Co žere Gilberta Grapea (1993)

Až neuvěřitelně zahraná role Leonarda Di Capria a opět výborné pojetí Johnnyho Deppa udělala z tohoto filmu opravdu povedený kousek. Johnny Depp v roli maloměšťáka starajícího se o svého mentálního bratra a po smrti jejich otce také o svou matku, která pro kterou život ztratil význam, a proto se neustále přejídá a tloustne. Johnny je pod obrovským tlakem rodiny...Ukazuje to dnešní tradiční život, maloměšťáci či venkované proti měšťákům...

Crash (2004)

Skutečnost týkající se nás všech, pouliční život v USA, prvky rasismu, které se nakonec v dobré obrátí, nevina, neštěstí v životě, náhody, které spojují hlavní postavy, dobro vs. zlo, o tom že každý člověk má srdce na správném místě, čas rozhodnutí, přehled vašeho života v jedné vteřině....

Černočerná tma (2000)

Vin Diesel jak sem ho neznával, vzal svou roli velice dobře, film chlápka, který měl původně točit Vetřelce, je dost dobrý, ten nápad, se zatměním slunce zrovna, když tam nešťastně přistanou vězni, kteří netuší, že pod povrchem na ně čeká malé překvapení mě potěšil, chvilkové prvky horroru také nechybí, noční vidění, kde jdou krásně vidět vetřelci, kde s jejich počtem neměli opravdu problémy. Konec byl už horší, ale jinak jsem byl spokojen.

Dead Set (2008) (seriál)

Britové vymysleli jak ještě oživit už tak omleté téma Zombie. Nápad s reality show je více než skvělá a díky výborné kameře, brilantní atmosféře se může divák kochat tím nejlepším co se za poslední roky z tohoto tématu dalo vytřískat. Krátká stopáž dodává na výborné atmosféře a vtáhne člověka do děje. Takových to seriálu by mělo být více!! Za 5 se vším všudy, nemám co vytknout.

Dějiny násilí (2005)

Cronenberg opět v plné formě. Nenápadný film, který není ničím výjimečný, ale děj mě se dostal. V. Mortensen ač na začátku jsem mu zrovna nevěřil mě uchvátil svou zabijáckou postavou a brilantním instinktem. Oproti Pánu prstenu, kde Mortensen vypadal tak maximálně na 30, ale v tomto filmu vypadal opravdu jak vyslouželej voják, ale zpět k filmu. Způsoby jak Mortensen likvidoval soupeře byly už podle stylu režiséra brutální a detailně vychytané, krása hlavní herečky stojí také za opomenutí.. Dávám 90%.

Den mrtvých (1985)

Tak tohle je jeden z nejnechutnějších horrorů, který mi oči spatřily. Romero opět jako doma, všude samej hladovej zombík, kterej nechce nic jiného než lidský maso. Začátek je nudnějšího rázu, nic se neděje, ale díky tomu člověk, tedy aspoň já je napjatej co bude dál, a když člověk počká tak se dočká, a to v dobrém slova smyslu, neboť druhá část filmu stojí za to. Zombíci začínají útočit a kousaj do všeho co mají u huby:-) Už taky je zajímavá myšlenka s tím, že zombíci se můžou učit chovat jako lidé a na to navázal Romero zatím v posledním jeho kousku Země mrtvých. Na tu dobu, jsou triky opravdu na dobré úrovni, jak říkám střevo kam se podíváš:-)

Den poté (2004)

No tak tohle mě dostalo do rozpaků. Větší nenormálnost jsem neviděl. Město zalije voda, pak všechno zmrzne, venku je – 200°C, lidi co vyjdou ven zmrznou za pár vteřin, vítr je silnej, že by urval stromy, ale jejich pozdější zachránce si v tom pohodlně a nerušeně sedí ve stanu. No co to je za blbost. Jinak film je nudný od začátku až do konce, je nesmyslnej, atmosféra tady neexistuje.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Tenhle seriál byl celkem dost ulítlej, Natalia Oreiro jako tradiční teenager, kterej miluje takowýho wocase, ten se pak trápí, neboť mu nechce dát.-) Ale pak se konečně usmíří a šup na to... jako sem w rozpacích.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Druhé pokračování Doby ledové se od prvního moc nezměnilo. Je to stejně kvalitní podívaná, hlavně pro ty nejmenší diváky, ale příznivce si film najde i u starších diváků. Film se liší hlavně dějem a celkovým výběrem animovaných hrdinů, neboť je to teď ryze zvířecí film. Neobjevují se zde žádní lidé, ale velké množství nejrůznějších zvířat, která trochu zpestřila druhý díl. Potěšilo mě, že i moje nejoblíbenější postava ve filmu Veverka dostala taky trochu více místa v příběhu než v prvním díle. Jinak příběh celkově vzato se mi více líbil v prvním díle, příběh o roztávání ledu už není tak poutavý pro oko jako příběh o ztraceném dítěti, které si našlo lásku u tří hlavních hrdinů, ve dvojce se láska objevuje také, ale z jiného soudku. Takže si myslím, že to pro lidi musela být téměř stejně dobrá zábava jako u jedničky. I když tak koukám na celkové hodnocení dvojky, je přeci o několik % nižší, nevím no. Uvidíme, kdy nám tvůrci nabídnou třetí pokračování, které si myslím že bude. Dávám 75%.

Dogma (1999)

Kevin Smith u mě v jeho nejlepším filmu, kde hlavním tématem je náboženství. Atmosféra zde žije od začátku až do konec, Ben Afflack a Mat Damon jako dva černí andělé, kteří si dělají absolutně co chtějí a na druhé straně Jay a Mlčenlivý Bob s černouškem a ženou. Nejlepší je zase Jay s téma jeho hláškama, a nevině přihlížející Bob, ten nemá chybu, černoušek se nestačí divit s kým to má tu čest. Dobrou roli dostala Alanis Morisette, ta tomu na konci nasadila korunu. Jako nemá to pomalu chybu.