Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 19.3.2015  00:03
    Prázdné místo (TV seriál) (2015)

Po technické i herecké stránce opravdu skvělá adaptace. Pilot nepatřil sice mezi nejlepší, ale zbylé dva díly úroveň značně pozvedly. Srovnání s knihou se ale neubráním. Absolutně mi nevadilo, že se vypustily některé postavy a příběhy zbylých postav byly představeny značně zkratkovitě - ten seriálový prostor byl zkrátka omezený, zatímco v knize se úvodu věnovala poměrně velká část. Spíš mě mrzí, že do seriálu tvůrci nezapustili "to" hlavní z knihy, celou pointu toho, proč se vůbec věc Pole versus Pagford řešila a jakou roli v tom hrála Krystal Weedonová. Už jen kvůli absenci tohoto středobodu mi pak přišly zcela zbytečné flashbacky, kde Krystal vzpomíná na Barryho. Finále převrácené naruby jsem taky úplně nepochopil. Tyhle věci jsou zkrátka vždy kamenem úrazů jakýchkoli adaptací. Ale musím zase vyzdvihnout fakt, že na třídílnou minisérii je rozvrstvení příběhu funkční - a možná funguje lépe než v knize. Je tu jasný začátek, a i větší tečka na konci. Plusem jsou i vynikající herci.

• 17.8.2014  20:00

Stěžejní motiv Ptačího úletu, jak už český překlad sám napovídá, vykráda klasiku od Aardmanů Slepičí úlet. Akorát, že Slepičí úlet, ač o dost starší, strčí animací tenhle film hravě do kapsy a svými vtipy rovněž. Taky mi trochu vadila ta očividná agitka na to, nežerte krocany, jsou to taky živé bytosti. Slepičí úlet v sobě něco takového samozřejmě taky skrýval, ale bylo to daleko jemnější. Toť vše, co se rozdílů týče. Jinak je Ptačí úlet poměrně svižný oddechový animák na jedno zhlédnutí.

• 18.10.2015  22:04

Bylo to rozhodnutí v podstatě z hodiny na hodiny, kdy jsem si uvědomil, že novinku od del Tora musím vidět. Člověk by si řekl, že za takovou chvilku očekávání nevzrostou na tak vysokou hranici. Ze zdejších komentářů bych ale v podstatě mohl vyzobat určité fragmenty a seskládat z nich svojí recenzi. Námět zcela tuctový a neoriginální - těch bubu domů jsme všichni viděli už tolik, že samy o sobě zkrátka nedokážou obstát, pokud nemají nějakou přidanou hodnotu. Žánrová rozštěpenost snímku na kvalitě taktéž nikterak nepřidává. Celou dobu jsem bloumal nad tím, co chtěl vlastně del Toro natočit. Měl to být horror? Měla to být romance? Ve výsledku se totiž jednalo o jakousi creepy viktoriánskou telenovelu, která byla málo romantická a málo tajemná, aby splnila parametry nastavených žánrů. Plusem byla krásná výprava a práce s kamerou. Ale je škoda, že režiséři jako jsou Guillermo del Toro (či Tim Buron) kašlou na svou osobitost a jedinečnost, a pouští se do takto nudných projektů.

• 9.10.2013  21:39

... a tak Gerard Butler zachraňuje den! A taky USA.

• 24.5.2009  19:29

Na rovinu říkám, že Pána prstenů vážně v lásce nemám. Knihu jsem nečetl a filmy mě nijak neoslovily. Je to krásné po vizuální stránce, hudba také není špatná. Ale zkrátka, děj celé trilogie mě nenadchnul! I když je to bezesporu praotec fantasy žánru. Oprava: Jeden ze zakladatelů fantasy.

• 3.7.2011  21:15

Akce pro mne bylo dostatek, nepotřebuji zase tolik přemrštěných kaskadérských kousků a neuvěřitelně rychlé střihy, abych byl spokojen. Akorát jsem si na konci uvědomil, že jsem nepochopil, o čem to celé bylo! :D

• 12.11.2013  00:20

Větší pí*ovinu jsem už hodně dlouho neviděl. Nezáživné, nevtipné, laciné... Zkrátka nejsem cílová skupina tohoto filmu. Pokud vůbec nějakou cílovku tenhle film má...

• 9.5.2010  22:52
    REC (2007)

Kurva, kurva, kurva... Tak strašně jsem se v životě nebál... Celou druhou půlku jsem pomalu dýchal a zakrýval si oči. Myslel jsem, že umřu! Tohle vidět v 3D, tak jdu spáchat sebevraždu, aby mě nějaký úchylný zombie nezakousnul... A teď hezky pomodlit a spát :D

• 4.9.2012  23:30

2 hvězdičky především za scénu s nevěstou a motorovou pilou v tunelu! :D Velmi epické!

• 5.6.2011  22:08
    Rango (2011)

Rango se jednou možná stane opravdu legendou, a to díky svému neobvyklému příběhu v dnešní době. Kdo by byl čekal, že příběh z animovaného divokého západu bude takovou humornou atomovkou nápadů? Rango byla postava, ač animovaná, pro Deppa jako dělaná, úplně bych si ho dokázal představit jak to hraje naživo. Ty grimasy, tomu se říkát, když se dabér zžije s postavou. Pravda, tvůrci tomu musí trochu pomoct! Není víc, co lze dodat. Originální humorný příběh, výrazné charaktery a atraktivní, neokoukané prostředí dávají dohromady 5 hvězdiček, stejně jako je jedna a jedna dvě!

• 17.5.2010  21:31
    Rec 2 (2009)

Už to nebylo ani zdaleka tak napínavé, jako první díl. Atmosféra začala být o něco poutavější, až když se objevila ta reportérka. A ani už jsem se tolik nebál. Ale je jasné, že už to nemohlo být tak strhující jako první díl.

• 1.7.2010  11:16

Tenhle sitcom musíte prostě milovat! To jsme my, hoši z Trpaslíka... :D

• 26.5.2009  12:12

Když jsem konečně shlédl tento tolik mi doporučovaný film, vážně jsem si na krátkou chvíli řikal, že nechci žít! Tohle dílko je tak depresivní, že si říkáte, že to snad ani není možné. Bohužel je! Posledních 10 minut je vážně nelítostných, jen koukáte s otevřenou pusou a když začínají závěrečné titulky, zůstanete jen tiše sedět s "přejetým" výrazem! Skvělá hudba perfektně dokresluje dramatické scény. Na tenhle film se určitě nejde koukat každý den, ale je to film, na který se vyplatí podívat!

• 26.4.2015  14:42
    Rezistence (2015)

Dějově mnohem lepší než jednička - drží si to prakticky stejnou úroveň jako druhý knižní díl, který byl jednoznačně nejlepší ze série. Takže je tu vlastně stejná paralela, tedy více akce, míň kecání a pubertální romantiky, ačkoliv se to tradičním klišé zkrátka nevyhne. Co bychom však chtěli, pohybujeme se v žánru young adult a tento žánr má svá jasná specifika. Trocha patosu a romantiky do něj zkrátka patří a v Rezistenci se naopak ještě drží na uzdě. Přiznám se, že z knížky jsem si pamatoval už velmi málo, snad jen tu základní příběhovou kostru. Netuším tedy, jak moc se film drží předlohy. Pokud úzce, tak teprve ve filmu vylezlo, jak je celý příběh prostý, neukotvený a pořád se jen někde běhá, odněkud utíká a nemá to v podstatě žádný větší přesah (ano, vím, že jsme stále v žánru young adult). Ale pokud se oprostíme od nějakých nálepek či předsudků, Rezistence je vlastně velmi zábavný film, který má jen jednu jedinou ambici, a to bavit. To se mu naštěstí daří lépe než prvnímu dílu.

• 12.1.2014  10:45
    Rivalové (2013)

Vážení, tohle je hodně velký krok vedle - zdejší hodnocení absolutně nechápu a s ním spojené vynášení filmu do nebes už vůbec ne! Nepřijde mi, že tohle "veledílo" bylo něčím jiné a že by se mě něčím dotklo. Formule bytostně nesnáším, a když mi byl tento film doporučován, říkal jsem to. Vrátila se mi odpověď, že to vůbec není o formulích. Aha, tak to tam asi závodili s angličákama na chodníku. První hodina je nechutně rozvleklá, ale je mi jasné, že u takového typu filmu budou všichni tvrdit, že to je kvůli rozehrání psychologie postav. Ani náhodou. Znám spoustu filmů, kde je psychologie postav zvládnutá daleko lépe, záživněji a také rychleji. Druhá půlka nicméně už aspoň odsejpá. I tak je však zdejší masový entusiasmus neadekvátní, protože film s 92 procenty si představuju teda úplně jinak! Ještě bych rád dodal, že jestli tohle dostane Oskara, tak dojedu do USA a velectěné akademii nakopu pr*el a donutim je dát dodatečně ocenění Nolanovi za Batmana!

• 2.7.2012  10:09
    Robin Hood (2010)

Ano, padlo to tu už několikrát. Největší kámen úrazu je v názvu filmu. Film totiž není o legendě zbojníků ze Sherwoodského lesa. Film popisuje to, jak legenda vznikla. Bylo zajímavé to vidět a film mě nenudil ani trochu. Ale neustále jsem čekal, kdy to veleslavný Robin Hood už bude bohatým brát a chudým dávat a povede svou zbojnickou družinu do útoku proti šlechtě. Navíc jsme vlastně ani nezjistili, proč se mu říká "Hood". A rozhodně mě neuspokojilo to, že na konci ho uvedli - Robin Longstride, též známý jako Robin Hood. Proč? Proč se mu tak říká, když se tak nejmenuje? Vysvětlení, důvod? Film by možná měl lepší hodnocení, kdyby se jmenoval jinak a závěrečnou pointou by bylo to, že bysme se dozvěděli - jééé, on to je celou dobu Robin Hood! :D

• 24.5.2009  09:52

Nejtragičtější příběh lásky všech dob zasazený do pouličních rvaček, "gangů" a přestřelek. Vzhledem k tomu, že Romea a Julii, jakožto Shakespearovo drama miluji, trochu jsem přehlídl, že tento film je tak trochu kýč. Tohle téma bylo už tolikrát zpracované, že se prostě muselo přijít s něčím novým. Nejsem vyložene zklamán, dokonce jsem se i dobře bavil, ale... Pořád tu nějaké "ale" zůstává! Ale jak říkám. Romeo a Julie je pro mne příběh, který je nádherný už sám o sobě. Láska, kterou svět už nikdy nepozná, fascinuje mne.

• 6.3.2010  09:08
    Ruka (1965)

Ruka, jako osud, kterému se nejde postavit. Ačkoliv je to animované, je to vážně na hranici s psycho horrorem, thrillerem a co já vím s čím ještě. Hodně působivé a naplněné vším slovy nepopsatelným!

• 3.3.2013  13:47
    SLiDE (TV seriál) (2011)

SLiDE nelze srovnávat se Skins, protože ač jsou to oba teen seriály, každý ty pubertální strasti a slasti podává úplně jiným způsobem. SLiDE neni ani trochu takové drama, není tu tolik drog, vlastně ani tolik sexu a vztahových problémů, je daleko humornější a plný nadhledu. Ale naštěstí to není ani o té bezchybné mládeži, která se nemusí o nic starat a všechno má. I tahle partička má svůj příběh a své osobní problémy a mě byli sympatičtí naprosto všichni. Je to skvělá oddychovka, kterou jsem zhltnul za necelé tři dny a nenudil jsem se ani trochu. Jen je škoda, že se do těch deseti dílů nacpal celý příběh od vzniku partičky až do jejího dozrání k dospělosti. SLiDE by si určitě zasloužil další sérii, i kdyby to byla jen jedna. A rozhodně se stejným sympatickým obsazením!

• 6.11.2018  23:00

S devadesátkovým sitcomem má nová Sabrina pramálo společného. Tentokrát se nehraje na humor, ale na temnou, krvavou a dekadentní podívanou, která se ale mnohdy bere příliš vážně, a tak sklouzává spíš k parodii. A to obzvlášť, co se milostné linky hlavní hrdinky, která by v 16 letech pro lásku až na kraj světa šla, týče. Chyběla mi také o něco větší provázanost mezi jednotlivými díly, i když komplexní rámec série měla. Sabrina je skvěle obsazená, vizuálně vymazlená a především napínavá. A i když je hlavní cílovka nějakých 16-20 let, neumenšuje to nic na faktu, že seriál dokáže zaujmout i starší, kteří jen občas musí být shovívavější k tomu přehnanému patosu.

• 4.4.2011  16:34
    Saw 3D (2010)

Tak jsem myslel, že když jsem viděl všechny díly, skouknu i poslední. Jako vždy jsem si pustil film a proklikával jednotlivými pasážemi. Udělalo se mi neskutečně zle, že jsem film okamžitě odstranil z počítače a ani jeden film z týhle nechutně samoúčelný krvavý série nechci už v životě vidět! Nějakýho řezníka to možná nadchne, ale já bych kompletně celou sérii (kromě prvního dílu, kterej byl docela dobrej) hodil nejradši do odpadu, na skládku všem filmových propadáků, nechutností a všeho dalšího, co se nedostalo do filmového nebe, ale filmového pekla! P.S. Jít na to v 3D, tak bych asi doopravdy poblil diváky přede mnou!

• 24.4.2010  19:35
    Saw 6 (2009)

Ach jo. Nechutné je to pořád, ale bohužel už asi jenom nechutné. Ten příběh se motá pořád víc a víc. Už jen čekám, kdy se dozvím, že Skládačka ve skutečnosti neumřel, že to byl jeho dvojník. Stejně jako jsem psal u prvního dílu, už jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!

• 5.6.2009  20:34

Ano, první díl týhle nekonečný sérii má svojí kvalitu. Určitě proto, že přichází opět s něčím novým do světa kinematografie. První díl ještě není tak nechutný jako ty ostatní. Tady to bylo originální. Padouch, co "napravuje" lidi, on je vlastně nezabíjí, mají možnost se zachránit, ale hold někdy nešťastnou náhodou zahynou. Ostatní díly už jsou jen omílání toho prvního, Navíc mají tolik zápletek. V každém dalším díle zjistíte, že mu pomáhal někdo jinej, kterej netušil, že je jen loutka, že mu vlastně pomáhá někdo úplně jiný... Uuu... Blázinec. Kdyby skončili u prvního dílu, taky by nic nezkazili! Ale hold prachy jsou prachy, vládnou světu a tak jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!

• 26.12.2012  21:45

Ne, nedám odpad. Vlastně ani nevím proč, protože tímhle "výtvorem" totálně zesrali původní film a mě totátně znechutili. Navíc takové digitální efekty v 21. století, to byl fakt mimoooo. Scénář na dvě věci, ale nejvíc mě zarážely totálně nepřirozené výkony herců. Tenhle film by zasloužil tu nejzlatější malinu, která kdy byla dána. Možná, kdyby to neodkazovalo k Dívce na koštěti, tak by se to dalo brát jako špatný vtip, ale tohle je totální devastace skvělé a originální předlohy. Přesto nedám odpad, protože s katastrofou jsem počítal a tak jsem asi po dvaceti minutách rezignoval a řekl, že si budu připadat jako na tripu úplně zadarmo a bezbolestně... A ten trip jsem si ve výsledku na jednu hvězdičku vcelku užil... Ale už nikdy víc prosím! Jinak bych se z toho už taky nemusel probrat! :D

• 26.1.2014  23:06
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Už jsem říkal, že miluju britské seriály? Skvělé napětí, sem tam nějaká ironie a britský humor, perfektní gradace a famózní herci - tak asi takhle nějak si představuju ideální odpoledne. Sherlock nenechá ani na minutu vydechnout, servíruje zvraty jeden za druhým. Jsem zvědav, jestli si tuhle laťku udrží i v následujících dílech, protože první série ji nasadila velmi vysoko. Sherlock zkrátka kloubí vše, co by správná kriminálka měla mít - kvalitní zápletku a strhující akci.

• 8.2.2010  22:29

No, je mi jasné, že tento film chtěl ukázat Sherlocka Holmese ve zcela jiném světle. Ne jako postaršího pána v dlouhém kabátě, neustále kouřícího dýmku. A povedlo se to, myslím docela dobře. Dobře jsem se bavil a do poslední chvíle netušil, jak je to všechno možné. Jediné, co mě štve, že jsou tu zase ty zadní vrátka pro další pokračování, tak doufám, že jich nebude zase 100!

• 23.4.2011  09:29
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Nebýt těch pitomých reklam, bez kterých by se aspoň tento pořad mohl obejít, bylo by to stejně super, jako když to bylo na ČT1.

• 22.10.2010  00:15
    Showgirls (1995)

Myslím, že tento film je silně podhodnocen. Oceňuji především to, že to není nějaká typická sračka. Není to jen o tom, že tam běhaj polonahý holky, takhle to v showbusinessu vážně chodí... Takže já si přisadím!

• 25.6.2010  19:05

Myslím, že tento díl je důstojným zakončením série. Jak tu už mnohokrát padlo, hraje spíš na emoce, než na humor. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celý film mi příjemně utekl a přišel znovu ten čas, kdy cítím takové to prázdné místo kdesi uvnitř, protože vím, že nic dalšího už nepřijde. Celá série Shrek patří mezi nejvyšší elitu animáků desetiletí. Někdy si v jeden den zkouknu všechny čtyři díly. I když jsem ani jeden z filmů nehodnotil pěti hvězdičkami, tak celé sérii je dávám *****

• 22.5.2009  16:36
    Silent Hill (2006)

Silent Hill, jediný horror, který se mě dotknul. I přesto, že tu běhaly příšery a zombie, tak v tomhle filmu mi to vůbec nevadilo. Pro mě je to krásný příběh o matce, která je schopna pro svou dceru udělat cokoliv a pomoct jí. Příběh o tom, jak daleko jsou fanatičtí lidé schopni zajít. Příběh o mstě jedné nevinné holčičky! Při závěrečné scéně v kostele mi vážně běhal mráz po zádech, když Rose křičela: "Tvá víra přináší smrt!"