Hrana (2014)

Rovnako silno silný zážitok ako bratislavský koncert v rámci Hrana tour 2011.

Machete (2010)

USA a obzvlášť Texas je zlým, zlým a prehnitým miestom. Väčšina obyvateľstva berie svoje bohatstvo z práce imigrantov, ktorí robia za šupky, menšina obyvateľstva imigrantov strieľa pri snahe o prekročenie hranice. Ešte šťastie že hispánci majú svojho vlastného kapitána Ameriku. Volá sa Machete, kedysi bol agentom USA (ale určite riešil iba prípady kde bolo škodené hispáncom), je uber drsný, dostane každú ženu a keď treba tak dokáže dokonca aj sms napísať (samozrejme ale takú kde spomenie svoj etnický pôvod). Jeho láskou sú chladné zbrane, najmä jeho obľúbená mačeta, ktorá je skoro tak tvrdá a ostrá ako jeho mohutné mexické prirozdenie. O tom, že sekať hlavy jeho manželkám sa neopláca sa presvedčí aj taký drsňák akým 130 kilovým Steven Seagal bezosporu je. P.S: Čudujem sa, že "zbaviť senátora hlasu" sa tento nadčlovek snažil snajperskou a nie príručným vystreľovačom mačiet (alebo najmenej nožíkov)!

Expendables: Postradatelní (2010)

Testosterónom, drsnými hláškami, chlapáctvom, stupidnými dialógmi, neprehľadnou akciou a kŕčovitými hereckými výkonmi naplnená pocta akčňákom 80-tych rokov. Je síce fajn, že film sa neberie vážne a že si herci vedeli urobiť srandu okrem iného aj zo samých seba (Arnie a Sly v kostole), ale bohužiaľ na filme nefungovalo najmä na čom som myslel že bude jeho najväčšia sila (chémia medzi predstaviteľmi a akčné scény). Pre mňa osobne po posledných dvoch Slyových počinoch dosť veľké sklamanie. 6/10.

V odborné péči (2008) (seriál)

Ďalší HBO seriálový šmačíček ponúkajúci nám sondu do života psychológa Paula. Väčšina dielov sa odohráva v jednej miestnosti s dvoma, maximálne troma postavami. A hoci sa v seriály takmer nič neudeje v mnohých dieloch sa napätie vybudované čisto pomocou dialógov dá krájať. Nutno pustiť Michaelovi Bayovi nech vidí, že atomsféra sa dá budovať aj iným spôsobom ako ratata :)

Bez okolků (1967)

8/10. Ale Payback s Gibsonom sa mi páčil ešte o niečo viac.

Glen, nebo Glenda (1953) odpad!

Pri prvom pozeraní som kvôli požívaniu zakázaných látok zistil až na konci, že ide dva príbehy. Tento rok sa na LFŠ kvôli požívaniu po 20 minútach zaspal. Do tretice všetko najlepšie :)

Predátoři (2010)

Celé zlé. Od lacných efektov, slabé herecké výkony (Brody škrtiaci hlások alla Bale v Batmanovi) až po otrasné dialógy. Celý čas som čakal kedy si rádoby uber-drsný Brody sadne ku klavíru a začne hrať nejakú klasiku. Nestalo sa. Namiesto toho aby robil to v čom je aspoň dobrý vymyslí Brody geniálny plán- natrie sa bahnom, zrobí ohníky, aby ho predátor nevidel a potom pobehuje hore, dole a jebe nadľudsky silného predátora po hlave kúskom drievka. Way to go! Škoda, že mu parťáčka predátora odstrelila, ešte ďalších 10 000 úderov a už by ho mal.