Děti Nagana (2023)

Kino Říčany - Super! 90% (A+J)

Mrs. America (2020) (seriál)

HBO GO - Pro mě velmi originální téma. Přiznám se, že povědomí o nějakém dodatku o rovnosti pohlaví jsem měl až do teď nulové. Seriál byl velmi dobře zpracovaný, herecky bezchybné a díky českému dabingu jsem se v tom neztratil. Obávám se, že při čtení titulků by to bylo dosti náročné. Cate a Rose zahrály své figury na výbornou. Nemám vlastně žádné výhrady. 90% (J)

Čas (2021) (seriál)

HBO GO - 90%

Hra na oliheň (2021) (seriál)

NETFLIX - No dobře, tak jsem taky podlehl a Oliheň nadvakrát zčíhl. Sice je to celé zvrácené a tak, ale jakmile mrknete na jeden díl, už jste lapeni. Poslední díl, který byl moc natahovaný a doslovný se mohl krásně spojit s osmým. Finální dojem/hodnocení: Napínavé, vtahující, chytře vymyšlené. Tohle se Korejcům povedlo. 90%

Normální lidi (2020) (seriál)

HBO GO - První den: Při sledování prvních dvou dílů koukáme s drahou polovičkou nevěřícně na sebe, seznamujeme se s hlavními hrdiny, kteří mluví trochu zvláštně, ale zvykáme si. Třetí díl - dáváme tomu ještě šanci, byť máme pocit, že to je spíše pro teenagery. Čtvrtý díl - už jsme si zvykli, středoškoláci jsou na vejšce a začíná se to rozjíždět (vztahy a tak). Pátý díl - utvrzujeme se, že tohle nás baví. O den později: Se zaujetím sjíždíme chybějících 7 dílů a jsme totálně lapeni. Za pár hodin dokoukáno jest a když se s odstupem 24 hodin nad seriálem zamyslím, musím říct, že si mě získal. Zejména tím, jakým způsobem a jak otevřeně spolu hlavní dvojice hovoří. Upřímnost, otevřenost a nazývání věcí pravými jmény mě zejména u Marianne strašně bavilo. Také mě zaujalo, jak se každý po svém vyrovnává se svými psychickými problémy, problémy v rodině, atd. Ano, bylo to vlastně celou dobu jak přes kopírák - jsou spolu, nejsou spolu, dali se zase dohromady, opět rozchod, zase spolu, dlouhé odloučení, atd. Nicméně to ve finále jste schopni překousnout, protože i tohle může napsat život, který je občas komplikovaný. Český dabing je povedený a hodí se, přece jen se pak více soustředíte na obraz než na písmenka skákající v šedém okénku dole. Sečteno podtrženo - bravo, Angláni a Irové. Jo a ještě nesmím opomenout skvělý soundtrack, ve všech 12 dílech byl bezchybný. Druhé shlédnutí mě tuším nemine (resp. jsem už s reprízou započal :)), tentokrát volím AJ s titulky. Že bych dal i knižní předlohu? Uvidíme, každopádně seriál je pro mě 5ti hvězdičkový. Na závěr musím připojit ještě jednu myšlenku. Daisy Edgar-Jones (Marianne) je podle mě velký herecký talent. Rád budu sledovat její kariéru a přeji ji, ať se nadále objevuje jen ve stejně dobrých filmech a seriálech, jako jsou např. Normal People. 90% (J)

Prci, prci, prcičky (1999)

FILM+ - Je mi záhadou, proč hodnotím PPP až nyní, jelikož jsem to viděl nejméně 15x. Pro mě je to průlomová záležitost, do roku 1999, resp. 2000, kdy to bylo k mání na VHS, nic podobného nebylo k vidění. Tato komedie odstartovala dobu teen-movie a já a úsměvem na rtech vzpomínám na ta léta konce ZŠ, kdy jsme to s kamaradem sjížděli po vyučování u něj dom na videu, poznávali díky tomu všechny ty věci kolem sexu a neskutečně se u toho řezali. Zároveň je to moje nejoblíbenější komedie pro mladistvé a díky původnímu českému dabingu si dodnes pamatuji celou plejádu hlášek. Je až zarážející, že je filmu přes 20 let a znovu a opět musím říct: "Čas strašně letí!" Všechny kluky a holky z Amerického koláče budu mit stále rád. 100%

Bludné kruhy (2020) (seriál)

HBO GO - Mark je bůh! Tolik stačí říct a všem musí být jasné, že tohle je jedinečný seriál. Po dobu 6 týdnů jsem vždy v pondělí s napětím očekával nový díl a vždy se mi dostalo obrovského množství emocí. Mark opravdu dokázal, že každý z bratří byl vyobrazen tak odlišně, že jste si kolikrát říkali, že to jsou 2 různí herci. Zejména v roli Dominicka hrál tak přirozeně a čistě, že máte pocit, že vlastně nehraje. Aktuálně pouze 334 hodnocení, ale i to stačí ke krásným 88 % a 191. místu mezi nej filmy. Přátelé, nebojte se seriálu, neodvracejte zrak od tématu schizofrenie. 90%