Volný pád (2013)

Takové standardní teplé drama s decentní atmosférou a gradací. Nic, co bychom už dávno neviděli - ani konec nebyl nikterak překvapivý, možná spíš naopak. Je to celé takové uhlazené a celkem sympatické, ale v rámci žánru byly už natočeny lepší filmy, a nemám na mysli zrovna zprofanovanou Zkrocenou horu.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Šílenost, podobně jako první díl. Akorát, že u jedničky to bylo něco originálního a neokoukaného a tak infantilně stupidního, že dvojka už nic navíc nenabídne. Ačkoliv zkratka FLDSMDFR mě rozbije pokaždý! :D

Zlodějka knih (2013)

Dokonalá symfonie obrazu, hudby a slov. Film je stejně krásný, čistý a dojemný jako kniha. Tentokrát ani nebylo na škodu, že pár věcí se lišilo a něco se vypustilo. Tvůrci to hladce zvládli a vytvořili jedinečnou emocionální ždímačku.

Amazing Spider-Man (2012)

Půjdu proti proudu, ale mě osobně se tenhle díl líbil víc, než všechny tři předešlý! :D Jelikož Tobeyho Magora moc v lásce nemám, tak jsem si Garfieldova "pavoučka" zamiloval téměř hned. Vizuálně se mi to líbilo a ač nebyl příběh z nejoriginálnějších, uteklo mi to dost rychle.

Anna Karenina (2012)

Žádný zázrak se nekoná! Člověk by si řekl, že zasazení do divadelních kulis bude mít aspoň nějaké logické vysvětlení, proč to tak je, ve skutečnosti to nepřidává filmu na zajímavosti, ale neskutečné utahané nudě, kterou jsem dvě hodiny prozíval. V tomhle podání vyzněl příběh značně nezajímavě, což je docela síla, vzhledem k tomu, že Anna Karenina je jedním z nejslavnějších příběhů o nešťastné lásce! Možná, kdyby se to pojalo víc klasicky, trochu zkrátilo... Tohle mi zkrátka moc nesedlo!

Až vyjde měsíc (2012)

Druhý film, který jsem od Andersona viděl a v mnoha ohledech mi připomínal Fantastic Mr. Fox. Barvy, filtry, kamera, hudba, jakoby se Lišák převedl na plátno s živýma hercema a upravil se příběh. Film je sympatický a zábavný, ale už to neni taková pecka jako Lišák. Ten nastavil laťku hodně vysoko, i tak ale Moonrise Kingdom splnil očekávání. Mělo to přesně takovou formu i obsah, jaký jsem si představoval!

Bídníci (2012)

Připomeňte mi příště, že až se budu dívat na nějaký film s Hugh Jackmanem, mám si nejdřív zjistit, jestli bude zpívat nebo ne, protože jeho zpěv byl asi jeden z nejhorších filmových zážitků, co jsem kdy přetrpěl (snad horší než Pierce Brosnan v Mamma Mia)! Bídnící jsou rozbředlá a roztahaná nuda, kterou jsem prozíval! Jediný aspekt, kvůli kterému se vyplatí na film podívat je nadlidsky přirozená a vrcholně úžasná Anne Hathaway, která mne už nejednou přesvědčila o svých hereckých, nyní i pěveckých kvalitách! Ale ta je tam jen zhruba 30 - 45 minut, pak to vypněte a dál už nekoukejte!

Bourneův odkaz (2012)

Škoda původní trilogie. Tenhle film není úplně špatný, ale s těmi původními má pramálo společného, přinejmenším akčnost, překvapivost a gradaci. Tady jsem se mírně nudil a téměř to nerozsekla ani závěrečná honička. Renner mi nevadil ani trochu, ale přiznejme si, že trilogie o Bourneovi stála především na skvělém Damonovi, bez kterého to ztrácí potřebný šmrnc. No a o otevřeném závěru nemluvím, protože už mě občas dost rozčilujou komerční záměry tvůrců o další natahování skvělých filmových děl. Ano, tenhle film byl poněkud zbytečný. Dozvěděli jsme se sice, co se stalo po posledním filmu, ale tato odpověď mě ani zdaleka neuspokojila a nepřišla mi ve výsledku ani dostatečná. Já upřímně doufám, že pokud se rozhodnou natočit další díl, zapojí do toho i Damona a celé to už jednou provždy uzavřou, než se z toho stane totální břečka!

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Nejlepší seriálový návrat, který ještě všem fanouškům musel zlepšit chuť po ne moc vtipném Back to Earth. Vrátilo se všechno, co jsem postrádal. Umělý smích, humor, kterým oplýval původní Trpaslík... Pokud bude v tomto duchu pokračovat dalších 5 dílů, tak určitě nebudu jediný, kdo bude lačnit po nové sérii. Jen první díl jsem dnes viděl už třikrát! To jsme my, hoši z Trpaslíka a má závislost na mém navždy nejoblíbenějším seriálu všech dob je zpět! ♥ 9.11.2012 - Ano, poslední díl série skončil a hodnocení zůstává! Trpaslík se opravdu vrátil ve vší parádě a se vším všudy. A stejně jako jsem po Back to Earth prahnul po nové sérii, tak po ní prahnu i teď a to ještě mnohem mnohem víc, protože vím, že když už se nám starý dobrý Trpaslík vrátil, byla by škoda o něj přijít. Těžko říct něco víc, než že se zaplnila jedna obrovská díra... Myslím, že je to bílá díra... :D

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Proč se vyplatí na tohle nijak akční a zábavné pokračování podívat? Snad kvůli veverce, která už je sice pořád stejná, ale ve výsledku stále pobaví ze všech postav nejvíc. Pak možná kvůli Sidově babičce, ale to byly asi ty nejsvěžejší postavy a okamžiky celé doby ledové 4. Tentokrát mi přišlo, že se tvůrci chtěli zavděčit hlavně dětem, protože mě humor typu "když piješ chobotem, tak polykáš nudle" vážně ani trochu nebere. Nejsem proti infantilním gagům, ale i infantilita má hranice vtipu. Naštěstí se to někdy před půlkou celkem slušně rozjelo a aspoň to nebylo tak okatě trapné, nicméně Madagaskar 3 je v souboji těchto dvou letošních animáků vítězem, což se může zdát trochu zvláštní, protože Doba ledová je pro mne jedním z prvních animáků "nové doby" a svým způsobem už dost zkultovněla. No, ale hold se někdy nabalování a nabalování dalších postav a děje nevyplatí. Nicméně už teď je jasné, že nás další díl nemine. Doba ledová už je tak zažitá a i kdyby to byla sebevětší srágora, tak lidi na tu veverku pudou, takže tvůrci si určitě nenechají uniknout ani korunu, která by nešla do jejich kapsy. Neříkám, že bych celý flm protrpěl, bavil jsem se vcelku slušně, ale očekávání byla až moc velká a doba ledová 4 jim tentokrát nestačila.