Hon (2012)

Naozaj skvelý film, ktorý ma neuveriteľne vtiahol do deja a nepamätám sa kedy som naposledy fandil hlavnej postave viacej ako tej v tomto filme. A ešte dodám, že Mads Mikkelsen bol v tomto filme fenomenálny. Hodnotenie: 9.3/10

Na Hromnice o den více (1993)

Dokonalý Bill Murray, krásna Andie MacDowell, skvelá atmosféra a scenár. Jednoducho moja najobľúbenejšia komédia. Hodnotenie: 9.6/10

Forrest Gump (1994)

Je to skvelý a dojemný film, ktorý však pre mňa nemá až tak zaujímavý a dobrý príbeh, ten je skôr iba krásne zaobalený a hrá na city... A je to trochu preceňovaný film, tu na ČSFD, vedel by som si ho predstaviť v nejakej top 30, ale na druhom mieste určite nie... Hodnotenie: 8.2/10 edit Tak po pozretí v origiále predsa len musím dať tú 5* Hodnotenie: 8.9/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Skvelý film, ale moje očakávania nenaplnil, keďže som ho pozeral s tým, že je No.1 jak na ČSFD tak IMDb. Hodnotenie: 8.8/10 edit tak po druhom pozretí, už v originále a s normálnymi očakávaniami, musím zmeniť svoj názor, pretože je to naozaj úžasný film, ktorý si zaslúži miesto v top 10 Hodnotenie: 9.8/10

Skřítek (2005) odpad!

Jednoznačne najhorší film aký som kedy videl a dopozeral (dopozeral som ho len preto lebo ho dávali v autobuse). Chápem konceptu nemej grotesky, ale myslel som že mi preskočí počas toho filmu, alebo že na mne zanechá trvalé následky :) Príbeh ma vôbec nezaujal v tejto forme, postava škriatka bola zbytočná a prekážala mi a v podstate nevidím na tomto filme nič pozitívne. Hodnotenie: 0.1/10

Rango (2011)

Čakal som viacej. Audio-vizuálna stránka filmu je skvelá, ale príbeh ma miestami nudil. Jednoducho western nie je pre mňa, ani animovaný. Hodnotenie: 6.8/10

Pochyby (2008)

Dobrá dráma ktorú nad priemer vyťahujú herecké výkony. Hodnotenie: 7.6/10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. Dokonalý scenár, réžia, herecké výkony...nemám v podstate čo vytknúť. Hodnotenie 9.9/10

Donnie Darko (2001)

Skvelý film s úžasnou atmosférou, výborným scenárom, réžiou a taktiež hereckými výkonmi, pričom Jake Gyllenhaal je ako Donnie dokonalý. Hodnotenie: 9.6/10

Kmotr (1972)

Od dokonalosti delia tento film iba dve scény, ktoré mi každým pozretím idú viacej a viacej na nervy. V scéne zastrelenia Dona Corleoneho sú jeho vrahovia úplne katastrofálny, to ich držanie zbraní a spôsob streľby na mňa pôsobí ako keď sa malí chlapci hrajú s pištoľami... A bitka medzi Sonnym a manželom Connie je natočená hrozne, až príliš vidno že je to fake, a stačilo by, aby bola kamera na inom mieste a mohlo to vyzerať o dosť lepšie. Hodnotenie: 9.8/10