Četník a četnice (1982)

V úvodu filmu se četníci stěhují ze svého bývalého působiště, kde jsme je vídali v minulých dílech... Na nové stanici jim Gerber představuje nový počítač, který se stane součástí celé zápletky... Po příjezdu mladých četnic na praxi se opět strhne nápor komických sitací, hlášek ("Pane plukovníku, existují zkratky, které jsou zdlouhavé." :))), ale také trochu kriminální zápletka...

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři.

Jak svět přichází o básníky (1982)

První díl z počátku osmdesátých let nám poprvé představí Štěpána a Kendyho, kteří v posledním ročníku střední školy připravují divadelní představení - Tylovu Lesní pannu... Tento díl se od ostatních liší ... jednak že je první :)) ale také tím, že je zaměřen hlavně na to divadlo... To však neznamená, že by postrádal humor nebo to hlavní - podle čeho mají všechny díly v názvu "básníci" - a to recitování básniček Štěpánovým láskám......

Král komedie (1982)

Spíš než mediální satira je Král komedie prostý film o lidech.

Piraňa II: Létající zabijáci (1982)

Asi jako každého fanouška Jamese Camerona i mě zajímalo, jak vypadá ten film, který v režisérově osobním i tvůrčím životě sehrál onu zvláštní roli, jejíž výklad se různí. Ať už to bylo jakkoli, já jsem se díky Pirani 2 konečně seznámil z ukázkovým béčkovým filmem a nutno dodat, že jsem se nenudil... Zápletka i pointa je sice jak z aprílového dílu Pobřežní hlídky (vyjma těch hororových prvků samozřejmě), ale natočené to není nejhůře. Co se týče herců, tak třeba Lance Henriksen zahrál suverénního policistu docela dobře.

Pomáda 2 (1982)

Udělat z muzikálu nudnou podívanou, to chce kumšt. Písně absolutně nevýrazné, herci ujdou (když si uvědomíme, že v tomto žánru stačí, když působí uvolněně a sebevědomě) a choreografie tanců sice není nejhorší, ale s jedničkou si prostě nezadá.

Rambo: První krev (1982)

Děj filmu není nikterak složitý - výpovědní hodnotu však má. "První krev tekla mně, ne jim!" Je to film o křivdě, o utrpení v druhé polovině minulého století.

Tootsie (1982)

Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat!

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Předesílám, že mne s tímto filmem nepojí žádná nostalgie. Dobré herecké výkony, podmanivá scénická hudba, exteriéry jsou bezpochyby pastvou pro oči. Přestože dobrodružné filmy nejsou můj TOP žánr, mám mezi nimi oblíbence a Indy v porovnání s nimi není ničím výjimečný. Nejvíc se mi líbila nadsázka, která celý film provází.

Ponorka (1981)

Profesionálně natočený filmový epos. Příběh jsem asi nestrávil úplně, protože je utkaný fakt neuvěřitelným způsobem (válečný děj, charaktery postav). Stísněný prostor v ponorce zajistí patřičnou atmosféru. Ovšem v porovnání s dalšími válečnými filmy mě tento zas až tak neoslovil.