Ocas ještěrky (2009)

Je pravda, že těch zvláštních podobenství je zde přespříliš a mně rovněž často unikal jejich význam. Chyby, které zmiňují recenzenti, tu prostě jsou a když k tomu připočítám depresivní atmosféru v příběhovém polotovaru tvořící zápletku celého filmu, musím dát jen tu jednu hvězdičku. A ještě něco... jestli tenhle film něčím opravdu není, tak filmem dramatickým.

Ochrana svědků (1999) (TV film)

Filmy o rodině na mě většinou silně dolehnou. Tento výtečný televizní film se může pyšnit hereckými výkony i neotřelou zápletkou. Ochranu svědků rozebírá (v různé míře) kdekterý kriminální seriál, zde se nám však autoři snaží přiblížit fungování celé jedné instituce zabývající se změnami identit.

Once (2007)

Film se sympatickými protagonisty, příjemnou hudbou, jenže slabý co do filmového vyprávění. Prostě nedrží správně pohromadě. Chvílemi máte pocit, že sledujete pásmo hudebních klipů, chvílemi zase že sledujete reportáž nebo životopisný dokument. Ale charizma titulních postav (jak už jsem zmínil) je natolik silné, že těm písním, které jsou mimo můj hudební vkus, dodá ten správný náboj. No a Oscar / Falling Slowly? - CONGRATULATIONS GLEN & MARKÉTA!

Operace Silver A (2007) (TV film)

Jde o velmi dobře natočený televizní film, který si 4* určitě zaslouží. Co se týče herců, líbil se mi výkon Davida Švehlíka a Kláry Issové, naopak mě úplně nepřesvědčila Tatiana Vilhelmová a Jiří Dvořák. Děkuji účastníkům diskuse za odkazy na texty týkající se kontroverze, která tento snímek provází.

Oskar (1967)

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát.

Ostrov smrti (2003)

Nemůžu si pomoct, ale mně tento film po filmařské stránce nepřipadá vůbec špatný (líbil se mi střih). Chyb, které zmiňuje Djkoma jsem si ani nevšim... Řekl bych, že jde o normální standard.

Otec a otec (1983)

Další bravurní francouzská komedie od Francise Vebera založená na odlišných povahových vlastnostech hlavních hrdinů. Opět výborné komické situace, hlášky a špetka vážnosti (hlavně ke konci filmu).

Panna a netvor (1978)

Film už v prvních záběrech (ještě před titulkami) působí strašidelně. Netvor jako hlavní postava je skoro do poloviny filmu zabírán z pohledu 1. osoby, takže divák vidí jen svíce, se kterými chodí po temném zámku, a slyší jeho hlas. Pak nastane okamžik, kdy jej kamera poprvé zabere od ruky (dá-li se to tak říct :)) až po hlavu. A do toho začnou hrát strašidelně varhany... Atmosféra je natolik působivá, že jako malý jsem tento film dokoukal do konce až na několikátý pokus... Určitě doporučuji!

Pánská jízda (2004)

Nepříliš pozitivní zážitek z kina. Humor v zanedbatelné míře. I když to je hlavně konverzačka, při této příležitosti jsem poprvé u filmu hodně postrádal výpravu.

Pasti, pasti, pastičky (1998) odpad!

Neuvěřitelně stupidní a nechutný film. Tohle není žádná komedie ani moralitka, tohle je PLIVANEC, který dvě hodiny stýká po obrazovce. Ještě teď se mi zvedá žaludek.