Alois Nebel (2011)

Cinema City Anděl - Zajímavé zpracování, zajímavý děj, zajímaví herci. Chápu, že cílem filmu nebylo u diváka vyvolat na 80 minut nekonečné napětí, že se zkrátka sázelo na originálnost a děj beze slov. Rozhodně to nebyl špatný film, velké plátno jsem uvítal, ale přece jenom bych ocenil malinko svižnější tempo, propracovanější závěr a určitě delší stopáž (mě to přišlo docela krátký). Nicméně hodnotím tento film spíše kladně. 70% (with J.)

Americká krása (1999)

Tak jako nebyl to špatný film, rozhodně byl zajímavý, ale nechápu tu vyjímečnost, o které se v souvislosti s ním pořád mluví. Navíc v současnosti je podle čsfd 53. nejlepší film, což mi hlava moc nebere. Uznávám, že trio Spacey Bening Suvari zahrálo fakt dobře. Ale film, jako celek mě tolik nezaujal. 75%

Americký sniper (2014)

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - Styl příběhu mi sedl, Clint ve svém věku dokazuje, že umí pořád natočit parádní film. 80% // (15.4.2017) NOVA - Po dvou letech jsem si s chutí AS rád připomněl a díky CZ dabingu (mimochodem velmi dobrému) jsem měl možnost si více vychutnat charaktery a chování všech postav. Vše je na vysoké úrovni, Clint je pán režisér. Hodnocení beze změny. 80%

Američan (2010)

Palace Cinemas Anděl (Film-mánie) - Průměrné drama, které neurazí, ale ničim vyjímečným nepřekvapí. Velmi poklidné tempo, které bohužel má film až do konce. Závěr nikterak nevygraduje. Nebýt sympatické sexy prostitutky Violante Placido, tak bych šel s hodnocením ještě níž. Takhle dávám 55%. // (7.10.2016) TV BARRANDOV HD - Hele, po mnoha letech jsem si dal Jirku Klůnyho v roli nájemného zabijáka znovu a hle, mě to bavilo. Tenkrát jsem byl na tom v kině a toto rozhodně není film do kin, tak možná proto u mě Američan vyvolal na podruhé pozitivní pocity. Opět kladně hodnotím Violante Placido. 67%

Anděl (2010) (TV film)

ČTD HD - Viděno v rámci nedělního ranního dětského pořadu "Studio Kamarád" :-) 60% (with A.)

And While We Were Here (2012)

Ano, bylo to slabé drama, ale zase bych to neodkazoval úplně do patřičných mezí. Bylo to prostě jiné. Hlavní dvojice Leo a Jane nebyla sice bůhvíjak zábavná (řekl bych, že dosti nudná), ale zase se sázelo na obyčejnost. Naopak jsem uvítal, že to byl normální pár, jehož charisma nemlátí všechny okolo. K těm dvěma ale nemám nic zásadního. Spíše mi moc neseděl a nepřesvědčil mě o své autentičnosti vztah mladé vdané (anorektické) ženy a ještě mladšího klučíka (který vypadá jako ten kluk z reklamy na TUC). Ovšem závěrečných 10 minut (zejména finální rozhovor mezi manžely) mi hodně spravilo chuť. Jane to na něj vybalila s veškerou "parádou" a než se Leo stačil rozkoukat, ujela mu doslova před nosem. Scéna na nádraží, doprovázená moc pěknou písničkou, byla hodně emotivní. Docela mi bylo Leonarda líto. Protože ženám občas přeskočí, stejně jako přeskočilo Jane. Což je tedy jeden pohled. Druhý pohled může být o hledání sebe sama, kdy Jane přišla na to, že nebyla se svým životem zkrátka spokojena, a tak hledala změnu a rozptýlení. Nicméně škoda, že se celkově nepřidalo na svižnosti, propracovanosti dialogů a psychologii postav. Pak bych udělil jednoznačně 4 hvězdičky, protože tyhle filmy ze života mám rád. Takhle dám pouze tři. 67% (with J.)

Annabelle (2014)

Standardní horor, který ničím nevybočil z řady ostatních hororů, kterých se natáčí tuny a jsou na jedno brdo. Čekal bych alespoň, že se ta panenka bude hýbat, otáčet hlavou nebo mrkat, nic z toho. Vskutku levný horor, který by natočil i méně zdatný režisér a filmař. Na 90 minut zabavilo, to ano, ale spíše se už k němu nikdy nedostanu. 60%

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Sice lepší než jednička, ale pořád mi toto nestačí. Jak zde bylo již řečeno - pokud jsou tam děti, všichni mohou být v komfortní zóně a víme, že se nic překvapivého nestane. Lekačky docela fungovaly. 67%

Antisocial (2013)

Průměrný horor, který ničím nenadchl. Druhý den jsem si na něj už ani nevzpomněl. Prostě jsem zabil 90 minut času a tím to haslo. 50%