Robin Hood (2010)

Nebýt scény, kdy se Marion připlete do bitvy s ranně středověkou výzbrojí, kde její ženská musculatura působí hrubě nepatřičně a komicky - nádherně natočený Robin Hood. Nejsem znalec anglosaského dědictví středověké literatury... nu a snad, i kdybych byl, snad by mi bylo jedno, co s ním nechal Ridley Scott provézt, neboť až na zmiňovanou scénu, příbeh filmu fungoval!

Kovbojové a vetřelci (2011)

Poctivě a zároveň i celkem moderně natočený film s poměrně nešťastně zvoleným názvem (nejen) pro českou distribuci, kdy "vetřelci" už prostě vyvolávají jasnou filmovou asociaci. Škoda, že tohle nenatočili v osmdesátých letech - ovšem takhle dobře natočený - to by teď film trůnil v nejedné první desítce a přízviskem "kultovní" by se pyšně ovíval v síních slávy... :) V podstatě mě nenaštvalo nic. Informací o mimozešťanech jsme moc nedostali, tak nebylo moc co kazit... No a proč se tak divně pohybovala ta ženská je taky vysvětleno... :)

Tři dny ke svobodě (2010)

Tak něco tak napínavého bych snad raději oželel!!! Rozehrát přípravnou část tak, abych pak byl natolik "napojen" na "obyčejného" hrdinu a pak na "nás" spustit takovou adrenlínovou sprchu!!!! Brrrr!!! Vadila mi snad jen ze začátku manželka, když ještě byla blond. Když se pak na letišti letmo dotkla manželovi ruky a řekla: "We can do it!" - byl jsem dojat! :) Na podobných detailech tenhle film získával body!!! Reálnost příběhu nehodnotím, ač z mého hlediska bych to asi nedal!?! Celkově: víc než dobrý film!

Horší než smrt (2007)

Co to...?!?! Tak teda jo!!! :D :D :D Naprosto zvrhlá černá romantická komedie, která vydala víc než za čtyři svatby a nějaké tři pohřby! :) Měl jsem strach, že se to nějak rozklíží do trapna, ale ne!! Skvěle zahrané, šílené a brutálně směšné! :)

Společnice (2000) (TV film)

Onoho (včerejšího) dne jsem byl donucen okolnostmi shlédnout tři kousky s panem Donutilem. Na ten třetí jsem se nerovzpomenul (zatím). Nu a protože shodou okolností mám k tématu inscenace blízko, tak se nemohu zbavit dojmu, že ač byla snaha, aby to bylo " o něčem", tak to "něco" bylo vyumělkované a nesnadno uvěřitelné. No, popravdě, když jsem viděl ty dvě taneční vložky paní Vilhelmové, tak jsem studem za ni nevěděl málem co počít! PRÁVĚ JSEM ROZKLIKNUL "OFICIÁLNÍ TEXT DISTRIBUTORA" A JSEM V POMĚRNĚ SLUŠNÉM ŠOKU!! NEVÍM, CO DODAT, CITUJI: "a nutí zpuchřelého diváka vidět život z jiných než obvyklých úhlů pohledu", KONEC CITÁTU. TO MĚ DOSTALO! PŘÁL BYCH TOMU, KDO TO NAPSAL, ABY ZAŽIL TŘEBA, TO CO JÁ V REÁLNÉM SVĚTĚ, PRÁVĚ BĚHEM SLEDOVÁNÍ TÉTO ZPUCHŘELÉ UPOCENOSTI!

Nadměrné maličkosti - Nehoda (2005) (epizoda)

Šem byl donušen okolnoštmi šchlédnout tuhle televižní patlaninu a neštašil še divit, ža jaké čapiny še vyhažují peníže konšešionážů a vůbec daňových popľatníků?!? Chlap byl vůl. A ještli studenti VŠ by še takhle ošklivě šmáli nemošnému šlověku, tak Bůh náš chlaň!!!

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Čekal jsem průšvih a nakonec se jednalo o slušně šlapající kousek, který si dělal legraci dobré dvě třetiny správně vybalancovaně na hraně! Pak to přehnal s tou jízdou s / na / za teréním vozidlem na kolejích a spol. Ale závěr opět vtipný! Zachovejme dekórum! :D Herci kromě Dwayena Johnsona slušní a tím pádem milé překvapení!

Velký případ malého detektiva a policejního psa Kykýna (1982) (TV film)

Zvláštní doba plodila zvláštní filmečky! Asi by po třiceti letech těžko děti pochopili, jak dramaticky na nás působilo takové dílo! Dětský svět si svou fantazii holt umí uchovat i v husté normalizační šedi!

Dokonalý trik (2006)

Tak proti tomuhle filmu jsem měl něco osobního od chvíle, co jsem o něm zaslechl. Že bych měl nějaký problém s kouzelníky, o kterém jinak nevím?!? Nu, byl jsem ale středně těžce přinucen shlédnout domácí reprízu a film mě nakonec někdy od konce druhé třetiny poměrně slušně napjal a zamotal hlavu. Rozuzlení bylo několik, že už jsem chvílemi nevěděl, jak to bylo na počátku ;-) a nejsem zřejmě ani priemerne bystrý divák, takže byly téměř všechny pro mě překvapením. Velmi dobře natočený film, který se mi ale kvůli kouzelníkům nemohl plně líbit. Kdož ví, co mi ti kouzelníci v dětsví provedli?!?

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Pár naprosto slušně geniálních vtipných point, které mě hodně rozesmály! Slzičky to chtělo ždímnout, ale nepodařilo se. Konec už se trochu rozjel do blátíčka... Nicméně v zásadě u mě dvě hvězdy ubralo Goslingovic působení v báru. Ať si žije svět jak chce, ale líbit se mi to nemusí!