• Thriller

Magnum Force (1973)

stručné hodnocení filmu: opravdu blbý film.

Ve stínu (2012)

technicky skvele. ale koukat se na to neda. mozna to chtelo jeste par desitek verzi scenare.

Ryanova dcera (1970)

Těžké rozhodování, děj lehounce předvídatelný, postavy jednoduché, davové scény nezvládnuté. Ale ta kamera, moře, písek, mraky, duny, útesy, vlny, Sarah, opravdu z paměti nevyšumí, nakonec 4*.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

První sezóna ucházející. Děj se držel v rámci takové odchylky od reality, kterou jsme u krimi thrilleru ze současnosti ochotni tolerovat. Pár logických lapsů přejdeme, hlavně když se něco děje a občas nečekaně zvrtne. Do druhé sezóny byli zřejmě povoláni levnější scénaristé druhé kategorie, kteří začali místo thrilleru psát sci-fi. Po dvou dílech musím konstatovat, že další už nehodlám vidět. Tolik pitomostí a nelogičností se hned tak nevidí. Za všecky pár spoilerů: nevzdělaný kongresman, který je ve funkci přibližně 3 týdny, nic ve funkci nepředvedl a vlastně krom svého vojenského zajetí nepředvedl nikdy nic, je navržen do funkce příštího vicepresidenta. Tato kongresová nula dostane do ruky papírek s kódem sejfu a s dotyčným papírkem v ruce vykrade sejf ředitele CIA přímo v centrále. Potom se tato figura zarputilého výrazu dostane na zasedání sboru náčelníků štábů a odtamtud ze svého mobilu, v němž má samozřejmě i čísla arabských teroristů, pošle varující sms šéfovi al-kajdy. Atd.

Patrola (2012)

Jestli si někdy na tento film vzpomenu, tak jako první mi naskočí dvě slova: otravná kamera. Opravdu otravná. Tak otravná, že se to pomalu nedalo sledovat. A když nemůžete film sledovat, těžko potom hodnotit ostatní složky, které už třeba nejsou tak otravné, jako ta kamera.

Pravdivá romance (1993)

Na **** to vytahl a jediny duvod, proc se na to podivat i nekdy priste, je tentokrat pan Hans Zimmer.

Laně (1968)

Na upirske filmy obvykle nekoukam, ale tento jsem si protrpel az do konce. A pili mi krev: obe herecky, nudny trintignant, oba komici, kameraman, osvetlovaci a nejvic asi autor hudby.

Až vyjde měsíc (2012)

Můžete si zamilovat film už během závěrečných titulků? Mně se to stalo, když jsem synchronizoval titulky před shlédnutím. Tubular bells! Jean Michel! And tuba! A pak už jsem se díval zase pěkně od začátku a věděl, že to není film roku, ale film několika let. Pan Anderson je zpátky. Zaplaťpánbů za to.

Cat Run (2011) odpad!

Film tento jest důkazem, že hezké holky nemají rozum. Kdyby měly, tak by v tom Paz Vega hrát nemohla. A verbal má celkem pravdu, ale s tou hvězdičkou to přehnal.