Sherlock (2010) (seriál)

Brilantný seriál a úžasný Benedict Cumberbatch. Prvá séria je skvelá a seriál ma hneď chytil a tešil som sa na ďalšiu sériu, ale naozaj som nečakal, že druhá bude o toľko lepšia. Síce tak ako v prvej sérii aj tu bola druhá časť slabšia, ale prvá a tretia bola úžasná, a A Scandal in Belgravia je stále mojou najobľúbenejšou časťou. A síce sa tretej sérii podarilo odstrániť problém druhej časti a aj tá bola skvelá, ale chýbala mi tu časť, ktorá by dosiahla kvalít prvej a tretej časti druhej série... Hodnotenie sérií: prvá - 9.0/10, druhá - 9.6/10, tretia - 9.4/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.5/10

Sedm samurajů (1954)

Tak vo svojej dobe to bol určite jeden z najlepších filmov a bolo by to jasných 5*, ale vzhľadom k tomu, že som ho videl teraz, tak tých 5* nepripadá ani do úvahy. Film je naozaj skvelo natočený, ale väčšina hercov nie je dobrá, film je príliš dlhý, akčné scény nie sú nič extra, technická stránka sa samozrejme nemôže ani rovnať tej v súčasnosti a tie ich umelé plešiny ma v kuse vytrhávali z deja... Celkovo mám z filmu veľmi pozitívne dojmy, len nechápem prečo je stále považovaný za jeden z najlepších filmov, ak by išlo napríklad o rebríček najväčších filmov histórie, tak tam si ho viem predstaviť, predsa len má tento film obrovský význam pre svetovú kinematografiu... Hodnotenie: 7.9/10

Nesmiřitelní (1992)

Po Django Unchained je to pre mňa najlepší western aký som videl. A neviem prečo, ale ďaleko viacej sa mi páčilo toto surové a realistické zobrazenie Divokého západu oproti klasickým westernom... Hodnotenie: 9.1/10

Pod kůží (2013)

Zvláštny film, predovšetkým ambiciózny, ale u mňa úplne nefunguje, pretože miestami som rozmýšľal či niektoré zábery naozaj museli byť vo filme. Film mi prišiel trochu nekonzistentný, miestami mal krásny a podmanivý vizuál, a inokedy je zas točený skrytou kamerou. Jednoducho niektoré časti filmu sú úžasné (všetky tie vizuálne scény, potom napríklad scéna na pláži, tá bola priam hrôzostrašná) a niektoré zas nie, našťastie tých je menej. Taktiež má tento film vynikajúcu hudbu, ktorá sa k nemu maximálne hodí, ale pochybujem, že by ju niekto len tak počúval. No a Scarlett je vynikajúca, dosť toho musí zahrať iba výrazom a ako mimozemšťanka bola uveriteľná. Hodnotenie: 7.2/10

Sprosťárny (2013)

Vynikajúca komédia, ktorá mi pripomenula skvelú komédiu Bad Santa a táto na ňu až tak veľa nestráca. Jason Bateman je skvelý, vtipy fungujú, takže ja som veľmi spokojný. Hodnotenie: 8.0/10

Ledová archa (2013)

Výborné inteligentné akčné sci-fi. Bol som milo prekvapený skvelým príbehom len škoda, že film nemal lepšie efekty, ale vzhľadom k tomu, že sa film odohráva vo vlaku tak nie sú až tak potrebné. Hodnotenie: 8.2/10

Zátah 2 (2014)

Oproti jednotke to má zaujímavý a solídny príbeh, akcia je ešte lepšia a momentálne asi ani nenájdete vo filme lepšie fight scény. Film je takisto skvelo natočený, má výborný vizuál a práca s kamerou je v akčných scénach vynikajúca. K negatívom len to, že film nemusel byť až taký dlhý, o nejakých 20 min menej a bolo by to ešte lepšie. Hodnotenie: 8.9/10

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Spolu s Toy Story 3 a The Incredibles najlepší animovaný film aký som videl. Animácia je dokonalá, emocionálne zapojenie do deja až nečakane veľké a film vyzerá úžasne a tým myslím „kinematografiu“, akože niektoré scény sú fenomenálne. Hodnotenie: 9.4/10

Nepřítel (2013)

Tento film nemusí každý úplne pochopiť hneď na prvý krát, avšak hlavnú myšlienku by mohla väčšia pochopiť, pretože film je vynikajúco natočený a keby nebolo tých vízií pavúkov tak je to dosť jasný film. A záverečná scéna bola pre mňa jedno z najväčších WTF, ale keď som to po chvíli spracoval tak sa stala aj jednou z najlepších, pretože mi v podstate objasnila o čom bol film a do značnej miery som správne pochopil význam pavúkov vo filme. Herecké výkony sú skvelé a Jake Gyllenhaal je vynikajúci, ten má v poslednom čase samé skvelé filmy a som zvedavý v čom ďalšom sa objaví. Hodnotenie: 8.8/10

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

O trošku lepšie ako Život pod vodou, hlavne som rád, že Wes udržal stopáž pod 90 min a film tak nestráca tempo ako jeho predchádzajúci film... Hodnotenie: 7.7/10