Addamsova rodina (1991)

Dokonale morbidní a rodinná komedie,ve které je hlavně A.Huston naprosto dokonalá, "ruka" okouzlující a zbytek povedené rodinky je skoro neodolatelný.Filmík,kde se strašidelných věcín nemusí bát ani děti.

Pod horou (1982) (seriál)

To čím byl pro mne seriál "Záhada hlavolamu" z roku 1969,tím byl pro mé děti tento seriálek.Tajemno,záhada,něco slizu a spousta napětí.No a velká nostalgická vzpomínka,na takové malé dětské "psycho".Nevím jak by zaujal dnešní děti ale ty moje se fakt bály!

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Hrdě se hlásím k Foglarovské generaci a snad není knížka nebo povídka ap. kterou bych nečetla.Doba,kdy se tendle seriálek vysílal,byla stejně temná jako todle dílko a všechna mládež tehdejší doby jej sledovala velmi náruživě.Pamatuji,že jej vysílali během vánočního volna ze školy a každý den jeden dílek.No a po odvysílání se vedly horlivé debaty a netrpělivě se čekalo na další den a další díl.U nás na dvorku dokonce vznikla,z vyhozených vánočních stromečků,scéna jak vystřižená ze seriálu a bojovalo se sněhovýma koulema,kdy bojovala jedna strana dvorku proti druhé- naštěstí bez úrazu a byl to upně suprový zážitek.Jediné co bych vytkla je to,že se jaksi pozapomělo na "plantážnice".Nicméně ani fakt,že se tendle seriál týkal pouze kluků,neubral nám holčinám touhu po napětí a dobrodružství.Pan Fogla si nemůže přát lepčejší reklamu-i když pro dnešní koukatele to asi není IN-pro mou generaci je to stále (i když dnes už nostalgická) přeci jenom PECKA!

Planeta opic (1968)

Naprosto nadčasový snímek,který se stal pokladem světové kinematografie.Vidět jej, je snad povinností každého filmíkového fanouška a milovníka sci-fi.Závěrečnou scénu jsem skoukala s otevřenou pusou a úžasem a mám ji v paměti dodnes,stejně jako originální hudební doprovod se kterým jsem se do té doby nesetkala.

Zrození Planety opic (2011)

Emoce a zase emoce,hlavně v první půli.Todle je to hlavní,co si jako divák odnáším.Zlost,lítost,bezmoc a opět lítost a podiv nad arogancí lidí.Podobné pocity jsem zažívala před mnoha lety, u první P.O. s Ch Hestonem.Po mnoha dalších pokračováních-ať už ve filmových nebo seriálových podobách- jsem se obávala jakéhosi paskvilu a nečekala nic moc.Leč dostala jsem neskutečně mnoho.Perfektní animace,úžasný citový zážitek se spoustu primátů,kteří jsou lidštější než člověk sám.Málokdy se povede takovýto prequel, který by takhle chytil za srdce a na který se podívám s velkou chutí znovu.Pro mé Já, je todle zatím filmík roku!!!

Ulice (2005) (seriál)

Ta jedna hvězda je za ty správně trhlé kadeřnice z těch dvou dílů,které jsem byla sto skouknout!

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Tak lepší než jednička určitě ne. Carrey opět předvádí neuvěřitelné množství všech možných i nemožných gagů a obličejů, ale tak nějak mi to příde,že to vše už bylo v díle prvním.Skouknout se to dá a koukatel se i posměje,No a o to tady přeci jde.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Obrovský film který na mě působí jako novodobá Alenka v kraji za zrcadlem. Kouzelná ,tajuplná a super futuristická atmosféra s mile se tvářícím Osmentem v hlavní roli.Prostě filmík,který vás chytne za srdce!

Green Lantern (2011)

Mám pocit,že se s filmíky pro náctileté roztrhl pomyslný pytel.Todle je další v řadě ,spolu s Captain America: První Avenger,Transformers 3,Kovbojové a vetřelci a jim podobné,které v poslední době běží v kinech a které jsou né moc cool.Jediné co tady zaujme,jsou solidní efekty ,ale to je tak vše.Jedno skouknutí bohatě postačí.