• Pohádka

Equilibrium (2002)

Opravdu velka blbost, tak velka az jsem musel dat 2*.

Třetí hvězda (2010)

Silne, emotivni, vypjate se snahou vse odlehcit a to se dari z pocatku. Ano, ze zacatku, clovek vi, ze ma rakovinu, vi, ze brzy umre, ale stale neumira a pak taky, spousta lidi umira a Jamese zatim nijak neznam, jen vim ze ma tuhle tvar a ze se jmenuje James. Najednou si me vsak ten nevyrazny, vetchy chlapik nejak ziskava, stale vic i presto, jak je ci neni mrzuty. Konec, ktery se sice dal predpokladat, najednou vyrazi stejne dech, jako kdejake zene, kdejaka svatba. TOP 20

Jsem číslo čtyři (2011)

Presne to jsem chtel videt. Netvrdim, ze to neni brak, ale ja jsem spokojeny. Prijemni herci, dobre zpracovani a jednodussi napln.. Jumper v (lepsim) prevleku. 4*+

Casino (1995)

Vyzivna trojhodinovka se stala prijemnym spestrenim odpoledne. Musim priznat, ze jsem se az nemistne bavil a cele to tak nejak pospolu hraje - herci, tak vypravovani, ktere mozna nekomu nemusi sednout. R. De Niro mi do techto roli naramne sedi.

Hon na čarodějnice (2011)

Opravdu velke zklamani. Nemastne, neslane, a to i presto, ze tam hraji moji oblibeni herci.

Pláž (2000)

3,5* Originalni snimek o tom, jak najit a ztratit napln zivota, jak najit a ztratit sny. Jak najit.

Requiem za sen (2000)

Jako koupel s cervy. Absolutni silenstvi, absolutni teror. To nemohu hodnotit, to rozhodne nemuze byt oblibeny film. Jo je to velke dilo a ano, opravdu vychovne..

Trainspotting (1996)

Jeden z tezko zapomenutelnejch filmu.. Jeden, ktery vypravi o vsem tak nejak jinak. Skvostna hudba v zalostnem svinciku a zvracenem svete, kterym proplouva Renton. Proplouva jim, jak Titanic bez ledovce, ackoli kazdy divak, ledovec ceka. Dodatek 1.3.2017 - Predtim nez uvidim T2 Trainspotting v kine, chtel jsem si pripomenout ten pribeh a ano, pamatoval jsem si ho znacne, ale to jak krasne dialogy jsou v nem, uz moje pamet zaznamenat nejak nestacila. Zvlaste prvni pulka je extremne zabavna a snad i vtipna, druha se pak stava vetsim dramatem a jako celek to funguje naramne a mohu rict, ze Trainspotting se stava mym oblibenym a to i pro znacne mnozstvi scen, ktere opravdu zapomenout nejdou a Ewan McGregora. Citace Morien: "Fantastická rozprávka o hledání zlaté, která mě nejvíc zaujala právě tím, že mě nabila pozitivní energií mnohem víc než kdejaké filmy s daleko optimističtějšími náměty. Kdybych tedy neviděla žádný jiný film o feťácích (jako třeba My děti ze stanice Zoo), tak po shlédnutí Trainspottingu bych si raději vybrala závislost na heroinu než třeba (ne)šťastnou lásku."

50/50 (2011)

Velka pecka, skvele dialogy a vtipy. Neni nejmensi chybicka, snad jen takova poznamka pod carou... Vsimli jste si jak se pozoruhodne "vyviji" ta terapeutka? Nejdriv divna a snad i hloupa a najednou je sympaticka, vtipna, pritazliva, no proste idealni. To jedine mi ve filmu moc neladilo, ale nijak me to netahalo za oci, a nakonec neni to to nejdulezitejsi, tento film vypravi o necem podstatnejsim a to vynikajicim zpusobem.