Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný
  • Dokumentární

Největší showman (2017)

Tenhle film je super barevné muzikálové vystoupení. Baví mě i na několikáte zhlédnutí. Jen mi nesedlo obsazení herečky  Michelle Williams, kterou nemůžu vystát, je taková strašně "umělá", nebo "toporná".

plakát

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Záběry lidí, kteří odmítají natáčení, nebo říkají vypněte to... přijde mi to trochu jako drzost, přitom natáčení lidé neudělali nic špatného. Chybí shrnutí informací, film začíná až delší dobu po události bez nějakého vyjádření třeba policie. Super téma, ale způsob natočení se mi ani trochu nelíbil.

plakát

13 minut (2021) (TV film)

Český dokument ve stylu Netflixu podle podobné šablony. Tím chci říct, že tento styl nemám ráda. V některých případech ani nebylo pořádně jasné, co přesně se stalo, protože je příběh vyprávěný pouze hlavním aktérem bez doplnění faktů. Hraje na city, informační hodnota malá

plakát

My děti ze stanice Zoo (2021) (TV seriál)

Seriál mě příjemně překvapil. Četla jsem knižní předlohu i viděla původní adaptaci. Knižní předloha byla taková suchá, nedokázala jsem si v tom najít nějaké emoce, příběh se pořád opakoval... Nemyslím si o ní, že si zaslouží být tak velkou klasikou. Tím pádem seriál v tomto moderním podání předloze podle mě dodal šmrnc a byl zajímavě natočený. Herci dobře vybraní tak, že utáhli mou pozornost. Jen jsem mnohokrát zauvažovala nad historickou přesností. Hodně věcí působilo moderně. Navíc kamera a nasvícení tomu dávaly takový hezký naleštěný vzhled. Chyběla trochu větší syrovost té doby.  Jak seriál tak kniha za mě ukazuje drogy trochu moc pozitivně, ale u knihy mi to vadilo mnohem víc. Ta na mě působila, jako by to celé byla úplná pohoda bez vážných následků. V seriálu ta rizika drogového prostředí byla přecijen vizuálně trochu srozumitelnější, věnoval se smrti kamarádů, zobrazení odvykání a dalším detailům. Za mě seriál rozhodně doporučuji, pěkný moderní počin, který z nezáživné předlohy vykřesal asi maximum.

Hunger Games (2012)

z nějakého důvodu mám ten film čímdál radši, pro mě byl vizuálně natočen docela jinak, než jsem čekala, ale s odstupem to oceňuji

Rose Island (2020)

Film se mi trochu táhl a moc mě nebavil, asi bych mu dala 3*** ale přidávám čtvrtou za ten konec a téma. Škoda, že ani po tolika letech se ohledně možností vzniku nezávislých států toho zas tolik nezměnilo.

Upgrade (2018)

Prostředí bylo docela propracované a nápady se mi to hodně líbilo. Detaily jako vytištěná pizza a policajt ve virtuální realitě. Bohužel příběhově je to prostě klasický akční film, který mě scénářem moc nezaujal.

Malý princ (2015)

Dnes jsem viděla podruhé a říkala si do půlky, proč jsem tomu dala jen tři. Vždyť to je dobré... No jenže druhá půlka mě prostě nudí, nechápu ji, nedává mi smysl. Zůstanu i těch 3 *.

Osvícení (1980)

Já nějak nevím, pořád přemýšlím, jestli dát 3* nebo 4*. - Film jsem viděla těsně po dočtení knihy, tím pádem jsem si hodně uvědomovala rozdíly. - Hodně mi vadilo, že část, která mi v knížce přišla nejzajímavější - objevování hotelu a jeho historie po nastěhování a plíživá změna postav - byla prakticky vynechána na úkor zdlouhavých scén ke konci. - Pisklavý zvuk je nepříjemný, ale zároveň strašně otravný, nepůsobil na mě děsivě, pouze mi vadil asi jako nehty na tabuli. - Zdá se mi, že bez znalosti knihy film v mnoha ohledech postrádá smysl a logiku. Děj se vyvíjí jaksi skokově a není moc pochopitelná psychologie postav. - V knize byla má oblíbená postava Denny a považovala jsem ho za hlavní postavu. Ve filmu je v druhé části dost opomíjen. Co se mi líbilo: - Vizuální stránka filmu nezestárla a je, dá se říct, perfektní. - Postavy vypadají normálně, jako reální lidé, nejsou to svalovci s rovnými bílými zuby. V dnešních filmech mi autentičnost chybí. - Jack Nicholson a jeho grimasy. Nepřišly mi přehrané, umím si představit, že někdo komu "šibe" se bude ksichtit přesně takto, tím, jak se mu cosi odehrává v hlavě.