Joeey

Joeey

komparzista

• 24.2.2009  21:30
    Ragtime (1981)

I přes dokola omílanou značnou nesourodost děje si mě tenhle film získal. Film o tom, že si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Při sledování jsem ty 3 dějové linie nijak neřešil, vstřebával jsem film tak, jak šel... Jestli se ty příběhy někde protly (a v čem), to mi možná uniklo, nicméně pro mě je hlavní výpovědí tohoto filmu ukázka síly nenávisti, pokrytectví a moci, níž je celá podívaná šokujícím způsobem zakončena.

• 14.2.2009  23:53

Má to být komedie a komedie to bez debat také je. Humor je u filmů Marie Poledňákové vždy velmi podobný, kupodivu však opět zafungoval. Celkově je to mega oddychovka s nevyváženým dějem, avšak zdařilými hereckými výkony. Vedle ústřední dvojice (Kamila Magálová, Oldřich Kaiser) je určitě nutné vyzdvihnout také Evu Holubovou a Jiřího Bartošku. A tím jsem vlastně vyjmenoval všechny hlavní postavy. Musím dát za pravdu těm, kteří tvrdí, že velké množství "vedlejších" postav tomuto filmu neprospělo. Jinak jsem od Krokodýlů rovněž zaznamenal vzestupnou tendenci.

• 11.2.2009  18:21

Potěší, když si film na nic nehraje. Některým filmům podobného ražení nemůžu přijít na jméno, ale tady je vidět, že tvůrci neměli žádné postranní úmysly a chtěli hlavně pobavit.

• 4.2.2009  01:07

Je pravda, že těch zvláštních podobenství je zde přespříliš a mně rovněž často unikal jejich význam. Chyby, které zmiňují recenzenti, tu prostě jsou a když k tomu připočítám depresivní atmosféru v příběhovém polotovaru tvořící zápletku celého filmu, musím dát jen tu jednu hvězdičku. A ještě něco... jestli tenhle film něčím opravdu není, tak filmem dramatickým.

• 29.1.2009  23:10

Tradičně konstruovaný pohádkový příběh, ovšem s minimem pohádkové atmosféry. J. Mádlovi a T. Voříškové jsem prostě prince a princeznu neuvěřil. Ostatní herci, kterým postavy sedly, zase nepředvedli nic, co bychom u nich už z dřívějška neznali (výjimku tvoří pouze Miloš Forman ;-)

• 25.1.2009  22:39
    Oběti - Karambol (E08) (epizoda) (2008)

Hlavním problémem této inscenace je neuvěřitelnost charakterů některých postav (zejména právník Pavel).

• 29.12.2008  18:01

Nemám, co vytknout. Zazněla tu řada naléhavých myšlenek, herci byli přesvědčiví; nechápu, jak to někoho mohlo nudit...

• 28.12.2008  23:44

Asi jako každého fanouška Jamese Camerona i mě zajímalo, jak vypadá ten film, který v režisérově osobním i tvůrčím životě sehrál onu zvláštní roli, jejíž výklad se různí. Ať už to bylo jakkoli, já jsem se díky Pirani 2 konečně seznámil z ukázkovým béčkovým filmem a nutno dodat, že jsem se nenudil... Zápletka i pointa je sice jak z aprílového dílu Pobřežní hlídky (vyjma těch hororových prvků samozřejmě), ale natočené to není nejhůře. Co se týče herců, tak třeba Lance Henriksen zahrál suverénního policistu docela dobře.

• 27.12.2008  21:01

Docela příjemné překvapení. I přes soustavné (pro mnohé možná otravné) návraty k prvnímu dílu (ať už hláškami nebo dějem) je u této dvojky znát profesionalita autorů, s níž ji vytvořili. Přestože film nepřináší žádnou zajímavou dějovou kostru (zápletka = Cabadaj potká na sjezdovce učitele Kardu s Marikou, zavolá Radkovi a svolá třídní sraz), troufám si říct, že scénář je vcelku povedený (určitě ne špatný!). Téma filmu (v tomto případě značně pesimistické) by nemělo být primárním důvodem, proč jej shazovat i po stránce kvality a autorské nápaditosti. Herci byli přirození, neměl jsem u nikoho problém mu jeho postavu uvěřit.

• 25.12.2008  20:13

Zpracování tak akorát pro zlost filmovým kritikům. Místy jsem měl pocit, že jde o satirickou variaci. Nejsem odpůrce sladkých happyendů v amerických filmech, ale to pohádkové zakončení tohoto klasického příběhu si alespoň zde mohli tvůrci odpustit. Přesto dávám nadprůměrné hodnocení, protože jsem se nenudil a některým hláškám dokonce i zasmál, aniž by si to konkrétní dějová pasáž zasloužila...

• 24.12.2008  23:35
    Mamma Mia! (2008)

Náhodou zajímavý a úspěšný tah: za pomoci hollywoodských hvězd připomenout světu tolik hitů skupiny ABBA! Ovšem to zpracování je na pováženou. Dobrý muzikál se totiž nerovná nekoordinovanému freestylu.

• 24.12.2008  23:26
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Na jedno podívání docela příjemná oddychovka. Je vidět, že pan režisér má bohatou fantazii, navíc v pohádkovém žánru se meze nekladou, takže autorovi nelze vyčítat odklon od žánru či něco podobného. Zklamáním pro mne však byly role hereckých legend (Abrhám a spol.), které byly naprosto nevýrazné. P.S. Paní Šafránková by si určitě zasloužila obsáhlejší roli...

• 23.11.2008  19:47
    Děti noci (2008)

Film, který podobně jako o rok mladší Pusinky vybočuje ze současného českého mainstreamu. Komorní, naléhavý příběh, který by měl diváka donutit k zamyšlení. Emocionalita zde není samoúčelná.

• 11.9.2008  23:12
    Tobruk (2008)

Režiséru Marhoulovi se podařilo přesně to, o co usiloval. Vzbudit emoce. Tento film nepostrádající skvělé akční scény působí v určitých ohledech velkolepě, ve skutečnosti je však komornější než asi většina z nás očekávala. Není zde mnoho postav, skoro ve všech scénách jsou s námi dva hlavní hrdinové - Pospíchal s Liebermanem. Všichni herci jsou přesvědčiví, pozoruhodný je desátník Kohák (Robert Nebřenský) jako hlavní záporák. A nejen to... Časté detailní pohledy do tváří herců, podmanivá hudba, pomalejší tempo, perfektní ozvučení, písečná bouře a mnoho dalšího dělají z Tobruku silný emotivní zážitek. Když se na náklaďáku jeden z vojáků (Matěj Hádek) zeptal Pospíchala: "Kde seš zraněnej ty, kamaráde?!", tajil se mi dech. Film postrádá takový nějaký tradiční závěr, nicméně to, že zrovna v tomto místě tato podívaná skončí, se dá očekávat, protože právě zde by měly být (v mém případě byly) emoce nejvíc našponovány.

• 4.9.2008  13:38
    Tootsie (1982)

Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat!

• 29.8.2008  12:14

Terminátor není látka pro seriál. Z filmů jsme zvyklí na úžasnou zápletku, příběh, co má spád, a strhující akci. Obohatit těmito základními ingrediencemi 9dílný seriál je nadlidský úkol, který se tvůrcům nepodařilo splnit. Málokoho pak asi překvapilo, že se v tomto seriálu děj brzy začal protahovat, jen aby se v dalších dílech aspoň něco dělo.

• 21.8.2008  18:57
    Pusinky (2007)

Něco nevídaného v české kinematografii. Film, který si vystačí v podstatě jen se čtyřmi postavami, ale patřičnou naléhavost neztrácí od začátku do konce. Co se týče zpracování, nejde o nic světoborného. Nejsou zde žádné vedlejší postavy a bohužel ani žádné bližší seznámení s těmi hlavními.

• 21.8.2008  18:55
    Policajti z předměstí (TV seriál) (1999)

Neuvěřitelně hloupý seriál. Jediným dějem je příchod nového šéfa a neustálé maření jeho dalšího povýšení. Pro výsledek, jenž vzešel z tého "zápletky", nemám slov.

• 17.8.2008  17:14
    Koule (1998)

Zkouknout tenhle film stojí za to jen kvůli hercům. Tahle sci-fi na mě vůbec nedolehla, sem tam nějaká hláška, celkově však nezáživné, nenapínavé a bez fantazie. Předlohu neznám. Vynikající sci-fi z podmořského prostředí, které se s tímto dílkem nedá srovnávat, jsem už viděl. Cameronovu Propast! Koule se zřejmě leckde inspirovala, ale to je tak asi všechno.

• 16.8.2008  18:22

Jednoduchý a hlavně srozumitelný příběh bez velkých ambicí, který si bere na paškál chytlavé a mnohokrát zpracované téma. Ve srovnání s Městem šílenců spíš dojímavý než satirický film.

• 12.8.2008  22:27
    Mnichov (2005)

Pokud chcete tento film celý zhlédnout bez nekonečné nudy a jediného usnutí, musíte o událostech, které film popisuje, něco vědět. Nejdříve jsem se pokoušel prokousat verzí s titulky, což se mi na x-tý pokus podařilo, ale musel jsem se dívat po částech (mohlo jich být tak 5, což je šílené). S tímto nedivákovským přístupem (filmoví maniaci už asi dál komentář číst nebudou :) jsem pak filmu nemohl přijít na jméno a ohodnotil ho 1*. Když po čase běžela v TV dabovaná verze, řekl jsem si, že to ještě zkusím a před projekcí jsem si o tragédii na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972 našel nějaké informace na internetu. A výsledek? Film byl k mému překvapení velmi šokujícím a pohlcujícím zážitkem a to, že jsem mu dal ještě šanci, se mi vrátilo tím, že jsem si mohl užít další Spielbergovu brilantní filmařinu. Teď bych vysvětlil své úplně první tvrzení v tomto komentáři: Tento film se zaměřuje na události, které po teroristickém útoku následovaly. K útoku samotnému se zpětně vrací v průběhu (první návrat se odehraje, když Avner letí do Ženevy). Dokumentární nádech, který provází celý film (především zezačátku), je trochu náročnější, tudíž se nedivím těm, kteří od filmu odešli ještě předtím, než se odehraje konference izraelského komanda s premiérkou. Popis toho, co ve filmu následuje, přenechám historikům a jen dodám, že Spielbergův Mnichov je krutě realistickým thrillerem a - jak jsem si sám vyzkoušel - filmem, k němuž cesta vyžaduje trpělivost. S vyšším hodnocením zatím nebudu spěchat, protože to, jak tenhle film dokáže odpudit neinformovaného diváka, není správné. U Spielbergova filmu navíc hodně neobvyklé.

• 26.7.2008  02:22

No prosím... Luc Besson mě nakonec dostal zpracováním historického příběhu. Milla Jovovich se sice do role Johanky moc nehodí (reputaci jí nejen u mě pokazil do určité míry dabing), ale film celkově je velice povedený. Sběr historických nesrovnalostí není cestou k zážitkům ze sledování filmů tohoto druhu.

• 19.7.2008  22:11

Sesterské duo Boleynových v podání Natalie a Scarlett úžasné, Eric Bana měl navrch pouze svou rolí, ne herecky. Romantika v tomto filmu? Ani náhodou - jen zrada, křivda a nenávist. Je pravda, že možná žádná postava nevzbuzuje sympatie. Co se týče hlavní postavy, krále Jindřicha VIII., tak jsem se neustále divil jeho chování a především jeho zvrácenému myšlení. To je asi v pořádku, protože tato osobnost je udivující i z historického hlediska. P.S. Časové skoky mi nevadily (nešel jsem do kina na dvě hodiny dějepisu).

• 19.7.2008  21:38

Jednoduchý scénář, což je ale (nejen) v tomto případě pozitivní. Aspoň se nedočkáme nesmyslů á la Pátý element. Co se týče postav... ujde to. Sice o nich v podstatě nic nevíme, ale u tohoto filmu to vůbec nevadí. Je mi ale záhadou, co všichni vidí na tom Viktoru Čističovi... (?)

• 13.7.2008  15:34

Film, který asi nejvíc pochopí životem zkušený divák. Já mohu říct, že to je velice hezky odvyprávěno, a i když jsem všechny postavy, resp. jejich jednání, nepochopil, myslím si, že herci hráli moc dobře a i scénář se povedl.

• 13.7.2008  02:25
    Predátor 2 (1990)

Beznadějné souboje s poloneviditelným soupeřem jsou zde (oproti jedničce) doplněny o detektivní - a ke konci snad až o komediální - žánr. Dvojka je pak oproti jedničce větší masakr s menší porcí napětí. Potěšil mě zde hláškař v podání Billa Paxtona a paní s natáčkami jdoucí s koštětem na nepřítele. :-D

• 13.7.2008  02:01
    Hulk (2003)

Sci-fi zcela mimo můj vkus. V úvodu jsem skoro ničemu nerozuměl, šlo o samé vědecké poznámky a odborné pojmy. (?) Technicky mě film nijak výrazně nenadchnul... Rozpůlené - místy rozčtvrcené (i víc!) - obrazovky, efektní přechody mezi záběry - tohle patří do reklam a videoklipů a když se tím vycpe dvouhodinový film, jde to na nervy! Herci dobří, scénář... no... hluchá místa tam i přes přehnanou stopáž moc nejsou, o přehlednost akcí v tomto filmu vůbec nejde (naštvaný obr, všichni okolo likvidováni), takže taky dobrý. Hulk je jedním z těch filmů, u nichž jste na konci rádi, že už to máte za sebou.

• 12.7.2008  14:47

Celkový dojem z tohoto filmu mám dobrý, přestože jsem tu kriminální část moc nepobral. Když pro zachycení myšlenky stačí vidět zápletku a epilog, není to to pravé...

• 12.7.2008  14:32

V jedničce byla aspoň trochu zajímavá zápletka, tohle je jeden velký masakr od začátku až do konce. Přesto se mi akční scény zdály povedené, má to spád a nenudí to. Oproti jedničce neméně skvělá akční jízda, ale celkově slabší film.

• 7.7.2008  20:32

Velmi dobře natočené, ale jelikož tyhle krváky přímo nevyhledávám, dávám jen 3*. Milla Jovovich je však v tomto filmu skvělá!