Doktor Živago (1965)

Krásně ,nekonečně dlouhatánský megafil,s nezapomenutelnou hudbou a naprosto skvělým O.Sharifem.Mnohé scény jsou tak dokonalé,že má koukatel opravdu pocit ať už beznaděje,zimy,vzteku,zlosti a lítosti. No a po skončení zůstane nějakou dobu přikovaný v sesli a s pootevřenou papulkou a slzou v oku,bude chtít znovu koukat.Todlenc je jeden z nezapomenutelných filmových megazážitků (a mohl by být klidně ještě delší) takže z 5 hvězdiček si určitě zaslouží alespoň 7.

Domeček u tří koťátek (1983) (seriál)

Paní Zmatlíková a pan Nepil,to je kouzelná kombinace.Ilustrace a kresby paní Heleny jsou jedinečné.

Donnie Darko (2001)

Tak takhle zmatená jsem už dlouho nebyla.Mnoho úhlů pohledu ve kterých se tendle filmík dá chápat,zmatenost,zlost a další spousta emocí,které nelze popsat.Nedokážu jednoznačně říct jestli se mi líbil či nikoliv a jestli jej mohu doporučit.Určitě ale vím že pokud mám takovéto zmatené pocity,a potřebu se stále v myšlenkách vracet k ději,je to dobrý filmík hlavně pro milovníky zvláštna.

Dopis pro krále (2008)

Pro generaci,které je tento film určen,to snad stačí-i když i oni si asi všimnou asfaltové cesty po které jede mladý skororytíř.Nevadí mi tolik příběh samotný,vychází ze solidního podkladu,ale takhle zbytečně dlouhé něco,s historickým motivem,jsem už dlouho neviděla.Ta jedna * je za snahu-bohužel né moc velkou.

Dorian Gray (2009)

Jeden z dobře zpracovaných filmíků na námět knihy O.Wilda, s perfektní atmosférou starého,ponurého a špinavého Londýna.Myslím že provozování sexu s kýmkoliv,kdykoliv a kdekoliv není přesně to,co autor, jako zkaženost myslel,ale to je asi úhlem pohledu.Hodně dobrý je v tomdle filmíku C.Firth a díky němu a té krásně ponuré atmosféře se dá skouknout jistě vícekrát ,což se o mnohách filmících z poslední doby říci nedá.

Dotek Medúzy (1978)

Mám ráda L. Venturu a nemám ráda R.Burtona,ale tendlenc filmík je skutečně něco.Po vcelku pomalém začátku se rozvíjí do hodně svižného tempa aby pomalu vygradoval do překvapivého a ohromujícího závěru.Na to kolik je tomuto filmíku let, mu nelze vcelku nic vytknout a nedokonalost některých scén??? - v dnešní moderní digi době se mnohdy natočí cosi ,co se s tímto dílem nedá vůbec srovnat.Ten, kdo není rozežraný dnešníma moderníma efektama si užije bezva napětíčko.Pro filmfandy je to povinnost!

Doupě bílého červa (1988) odpad!

Tak tendlenc filmík asi neměl vůbec vzniknout.Předloha je asi dobrá ale zpracování je hodně ale hodně béčkové a nic neříkající.Je to naprostá ztráta těch 90´které divák kouká na něco takhle slaboduchého.

Drive (2011)

Todle je hodně "jiný" filmík.Koukatelný to určitě je,leč né pro každého a milovníci strhující akce a adrenalinu budou zklamaní.Skvělý rozjezd a potom jakési prázdno v art stylu.Podle mého názoru by tendle filmík netrval ani hoďku,pokud by v něm nesnímala kamera nekonečně dlouho jednotlivé postavy,které si dávají načas i s nejbanálnější odpovědí.Další spousta zpomalených záběrů má zřejmě vyvolat dojem napětí,ale působí spíše nudným dojmem a touhou,posunout děj do akčnější sféry.Snad nejpovedenější je v tomdle filmíku hudba,kterou si určitě pustím znovu ale tendle art filmík má smůlu,prostě tolik nezaujal.No a jen tak pro zajímavost-filmík stejného názvu z roku 1978 je určo lepčejší ve všech směrech (včetně mlčících scén) a todle je pouze jeho napodobenina.

Drive Angry (2011)

Drive Angry je další z béčkových filmíků N.Cage za poslední dobu a docela bych to přirovnala k hrstkové polívce.Je tady hrstka hraní a hlášek větší hrst násilí,sexu,zbraní a anti reklamy na satanismus a sekty vůbec.Je to taková oddechovka,která vám na tváři vytvoří rozpačitý úsměv a je pouze na jedno skouknutí.

Duch (1990)

Filmík,který zanechá hodně silný dojem a i tvrdším náturám zvlhnou oči.Koukatel má skoro zoufalý pocit ve kterém si přejei,aby taky jednou odešel do světla.Třeby to tak skutečně funguje-já se tomu alespoň snažím věřit.Škoda jen,že Patrick do tohoto světla odešel tak brzy.