• Krátkometrážní

Králova přízeň (2008)

Ach ty pletky u anglického dvora! Celkem šaškárna.. Nicméně. Docela autentická, skoro až lapidární atmosféra drží tento snímek i přes ne zrovna povedenou režii nad vodou. Jinak musím vyzdvihnout výkon Natalie Portman, tohle se jí fakt povedlo. Celkově teda slabé tři.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Podivuhodné. Snad nejdepresivnější film, co jsem kdy viděl... A jestliže jsem v jeho průběhu nebyl stoprocentně unešen, tak poslední čtvrthodinka mě rozebrala na kousky. Zatím nemůžu napsat víc, protože to nejde - snad časem po druhém shlédnutí...

Havaj, Oslo (2004)

Původně jsem nechtěl být příliš kritický, protože mě tento film bavil, to říkám v prvé řadě. Nakonec ale přece jen musím vypíchnout pár věcí. 1) Kaleidoskopické předěly mezi scénami zavání kýčem a jsou tu nastrčeny hrozně uměle. 2) Scénář, ač drží svižné tempo, v některých situacích působí už moc vykonstruovaně a i v rámci náhody trochu neuvěřitelně. 3) Žádná z postav není vyloženě sympatická, dobře funguje snad jen příběh s dítětem. 4) Závěr to celé staví na hlavu a ubírá minimálně jednu hvězdu z mého hodnocení.

96 hodin (2008)

Fakt si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl něco tak strašně debilního, jako tady těch prvních třicet minut. Ještě, že nasranej Neeson nepůsobí zdaleka tak uboze a alespoň částečně to zachránil.

Temný rytíř (2008)

Z tohoto jsem si teda neucvrknul... Na to, kolik se ve filmu děje věcí, jsem měl po jeho skončení pocit, že se v něm vlastně nic moc zásadního nestalo. Zřejmě mám příliš staromódní požadavky, nebo co.

Benny a Joon (1993)

Napoprvé se mi tento film velmi líbil, avšak jeho druhé shlédnutí ve mně zanechalo pěkně kýčovitou pachuť. Dost mi to taky znepříjemňoval Aidan Quinn tím svým libovým výrazem v ksichtu.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Nevtipné, v klíčových momentech hodně přitroublé a celkově v podstatě o ničem, bez hlavy, bez paty. Na zápletku se čeká 45 minut, ale bohužel i potom je děj chudý, s několika předvídatelnými a dost lacinými "zvraty" (ono se jim moc nedá říkat zvraty, protože tady v tom filmu se skoro nic neděje). Co víc - postava Jeffa Bridgese je napsaná opravdu tragicky a Simon Pegg zase hraje Simona Pegga, a to už mě fakt nebaví.

Svět podle Lelanda (2003)

Naivní a šablonovitá forma, obsah hrající si na něco, čím není. Přesto se mi to svým způsobem celkem líbilo. Vyskytuje se zde pár zajímavých myšlenek, problém je ale v tom, že se jim nedaří posouvat děj kupředu. Spousta věcí zůstává nedořečena, veškerá filozofie je omezena na povrchní lingvistické šťárání se ve všech možných interpretacích pravdy s malými tendencemi dostat se k jádru věci. Hlavní hrdina, jenž se sám nedokáže vyrovnat se svými city a sociálními rolemi, leč je natolik zužován pocity druhých, že "z lítosti" zabije člověka, bude ukazovat napříč lidskou rasou a klást oduševnělé otázky, které ovšem "stejně nic nezmění"..? Co že se to vlastně tento film snaží říct?! Že si potřebuji najít odpověď, abych ji mohl vzít a strčit do kartotéky? - Asi jo. This is exactly what I am doing.

Říkejte mi Kubrick (2005)

John Malkovich si ze sebe zřejmě dělá srandu rád a jeho výkon je zde standardně na úrovni, avšak kvůli dost plitkému ději to tady nevyznívá zrovna dvakrát vtipně. I přes relativně nízké hodnocení ale stojí za to vidět.

Hip Hap Hop (1992) (pořad)

V rámci soutěží pro děti snad nevím o ničem lepším, co by se u nás kdy urodilo. Sám jsem v tomto pořadu kdysi soutěžil, takže o tom něco vím :-)