Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ale jo, šlo to, až na ten nepřehledný závěr a patetický konec. Nebýt této nedotaženosti, mohly to být 4*. Jinak Ron Perlman neměl chybu. :-D Jdu si koupit stejné boty jako má on. :-)

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Oldschool detektivka jak řemen (nechybí ani honička v autech :-) ) a ke konci pěkně našponovaná tak jak to má být. Navíc potěší, že Tom tady rozcupuje pár hollywoodských klišé na hadry a to doslova. I sám hrdina je masér jak má být, takže není co řešit, vyražte na to do kina. :-) Jo a ty hlášky taky docela stojí za to. :-D Jediná technická nepřesnost byla s tím projektilem vystřeleným do barelu s vodou. :-) https://www.stream.cz/nicenipovoleno/10000251-strelba-pod-vodou

Skyfall (2012)

Nebýt toho šíleného začátku a ztřeštěného konce bylo by to za 5*.

Temný rytíř povstal (2012)

Kdo si přečetl Návrat Temného rytíře (ano, myslím tu grafickou novelu a neopovažujte se tomu říkat comics) bude slintat blahem, kdo ne, tak taky, ale jen za předpokladu že viděl i předchozí 2 filmy. Nolan to natočil podle sebe, takže moc nevysvětluje, moc nezdržuje a neuvěřitelně komlexně to propojil s prvním filmem, ano, i v tomto filmu je pár klišé, ale zrovna tady mi to vůbec nevadí (třeba ty sentimentální dialogy podle mě mají zrovna v tomto filmu smysl). :-) No a jelikož jsem četl Návrat Temného rytíře, tak jsem věděl jak film skončí. A to byl právě Nolanův hlavní trumf. Zůstat věrný kultovní předloze, za mě má všech 5* a komu se to nelíbí...však vy víte co máte dělat. ;-)

Iron Sky (2012)

Celkem dobrá politická satira, ale na Kubricka to stále ještě nemá. :-)

Černá labuť (2010)

Film o vydepkované a divné baletce, která má divnou matku a vůbec je celá divná, navíc je to hrozná nuda, takže kdo by chtěl tohle vidět znovu ?

Resident Evil: Afterlife (2010) odpad!

Paul W.S. Anderson se neposral, on už se prostě jen zbláznil. Kdybych nevěděl že to točil on, tipnul bych si Uwe Bolla. Jen na film měl víc prachů než ten germán. No a ten konec snad ani nekomentuju. To mělo jako naznačovat další díl ? To doufám ne.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Dost nechápu okolní komentáře, ale tohle je fakt akční pecka roku. Sice udělají z Prahy Rusko, ale co. Pražský hrad není Kreml, ale to jak myslí američani už asi nikdo neovlivní (rozuměj - vše na východ od Německa je Rusko). Navíc se podíváme i do Dubaje a nakonec i do Bombaje. Michael Nyqvist sice není sice žádnej krutopřísnej hustodémonskej záporák. Ale zase je to fajn psychouš a ty bývají nevýrazný. Vzhledem k tomu, že každý film je dnes reklama, tak mi reklami na iPhone ani na BMW nevadili. Pro mě film roku.

Mission: Impossible III (2006)

Musel jsem vzhledem k MI 4, snížit hodnocení o 1 *. Tenhle film je pecka, ale zatím poslední díl nemá obdoby. Takže proto tady jen 4.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nesmrtelná matka nakažená krysí opicí ze Sumatry, karatistický kněz, zombie děcko, obří sekačka na trávu, hektolitry krve, spousta drsných hlášek, to všechno pod taktovkou Petera Jacksona, stačí protřepat, zamíchat a máte z toho kultovní gore jak cyp.