Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 12.1.2014  10:45
    Rivalové (2013)

Vážení, tohle je hodně velký krok vedle - zdejší hodnocení absolutně nechápu a s ním spojené vynášení filmu do nebes už vůbec ne! Nepřijde mi, že tohle "veledílo" bylo něčím jiné a že by se mě něčím dotklo. Formule bytostně nesnáším, a když mi byl tento film doporučován, říkal jsem to. Vrátila se mi odpověď, že to vůbec není o formulích. Aha, tak to tam asi závodili s angličákama na chodníku. První hodina je nechutně rozvleklá, ale je mi jasné, že u takového typu filmu budou všichni tvrdit, že to je kvůli rozehrání psychologie postav. Ani náhodou. Znám spoustu filmů, kde je psychologie postav zvládnutá daleko lépe, záživněji a také rychleji. Druhá půlka nicméně už aspoň odsejpá. I tak je však zdejší masový entusiasmus neadekvátní, protože film s 92 procenty si představuju teda úplně jinak! Ještě bych rád dodal, že jestli tohle dostane Oskara, tak dojedu do USA a velectěné akademii nakopu pr*el a donutim je dát dodatečně ocenění Nolanovi za Batmana!

• 3.1.2014  11:07
    Mafiánovi (2013)

Černá komedie, kde se prakticky za celou dobu nic pořádnýho nestane. Celou dobu pozorujem jen americkou rodinu ve francouzském prostředí, akce přijde až v posledních 10 minutách a pak film skončí. Nuda to neni, naopak, bavil jsem se dobře, ale když se na to podívám mírně kritickým okem, tak tomu zkrátka chybí spád. Jako seriálová epizoda ze života mafiána v programu ochrany svědků ale víc než uspokojivé.

• 21.12.2013  21:47
    Lana Del Rey - Tropico (hudební videoklip) (2013)

Lanu Del Rey mám fakt rád, resp. její hudbu. Jenže Tropico, pokud o něm budu uvažovat jako o filmu, je jen artová splácanina obrazů, které jsou na sebe napojené rychlými střihy. Vizuálně fantastické, ale žádný příběh tu nenacházím. Lana se pokusila vytvořit něco výjimečného, co jí ještě víc odliší od mainstreamové tvorby a to se jí bezesporu povedlo. Všelijací artoví milovníci a geekové určitě Tropico ihned povýší na kultovní dílo. Ale jak říkám, jako krátkometrážák to nefunguje, jako dlouhý hudební videoklip je to super. Ale na druhou stranu má Lana i lepší klipy a mě se daleko víc líbí v roli "dámy" jako v Young and Beautiful, než v roli přehnané a laciné gangsterky či štětky.

• 29.10.2013  00:12

Trochu Underworld v teen pojetí, nasáklý pořádnou dávkou romantiky ze Stmívání. Naštěstí tady ale upíří na slunci nezáří a vlkodlaci nechodí svlečený do půli těla! :D Těch zvratů bylo na jeden díl až moc, ke konci to trochu připomínalo jižanskou telenovelu - "Jsem tvůj otec, José. Stejně jako tvůj Anno Mario. Oba jste moje děti, tak zapomeňme na to, že jste skoro měli sex. Bez toho by to přece nebyla pořádná Hra o trůny, když už v obsazení máme i Cersei!" :D

• 26.8.2013  11:22

Luhrmann jede podle naprosto stejné struktury jako u Moulin Rouge! První půl hodinka je vizuálně přeafektovaná, střih za střihem. Bohužel Velký Gatsby ani z části nesáhne do takové hloubky jako Moulin Rouge. Všechno se děje skoro na povrchu, proto Vás nic, co se v ději stane vůbec nezasáhne a nijak neobohatí. Měl jsem sakra velká očekávání, ale ta byla opět zpražena a rozprášena. Přeexponovaný vizuál je krásný a Lana del Rey se do filmu hodila jak hrnec na prdel. A právě části, kde hrála Lanina melancholická Young and Beautiful byly asi jediné okamžiky opravdovosti, kdy se film dostává trochu hlouběji, než jen na povrch kůže. Grády to má až v poslední třetině, ale ani ta bohužel nezachrání zbytek filmu.

• 19.8.2013  17:13
    Nevědomí (2013)

Perfektní vizuál! Ten je asi největší předností tohoto filmu, protože po stránce dějové mi scházelo hodně. Vlastně jsem to po skončení ani moc nepochopil. A tak přemýšlím, jestli to je mnou nebo je něco špatně s filmem. Je to škoda, že ten příběh nějak víc nepodchytili, protože by to jinak byla fakt velká pecka, ale takhle to ve mně zanechalo pocit prázdnoty z dvouhodinového sledování průměrného "sáj-fáj" s krásným vizuálem.

• 20.5.2013  15:22
    Úplně normální (TV seriál) (2012)

Možná by to byl i v pohodě seriál nebýt v něm pár naprosto příšerných aspektů. Ten patos mě vadí asi nejvíc. Snažit se v průběhu neuvěřitelně filozofovat a ukázat, jak je to vše vlastně úplně normální. Oslavné a neuvěřitelně tupě sentimentální kecy a naprosto nelogické chování postav. Jde z toho cítit snaha vytřískat emocionální maximum a donutit diváky zamyslet se nad tématem. Možná, že mnoho citlivých děvčat a chlapců budou skutečně spokojeni, na mě tahle umělá dojárna však nezabírá a bohužel právě ona ruinuje celý seriál, který by mohl ve výsledku být fakt příjemný. No a pak tu máme přeafektovanou dívku v mužském těle, ačkoliv seriál nese název "normal". Takže místo, aby se k prvnímu panu normálnímu přidal i druhý pan normální, je tu zas ta nesmyslná tendence to celé zlehčit a vytvořit další z milionu homo karikatur. Proč, proč, proč? Kazí to celý seriál, který by jinak působil fakt inteligentně, kdyby se zbavil těhle otravných cliché.

• 29.3.2013  00:30
    Bídníci (2012)

Připomeňte mi příště, že až se budu dívat na nějaký film s Hugh Jackmanem, mám si nejdřív zjistit, jestli bude zpívat nebo ne, protože jeho zpěv byl asi jeden z nejhorších filmových zážitků, co jsem kdy přetrpěl (snad horší než Pierce Brosnan v Mamma Mia)! Bídnící jsou rozbředlá a roztahaná nuda, kterou jsem prozíval! Jediný aspekt, kvůli kterému se vyplatí na film podívat je nadlidsky přirozená a vrcholně úžasná Anne Hathaway, která mne už nejednou přesvědčila o svých hereckých, nyní i pěveckých kvalitách! Ale ta je tam jen zhruba 30 - 45 minut, pak to vypněte a dál už nekoukejte!

• 22.2.2013  22:12

Původní Silent Hill je jedním z mých celkem oblíbených filmů, což se mi u horrorů běžně nestává. První díl je tajemný, mysteriózní a já jsem se vážně těšil, že když po šesti letech vyjde pokračování, dočkám se něčeho obdobného. Ale dvojka už nemá takový tah, tempo a dynamiku. Je nelogická a vlastně jsem k závěru vůbec nepochopil, co se stalo a proč a už vůbec jsem nechápal souvislosti s předchozím dílem a jednání postav. Mimo to je také škoda původního obsazení Alessy/Sharon, protože tahle digitálně upravená holčička byla jen a jen šeredná, nikoliv tajemná. Ale i tak jsem měl potíže s dýcháním a bál jsem se velmi, což je vlastně také jediný důvod a očekávání u horroru. Škoda toho, jednička se mne dotkla, dvojka mne děsila!

• 18.2.2013  23:05
    Piráti! (2012)

Nemá to takovou šťávu, tah a gradaci jako jiná dílka Aardmanů, ale pořád to jsou Aardmani, jedno z nejoriginálnějších filmových studií! Jejich kouzlo spočívá hlavně v brilantní animaci, která snad nemá konkurence, najde se tu i spousta vtipných okamžiků a hlášek. Piráti jsou zkrátka Aardmani na jeden hlt aneb ber nebo nech ležet!

• 13.1.2013  00:51

Škoda původní trilogie. Tenhle film není úplně špatný, ale s těmi původními má pramálo společného, přinejmenším akčnost, překvapivost a gradaci. Tady jsem se mírně nudil a téměř to nerozsekla ani závěrečná honička. Renner mi nevadil ani trochu, ale přiznejme si, že trilogie o Bourneovi stála především na skvělém Damonovi, bez kterého to ztrácí potřebný šmrnc. No a o otevřeném závěru nemluvím, protože už mě občas dost rozčilujou komerční záměry tvůrců o další natahování skvělých filmových děl. Ano, tenhle film byl poněkud zbytečný. Dozvěděli jsme se sice, co se stalo po posledním filmu, ale tato odpověď mě ani zdaleka neuspokojila a nepřišla mi ve výsledku ani dostatečná. Já upřímně doufám, že pokud se rozhodnou natočit další díl, zapojí do toho i Damona a celé to už jednou provždy uzavřou, než se z toho stane totální břečka!

• 9.7.2012  23:50

Proč se vyplatí na tohle nijak akční a zábavné pokračování podívat? Snad kvůli veverce, která už je sice pořád stejná, ale ve výsledku stále pobaví ze všech postav nejvíc. Pak možná kvůli Sidově babičce, ale to byly asi ty nejsvěžejší postavy a okamžiky celé doby ledové 4. Tentokrát mi přišlo, že se tvůrci chtěli zavděčit hlavně dětem, protože mě humor typu "když piješ chobotem, tak polykáš nudle" vážně ani trochu nebere. Nejsem proti infantilním gagům, ale i infantilita má hranice vtipu. Naštěstí se to někdy před půlkou celkem slušně rozjelo a aspoň to nebylo tak okatě trapné, nicméně Madagaskar 3 je v souboji těchto dvou letošních animáků vítězem, což se může zdát trochu zvláštní, protože Doba ledová je pro mne jedním z prvních animáků "nové doby" a svým způsobem už dost zkultovněla. No, ale hold se někdy nabalování a nabalování dalších postav a děje nevyplatí. Nicméně už teď je jasné, že nás další díl nemine. Doba ledová už je tak zažitá a i kdyby to byla sebevětší srágora, tak lidi na tu veverku pudou, takže tvůrci si určitě nenechají uniknout ani korunu, která by nešla do jejich kapsy. Neříkám, že bych celý flm protrpěl, bavil jsem se vcelku slušně, ale očekávání byla až moc velká a doba ledová 4 jim tentokrát nestačila.

• 18.5.2012  21:45

Musím přiznat, že tohle je vážně asi jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. Ach jo, Time, co se to s tebou děje? Kde je tvá hravost? Tenhle film se pohybuje na hraně komična a velkého epického horroru, ale ve finále není ani jedním. Buď to měl pojmout stylem Karlíka a "vybarvit" Temné stíny, nebo to měl udělat ve stylu Ospalé díry celé temné, protože tentokrát se tohle spojení, které mu kdysi možná fungovalo, nekonalo! Neříkám, že jsem se nudil, ale na Burtona byl i tohle slabý odvar! Tim umí dělat filmy mnohem líp a dotáhnout věci k dokonalosti. Věřím, že mě tenhle rok překvapí aspoň Frankenweenie!

• 10.4.2012  14:55
    Fontána (2006)

Nemůžu hodnotit jinak, protože tenhle film nejspíš teprve čeká na to, až mnou bude pochopen. Aronofskyho psycho bylo tentokrát až moc složité a na poprvé nestravitelné. Mansellova hudba jako vždy psychedelická, zarývající se až do morku kostí.

• 8.4.2012  21:31
    Šmoulové (2011)

Šmoulové, na kterých jsem jako děcko ujížděl a jejich diskotéky poslouchal do noci. Proto první, co mě zarazilo bylo to, kam se sakra poděly jejich heliový hlásky? Ale to jsem hnedka přešel, protože se to začalo odvíjet jako vcelku dobrá pohádka pro děti, což mě osobně nevadí. Jen škoda, že celý děj nezasadili jen do té jejich pohádkové říše, ale protli to s naším světem. Kdyby to bylo animované celé, bylo by to možná i lepší, protože vtípky nebyly špatně, když bereme v potaz, že to má být rodinný film pro všechny generace. Gargamel a jeho kocour famózní! Jen taková vsuvka, kterou si neodpustím: "Šmoulinka už zase vaří makarony, ví kdy je cedit, kdy je voda osolena. Jen ona umí dobře vařit makarony, héééj makarony!" :D

• 28.3.2012  10:21

Pardon, ale tenhle film neví, čím chce vlastně být. Dialogy jsou jak pro děti z mateřské školy, vzápetí však nastoupí strhující dospělácka akce plná přestřelek, honiček a chlastu. Srovnávat tohle s fenomenálním kresleným Tintinem se nedá v žádném případě. Na kresleném Tintinovi jsem vyrostl a nedám na něj dopustit. Animace krásná, ale v dnešní době už podle mě není ničím zvláštní, protože takových animáků už je spousta. A to, že tohle režíroval Spielberg mě děsí ještě víc. Od takového režiséra bych čekal teda větší kreativitu!

• 22.11.2011  23:09

Musím uznat, že mě tenhle díl poměrně překvapil. První půlka byla teda šíleně roztahaná a nudná, nic se nedělo a já čekal, kdy se to konečně rozjede. Druhá půlka už mě konečně upotala a Stmívání se z (dle mého názoru) podprůměrné upírské romance vyhouplo na průměrnou upírskou romanci. Nicméně se mi líbila scenérie tropického ostrova a ten dům! :D Myslel jsem, že se kvalita filmu ještě zhorší, ale vážně jít v hodnocení pod dvě - tři hvězdičky by byl nesmysl a zaujatost vůči celému Stmívání. A vzhledem k tomu, že já nemám ke Stmívání zas takovou averzi, nepůjdu se svým hodnocením níž.

• 14.11.2011  18:44
    Melancholia (2011)

Atmosféra byla podle mého daleko lehčí a snesitelnější, než u Antikrista. Dokonce se nedostavily ani žádné pocity úzkosti. Druhou půlku filmu jsem skoro prozíval, avšak poslední záběr měl fakt grády. Ale to nezachrání pocit, který jsem měl, že Trier se zas pokouší o těžké psychologické drama, o kterém si budou všichni po odchodu z kina povídat.

• 5.11.2011  21:25

Stejně jako u prvního dílu, pro grafické stránce příšerné, po obsahové docela vtipné. Na co však tvůrci vsadili, to se příliš nepovedlo. Chtěli vytáhnout osvědčená esa, jako byl zpívající kozel. Bohužel ten mi v tomhle díle spíš vadil. Jinak tu je spousta skvělých nápadů, Jeníček s Mařenkou byli opravdu zákeřní padouši. Avšak nic překvapujícího tu není. V prvním díle jste se zasmáli, když jste se dozvěděli, co je babička zač, když jste viděli slavnou scénu "A babičko, proč máš tak velké..." zparodovanou atd. Druhý díl už na to jen nastavuje, a proto se tomu už zřejmě nezasmějete tolik, jako u jedničky, což je škoda.

• 28.10.2011  09:39
    Tupíři (2010)

Stmívání si už hodně dlouho koledovalo o parodii, a já si myslím, že se to povedlo zparodovat poměrně dobře. Je to hrozně hloupoučké a jednoduché a ne všechny vtipy se povedly, ale i tak si to zaslouží pochvalu. Hlavně parodie Belly a jejich "cukaných" pohybů a pohledů. Ta holka to okoukala neuvěřitelně přesně! :D

• 29.9.2011  18:52

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších. Ale i tak jsem se dobře bavil a ústřední dvojice byla vážně skvělá.

• 13.9.2011  07:15
    Antikrist (2009)

Nádherná forma, začátek byl pro mne opravdu uměleckým dílem, ale obsah mě tak trochu minul. Tenhle film není jednoduchý, ale není ani zas tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Film totiž není těžký na pochopení, ale atmosférou, která je jen minimálně odlehčena. Opět mi tu vadilo příliš mnoho naturalismu, můj žaludek ani jiná část těla to prostě nesnese, takže jsem se zase schovával za polštář a odvracel zrak.

• 17.8.2011  13:22

"Akčnímu thrilleru Zelená zóna se přezdívá „čtvrtý Jason Bourne“. Do jisté míry oprávněně." Tak s touhle větou si dovolím silně nesouhlasit. Protože Green Zone nemá z Bourneovek ani minimum. Přišlo mi to utahané, rozplizlé a nijak zvlášť zajímavé. Matt Damon je jediným plusem filmu, protože na něm i celý stojí. Nebýt tam on, hodnocení by možná šlo ještě níž. Podobné jako Labyrint lží, na akční film mi přišla akce unylá a "málo akční". Na film válečný zas málo atmosféry války.

• 31.7.2011  16:23
    Snídaně s Novou (TV pořad) (1994)

Vítáme Vás, první zprávy, od jihozápadu bude foukat, slečna X. aranžérka květin, promiňte tlačí nás čas, druhé zprávy, bude polojasno, v Mladé frontě se píše, jsme rádi, že můžeme přivítat kouzelníka... Promiňte více času není, třetí zprávy, našel jsem vtipné video... Hahaha, těšíme se zítra s Hlupákem a Blběnou... No, asi tak lze popsat zběsilou jízdu Snídaně s Novou, kde toho chtěj stihnout strašně moc a nestihnou vlastně vůbec nic... A to jsem ještě vynechal pohádku :D

• 27.7.2011  08:56
    Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam) (1997)

Bohužel, tohle je asi jediná hra z celého DJC, která mi ani trochu nepřirostla k srdci a na kterou se dobrovolně asi nepodívám.

• 25.7.2011  20:55
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Slovenský seriál a oni to nadabujou... Tak tohle je fail století!

• 18.7.2011  12:25

Celkem dobrá oddychovka, kde je však už obsaženo všechno, co jsme viděli. Chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, co se zamiluje do obyčejné dívky, která se postupně dozvídá děsivou pravdu, ale naštěstí se její vztah k němu nezmění! Noo, ale co, u takovýhle filmů, kde se koukám hlavně na efekty a na akci ani nevyžaduji nějakou složitou zápletku, abych byl na konci neskutečně překvapen. Jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování, vzhledem k velice otevřenému konci...

• 9.7.2011  21:58
    Ďábel (2010)

Slušná podívaná v klaustrofobním prostoru. Tedy ten horor bych z té klasifikace filmu vynechal, protože strašidelného na tom nebylo nic. A taky je z toho cejtit trochu křesťanské agitky - doznej se svých hříchů a kaj se za ně, a bude Ti odpuštěno. Odpouštět je totiž božské. Je to sice krásně idealistické, ale film by se bez toho klidně i obešel.

• 8.7.2011  10:37

Na české poměry překvapivě dobrodružný film, který se snaží přiblížit těm zahraničním, jako jsou... Lovci Pokladů? No, moc se mu to ale nepovedlo! Až tu vznikne film, který se bude jak scénářem, tak výpravou, moct vyrovnat zahraničním dobrodružným filmům, tak bouchnu flašku šampáňa a půjdu na to do kina!

• 7.7.2011  11:52

Americká kravina, do jisté míry vtipná. Byly tu chvíle, které mě opravdu pobavily a nijak zvlášť jsem se nenudil. Conversky s křídlama, Uma Thurman jako medúza, Poker Face od Gagy v kasínu, Persefona jako koketa první třídy, všechny ty antické kreatury - toho jsou vážně schopní asi jen Američani. Americký a novodobý souboj titánů se mi ovšem líbil daleko víc než jeho remake ze stejného roku.