eckhart.

Casino (1995)

Mnohem, mnohem lepší než další velmi podobný snímek - Mafiáni. Jak režisér, tak hlavní herec jsou sice stále stejní a výborní, ale to okolo je něčím zajímavější, poutavější a zábavnější. Mohli jsme vidět další galapředstavení Roberta De Nira, což už bývá zvykem. Rozhodně se mi tu líbil Joe Pesci více než ve zmiňovaných Mafiánech. Byl drsnější, sprostší a mazanější. Jestli mu dát Oscara, tak jedině za Casino. Neuvěřitelně zpracované byly poměry v kasinu, tam se opravdu tají dech, co že se to všechno děje. Když to vezmu kolem a kolem, tak mi tu přeci jen něco chybí. A to příběh ve druhé polovině filmu. Trochu jsem se už začal nudit, naštěstí ne moc dlouho. Hudba, herecké výkony film vyšvihli vysoko, na druhou stranu moc dlouhá stopáž a trošičku slabší příběh srazily hodnocení na 4*. Kvalita! A Sharon Stone je kočka!

Sudá a lichá (1978)

Stejně jako všechny jejich společné filmy mě i teď pořád baví, i když je to "střeštěnina" :) Dva herci dokážou udělat skvělou a zábavnou komedii. Hodnocení tedy vysoké a sudé. :)

G-FORCE (2009)

Pro děti, kterým je do 12 let, je to naprosto ideální film. Pro nás odrostlejší už to taková sranda není, ale každopádně jsem viděl i horší "rodinné" filmy. Tenhle ještě pořád drží svůj směr a nesnaží se hrát na něco jiného.

Zodiac (2007)

Kvalitně zpracovaný film, který určitě není lehký na zpracování, a za to patří opravdové uznání Fincherovi i dalším tvůrcům. Mně však vadila první hodina, jež byla strašně zdlouhavá, a až posledních 60 minut stálo opravdu za to.

Fm (2009) (seriál)

Trochu jiný styl sitcomu, než na který jsem byl zvyklý. Každopádně je svěží, zajímavý a hlavně vtipný. Že je trochu sprostší? Do téhle atmosféry se ideálně hodí nějaké to vulgárnější slovíčko. Já si oblíbil Doma. ;)

Hospoda (1996) (seriál)

Ožrale nepůsobí jen herci, ale i celý seriál... Tak trochu vrávorá sem a tam...

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Pokud bych zprůměroval hodnocení všech tří dílů, vyšlo by - 4,5* :) A zaokrouhluje se nahoru :)