Templář (2011)

Až na nápad s výbušnými prasaty, které hoří i v podzemí bez přísunu kyslíku a pak vybouchnou a zboří celý hrad to celkem ušlo. Až na nepřehledný rychlostřih. Po historické stránce naprosto nehodnověrné.

Kafe a cigára (2003)

Mýtus o kávových nanucích a rychlých snech po kávě. Navíc tady každý hraje sám sebe, což nemá jako sebeparodizace chybu. I muzikanti tady podávají 100 % herecké výkony. Jasných 5*.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

This is SPARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Blábol všech blábolů, to bych vážně zvracel. Ty 2* jsou jen za to, že tam bylo trochu akce, ten příběh bylo čiré zoufalství a ten závěr taky nebyl žádný zázrak. Hodně nedůstojné zakončení knižní série a série filmů na jedno zkouknutí, které už nikdy znovu nemusím vidět. :-(

Eva (2005)

To kotě chci domů a Evču jakbysmet. :-)

Zvrácený (2002)

Irréversible neboli nezvratitelný (ne Zvrácený jak uvádí český distributor). V kině jsem seděl vedle párečku (mimochodem moc hezká blond slečna, klučina byl šampónek) , který si nepřečetl recenzi na film a šel do kina s přesvědčením, že se jedná o lehce erotický film (je to přece francouzký film, tak tam bude erotika). :-D Tak to dopadá, když se někdo nezajímá o kinematografii a chodí do kina 1x za půl roku ! Jakmile Monica začala dostávat do těla slečna už měla hlavu zabořenou do přítelova ramene a na plátno již do konce filma nepopatřila. A já se fakt škodolibě (v duchu) válel smíchy po zemi. Tady není co dodat, film běží po zpátku až k samému začátku našeho smutného příběhu a Gaspar Noé umí. Perfect.

Srbský film (2010)

Je to tak na půl cesty, méně snuffu a více porna by filmu prospělo. Jsou tu rozhodně drsnější snímky, například Nezvratný (Zvrácený ve špatném českém překladu). Méně je někdy více. Tvůrci se spíše měli soustředit na budování hutné atmosféry, než film zprasit v předvídatelném závěru (na konci je již jasné kdo že se to skrývá pod peřinou). Jinak paměťové flashbacky ve filmu nikdy nezklamou (provázanost děje současného a minulého). Snad to vyjde příště Miloši a třeba mě i něčím překvapíš. Ty 2* jsou za snahu, a za to, že se nejedná o blbinu jako byly Martyrs. Sice se na to již nikdy podruhé nepodívám, ale určitě jsem se nenudil.

Mučedníci (2008) odpad!

Kravina přirovnatelná snad jenom k Hostelu, (spoiler) ten rádoby inteligentní závěr o poznání toho co je po smrti mě opravdu celkem nedostat, jako celý tento horor (?). Kdyby to nenatočili, nic by se nestalo. Podruhé už to asi nezkouknu. :-(