Draculův švagr (1996) (seriál)

Hororový seriál z produkcie TV Nova, ktorý na pomery a rozpočet nemohol dopadnúť lepšie, výborné:)

Dračí prsten (1994) (TV film)

Ako malého ma to dosť bralo možno aj preto, lebo vtedy neboli ani iné rozprávky nakúpené.

Drive (2011)

Naozaj mrazivý a nervydrásajúci thriller. To, čo začína ako klasická jednoduchá adrenalínovka s prímesou rodinnej drámy sa postupne mení na surovú a drsnú hru o prežitie. Ryan Gosling jednoznačne boduje na plnej čiare, rovnako aj zvyšok osadenstva. Čo ma na filme zarazilo boli neuveriteľné a brilantné nervydrásajúce momenty, ktoré v postrádajú mnohé dnešné horory. Rovnako atmosféra a brutalita dokážu zasadiť do sedačky každého diváka. Celkovo vydarený a brilantne nakrútený film so slušným (osemdesiatkovým) soundtrackom a prijateľnou stopážou.

Emil i Lönneberga (1974) (seriál)

Tak tento seriál som ako malý chlapec totálne žral. A Emil okrem iného, že vedel rýchlo utekať si aj vyrezával pekných panáčikov. Škoda, že jeho otec z neho až takú veľkú radosť nemal:D

Expendables: Postradatelní (2010)

Wow! Páni to teda bola jazda! Predstavte si akčný film v ktorom uvidíte tie najznámejšie akčné stars ako sú napríklad Sylvester Stallone, Jason Statham, Mickey Rourke, Let Li, Dolph Lungren, Bruce Willis alebo Arnold Schwarzenegger s ešte hutnejším príbehom a pod režijnou taktovkou Sylvestera Stalloneho a dostanete šťavnatejšie sústo ako boli oba Transformers od Michaela Baya dohromady. Príbeh o partií žlodnierov, ktorí nemajú problém zobrať hocijaký kšeft, žiadna misia nie je nemožná. Už od úvodnej scény som bol nadšený ako malý chlapec, príbeh síce jednoduchý rovnako ako v prípade Ramba 4, brutalita tiež namieste ale poteší aj vývoj niektorých charakterov postáv. Rovnako všadeprítomný humor je veľkým plusom, najmä medzi Barney Rossom (Stallone) a Lee Christmasom (Statham), ktorý má fakt geniálne meno, rovnako aj hlášky "Are you nervous?" rozhodne potešia. Čo sa týka akčných scén, jedným slovom excelentné, niekde mi vadil príliš rýchly strih ale nejde o nič hrozné a po chvíli sa v tom chaose dá zorientovať. Pre mňa je ale aj tak najlepšia akčná scéna pri odlete z ostrova Valena, ten "Nálet smrti" fakt nemal chyby. Takisto ako v prípade Ramba 4 aj tu nesmie chýbať napínavé a drsné finále a približne rovnaká stopáž. Verdikt: Ak milujete akčný žáner, tak toto je jasná voľba, skvelý herci, hudba, akcia, Eric Roberts v úlohe záporáka, super. Čo sa týka soundtracku tak "Diamond eyes" vedú na plnej čiare.

Extreme Dinosaurs (1997) (seriál)

Tak poď, tak poď, tak poď a nemaj strach! Veď nezvyčajné dinosaury kráčajú po uliciach! Super animák od ktorého som sa ako malý nedokázal odtrhnúť a samozrejme môj najobľúbenejší bol Tyranosaurus T-Bone. Super:)

Fantastická čtyřka (2005)

Taký priemer. Dosť ma to aj mrzí lebo komiksové filmy mám veľmi rád a hoci predlohu nepoznám, mám skôr pocit, že je F4 skôr rodinným filmom ako akčným komiksovým blockbusterom. Ale krivdil by som, keby som tvrdil, že je to vyslovene zlý film. Je to aj zábavné, je tam Jessica Alba a sú tam aj akčné scény, hoci ich je menej ako v prípade Iron Mana 2, aj keď tam sa to dá ospravedlniť, lebo ten je po stránke deja a zábavy ďaleko v predu, takisto aj po stránke vizuálnych efektov. F4 je síce blockbuster, ktorý rýchlo vyšumí a na komiksovú parádu nabitú akciou, vtipom a nejakou zápletkou môžeme rovno zabudnúť. A to na takýto typ komiksového filmu dosť veľká škoda.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Od jednotky sme sa ďaleko nedostali, v podstate sa ani nič nezmenilo. Film, hoci ide o sequel si udržuje rovnakú hranicu rodinného filmu a nespútanej zábavy a iskrenia btw Johnym Stormom a Thingom. Samotný príbeh sa tiež veľmi nezmenil, objavuje sa tu nový charakter Silver surfer, ktorý sa chystá našu planétu pripraviť na zánik. A samozrejme nesmie chýbať ani starý známy Dr. Doom. Príbeh je opäť príliš priamočiary, prvá polovica mi pripadala ako z nejakého romantického teen sci fi filmu, tá druhá už prechádza do akčného filmu, objavuje sa tu armáda, vojenská technika a divák by už aj očakával nejakú výraznejšiu akčnú scénu. Bohužiaľ nestalo sa. Samotné finále je taktiež slabota, oproti jednotke je to o dosť horšie a nesmie chýbať ako to už pri romantickej komédii býva nádherný Happy End so svadbou. Aj v tomto prípade som sa u filmu celkom pobavil ale napriek tomu nemôžem dať vyššie hodnotenie a to mám komiksové filmy nadovšetko rád. Ale keďže Marvel začal v poslednom čase sám produkovať svoje diela na filmové plátno, je možné, že sa F4 dočká kvalitnejšieho a prepracovanejšieho reštartu.

Far Cry (2008)

No tak toto má od parádnej predlohy PC hry asi hodne ďaleko, skôr by som povedal, že to má len spoločný názov a to je celé. Čo sa mi však páčilo bol skvelý Til Schweiger ako Jack Carver, rozhodne mi pripadal lepšie ako Daniel Craig v roli Jamesa Bonda, radšej by som v tejto úlohe videl Schweigera. Udo Kier je ako šialený Krieger celkom slušný, dokonca sa podobá ako na toho v hre, a aj keď je tento snímok zrejme urážkou tak parádnej FPS akou je bezpochyby Far Cry, páčil sa mi a aspoň je vtipný, svieži, zábavný:) Hru som hral a čo sa týka prevedenia, nie je to bohviečo, dokázal by som si to predstaviť milión krát lepšie, ale keďže sa jedná o Uwe Bolla, je to výkvet medzi jeho filmami. p.s.Far Cry považujem za jednú z najlepších hier, ktoré ma neomrzeli a sám sa čudujem aké vysoké hodnotenie som tomuto filmu udelil:D

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Nech si vraví kto chce, čo chce mňa toto bavilo:D Jasné, hodnotenie v rámci televízneho prograqmu ako takého je adekvátne a jasné ale z hľadiska zábavy čo sa týka z mojej strany je to perfektné. Je to vtákovina a to poriadna, bez nejakej väčšej hĺbky alebo deja ale skvelo som si to užil a už sa teším na ďalšiu časť. A ešte jedna vec. Na farmu by som nešiel ani za milión Eur:)