Apateu (2006)

Po delší době jsem si dopřál klasický horor, tentokrát jsem opět zamířil do asijských vod. Sice jsem Jiho-Korejský horor nejspíš ještě neviděl, ale asijský (šikmooký) styl byl naprosto patrný. Kvalitou se Apartment vyrovnal průměrným japonským hororům, tzn. povedená atmosféra, pár lekaček, zvukové (někdy uši trhající) efekty a neokoukaní šikmookí herci. To všechno tento horor také měl a ještě mu pár procent na ratingu přidává originální závěrečné rozuzlení a hlavně vysvětlení samotných vražd. Hororu ovšem chybí, jak už to často u asijských filmů bývá, ten atraktivní drajv a jak se říká "tah na branku". Ale ve finále musím Jižní Koreu pochválit za poměrně zdařilý film. Schválně jestli by něco takového uměli natočit jejich severní sousedé v hlavní roli s Kim Čong Unem :) 65%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

PRIMA COOL HD - Jo, tak tohle byla hodně velká hovadina, ale musí se nechat, že i velká sranda. Přišlo mi vhod prostě vypnout a nechat se touhle partičkou bavit. Hodně tomu dopomohl i CZ dabing, kde se to sprostými slovy jen hemžilo a s cenzurou si tedy nikdo nelámal hlavu (což je dobře). 66% (with J.)

Appaloosa (2008)

Uff, uff. Tohle nebylo dobré. Western občas přijde vhod, ale musí mít taky nějakou kvalitu a odsejpat. Tohle však kvalitu moc nemělo, neodsejpalo to a dialogy byly někdy za hranicí únosnosti a trapnosti. Tenhle film je další živoucí důkaz, že známí herci neznamenají zákonitě úspěch a Ed Harris by měl raději jenom hrát a ne režírovat. Navíc to, co předváděla Renée Zellweger mi nesedlo, postava uťápnuté Allison byla fakt děsná. A když jsem se teď zpětně podíval na upoutávku, tak se musím smát. Trailer neuvěřitelně chytře navnazuje, divák by si mohl myslet, že to bude pecka s množstvím přestřelek, ale ona je to ve skutečnosti nuda. Udílím utrápených 60%.

Aréna (2011)

PRIMA - Totální sračka. Ani nevím, proc jsem vydržel do konce. Na arkádovku si to jenom hraje. Hlavní hrdina totální neherec, akce amatérské a CZ dabing taky jedna velká hrůza. 29%

Argo (2012)

Cinema City Anděl - Natočit něco takového, mimořádného, napínavého, realistického, to musí mít člověk opravdu talent. Affleck rulezz, všechna čest. Smekám. Od začátku do konce jsem byl v obrovském napětí, film mě pohltil a u závěrečné scény na letišti jsem ani nedýchal. Jeden z nejlepších filmů, jaký jsem za poslední rok viděl. Skvělá práce !!! 90% // (31.10.2016) NOVA CINEMA HD - I české znění neubralo Argu významně na kvalitě a jelikož se ve filmu celkem dost mluví, a to poměrně rychle, dabing většina uvítá. Po druhém shlédnutí mohu s klidem říci, že je Argo 5ti hvězdičkový film, který se Benovi moc povedl. 90% (with J.)

Armageddon (1998)

ČT1 HD - 181. nejoblíbenější film? Proč ne!! I přes to přehnané vlastenectví, i přes spoustu a spoustu nelogických, někdy až fyziku popírajících záležitostí, mě Armageddon prostě a jednoduše bavil. Bylo to svižné, vkusně vtipné (o humornou složku se zejména postaral Steve Buscemi), dobře natočené, ozvučené, i nadabované. Mám teď na mysli druhý český dabing s panem Pyškem. Také vyzdvihuji hodně známých herců pospolu a v neposlední řadě dnes pěkně v HD kvalitě bez reklam, co víc si přát? :) 80%

Asijská spojka (2016)

Mě to nepřišlo tak zlé, i když ta "romantická" vložka byla na škodu. Ale celkem to odsýpalo a Seagal mi nevadil. Hodně lidí ho haní za to, že už nemáchá rukama a jen střílí, ale mě jeho charisma a hlas stačí. Asi jsem nenáročný divák, no ale co už. Jo a hodně mě pobavila scéna, jak se před Stevenem svlékla asijská žena, která ho chtěla rozhicovat a následně uspokojit a on na ní kouká, jako by si říkal: Whata fak you want? :) 55%

A-Team: Poslední mise (2010)

Parádní zábavná akční podívaná se skvělou čtyřkou v hlavní roli a perfektně promakaným koncem. Akční komedie obecně moc nemusim, ale tohle se mi líbilo a ty 2 hodiny utekly fakt jak blázen. Prakticky pořád se něco dělo, takže se nemohlo stát, že by se divák soustředil na něco jinýho. Bradley Cooper, můj oblíbenec, opět nezklamal. Dávám 80%.

Atlas ptáků (2021)

KINO BENEŠOV - Tenhle film zapadne, bohužel. Jakmile se český divák v kině nebaví, ve smyslu haha a hihi, tak je zle. Na tento námět zkrátka absolutně Češi neslyší. Já ale ano, tudíž jsem to sledoval se zaujetím. 75% (J)

ATM (2012)

50% na kontě? To se mi zdá pro ATM příliš kruté. Je mi ale jasné, co všichni záporně komentují. Jsou to nelogické situace a nelogické jednání hlavních postav. To ovšem teď nebudu rozebírat, to by bylo opravdu na dlouho. Musím ale za sebe říci, že to byl při nejmenším zajímavý film, který občas donutil k zamyšlení, jak by v takové stresové situaci člověk jednal. Pokud budu brát film z pohledu diváka, který se na necelou hoďku a půl chce zabavit, tak musím říct, že to film splňuje beze zbytku. Navíc o napětí a zvýšený tep není nouze. Takže si tento zástupce thrillerů může udělat kladnou čárku. 70%