Ztracen v La Mancha (2002)

Skvělý nápad natočit film o tom, jak se nedá prakticky natočit film o Donu Q. De La Manchovi, snímek je celekm zábavný, jdou z něho krásně vidět pocity aktérů a tvůrců filmy, někdy i drásající nervy. Z filmu jde poznat charakter Terryho Gilliama, který se snaží natočit velkolepý film i z malými finančními prostředky, i když ví, že budou problémy s natočením tak snaha je převelká. Ale i přes všechny Gilliamovy úspěchy ho rád nemám, neuznávám ho, a proto dávám jen 3 hvězdy. Přijde mi, že je to hollywoodský režisér druhé kategorie, ať si o mě myslím každý co chce, ale prostě mi to tak přijde. Je jen škoda, že se film nepovedlo natočit, neboť s Johnnym Deppem by to mohlo mít úspěch.

Žena ve vodě (2006)

Tak upřímně dneska poté co jsem viděl Ženu ve vodě, jsem zažil největší zklamání tohoto roku. Každé 2 roky co točí Shyamalan svůj film, mi přijde že film od filmu padá dolů kvalitou svých filmů...Už Vesnice byla velmi průměrným snímkem a Žena ve vodě je celkem zmatený příběh, který mě zklamal na plné čáře, Shyamalan si chtěl tak moc natočit tenhle film pro vlastní pocit, že to neměl dělat, neboť je to nejhorší film který natočil a jestli hodlá pokračovat v tomhle stylu tak se nehodlám na jeho filmy dále koukat, případně radši zavřu oči a budu poslouchat:-)...dávám 45%

Ženy od hluboké řeky (1981)

Ač hodnotím velmi starý kousek, tak mi to nedá říci svůj názor. Jeden z mnoha příběhů o kanibalismu, opět se tu objevují nechutné scénky, které mě přišli spíše slabé a musím dodat větu, že je to ze 70% použitý Cannibal Holocaust a k tomu tvůrci přidali něco vlastního, no a vznikl film. Holocaustu to nesahá ani po kotníky, neboť to spíše zkazili, než aby to vylepšili. Nevím kolik to vydělalo v té době, ale rozumný člověk musí uznat, že použít 70% hororu, který je 1 nebo 2 roky starý a takhle ho zkazit není normální. Dávám 35% za snahu dát filmu taky nějakou vlastní myšlenku. Jinak děs a běs.

13 duchů (2001)

Efektově velice dobře zpracovaný horror, atmosféra je dost slušná, nápad z 12i duchy se povedl, nejlepší byl asi Lamač, který mě nadchl. Hlavní záminku filmu jsme rozluštil už asi po 30 minutách, ale stejně jsem musel s napětím dokoukat film jestli je to pravda, potvrdilo se. Slušný efekt byl rozpůlení chlápka dveřmi, ale jinak všichni duchové byli hustý. Chvála horroru, bez něj bych se unudil k smrti.