Othello (1995)

Je vidět, že Kenneth má rád Shakespeara. Velmi dobrá adaptace.

Avatar (2009)

Přiznám se, že jsem to neviděl v kině, takže jsem nebyl tak paf, jako většina po velkém platně. O to víc mě zapůsobil příběh, přeci jenom, ultimátní blockbuster je pro mě kombinace nadčasového vizualu a originálního scénáře se špetkou suchého humoru posledního skauta.. A co jsem dostal? Hranou pocahontas 1:1..

Vražda mezi mormony (2021) (seriál)

Tesil jsem se na nejakou hlubsi sondu do mormonske duse v kontrastu s realitou pri vysetrovani, coz ale bylo znacne ovlinene filmem Svedek s H.Fordem :D, ktery se mi vybavil, kdyz na me tahle mini serie vyskocila na Netflixu. To ale nebylo cilem, a tak se dockame jen obecneho popisu bez nijakeho pitvani reci ucastniku, kteri veri na kouzelne mloky. Pribeh se toci kolem "podezdreleho", at nespoileruju, ktery by s Frankem Abagnalem tvoril silny kombo:)) a jako takovy nenudi a netahne se jako tomu bylo treba u hotelu Cecil. Pro fanousky, kteri uz maj vseci top krimi pripady skouknuty, to bude prijemna jedmohubka.

Allen vs. Farrow - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

První epizoda se drží tak nějak na hraně. Dává téměř jednostranný postoj, protože je zde zmineny i důvod Woody chování (k tomu, ze nikdy nechtěl děti a veřejně se tim prezentoval, musel mit nejaky skryty duvod, ktery se lisil od lacineho "vzdyt to kadi, zvraci, proste fujky). Ocekaval jsem, ze druha epizoda bude v podobnem duchu a tim to skonci. Ale ze jsou 4, mi dava nadeji, ze to nebude tak cernobile:)

Mělas to vědět - Do No Harm (2020) (epizoda)

Treti dil mel rozhodnout, jestli se budu divat. Jelikoz v zakladni premise, dokazat nevernemu manzeli nevinu, jsem nenasel nic originalniho. A kdyz prisla unreal scena, kdy dva detektivove asi nahodne narazili na otce Kidman v galerii umeni, mel sem chut to vypnout. Ale diky posledni chvilce, zkusim jeste 4dil.

Špión, který spadl na Zem (2019)

Taky se vic priklanim k tomu, ze byl dvojtej agent, protoze mi hapruje motivace zaseknout egypt. Nasir, ktery mu srazil ego, byl ze hry a prizen noveho prezidenta si ziskal. A ze by na jeho pozici + dedictvim po Nasirovi z manzeciny strany mel nouzi o prachy se taky tezko veri. Na druhou stranu je otazka, jak by to dopadlo, kdyby informaci od nej o utoku den predem vzali Izraelci vazne a ten vecer mobilizovali armadu...

Skrytá čísla (2016)

Sem rád, že to tolik netlačilo na pilu a všechny rasistické situace se vyřešili v klidu, až jsem měl pocit, že koukám na film z distribuce Disney. Pro mě feel good movie.

Jason Bourne (2016)

Přišlo mi, že tentokrát je tam Bourne jen do počtu, jako by tam vůbec neměl být, ale prostě šel kolem a někdo si toho všiml.