Na sv. Valentýna (2010)

Celé obsazení mi bylo sympatické, protože herci nejen dobře hrají, ale i dobře vypadají, což je taky důležitý aspekt. S Love Actually bych to moc nesrovnával, protože by to byl nevyrovnaný souboj. Všechny příběhy, které se vlastně prolínají mi přišly zajímavé, nebyl tu žádný, který by mě vyloženě nebavil. Ovšem má oblíbená Anne Hathaway, jakožto bavička pro dospělé a speciálně její ruský klient mě rozesmáli asi nejvíc :D Ač se všechno nejprve tváří tragicky a všechno se hroutí, všechno dopadne dobře. Což jsme všichni čekali, každý to nazýval dalším filmovým cliché, ale přiznejme si, chtěli bysme aby to na den Sv.Valentýna dopadlo jinak, než dobře? Ne! Tak vidíte :)

Norské dřevo (2010)

Totální fraška. Knížka je tak hezky přirozená, neuvěřitelně civilní a v podstatě jaksi krásně obyčejná. Oproti tomu film je totálně přeexponovaný a dovedený do neuvěřitelně nechutný artový splácaniny, kdy se několik minut díváme na jeden statický záběr, na kterém se za celou dobu nic nestane. Kniha využívá svých vlastních výrazových prostředků - popisuje veškeré Tóruovy prožitky do hloubky, a rozjíždí se v ní solidní dialogy. Film ty dialogy totálně zabije, popisnost se přesune pouze do povrchních náznaků jakýchsi emocí - scéna s vlnama a slintajícím protagonistou byla už teda hodně přehnaná, a ještě ta hudba k tomu. Až to skoro připomínalo reportáž z Novy. Škoda, že si kvalitní kniha nevysloužila i kvalitní filmovou adaptaci.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Americká kravina, do jisté míry vtipná. Byly tu chvíle, které mě opravdu pobavily a nijak zvlášť jsem se nenudil. Conversky s křídlama, Uma Thurman jako medúza, Poker Face od Gagy v kasínu, Persefona jako koketa první třídy, všechny ty antické kreatury - toho jsou vážně schopní asi jen Američani. Americký a novodobý souboj titánů se mi ovšem líbil daleko víc než jeho remake ze stejného roku.

Počátek (2010)

Tak to byl nářez. Tento rok je vážně plodný na dobré filmy. Inception je napínavý, tajemný, akční... Perfektní námět, perfektně zpracovaný. Nikdy by mě nenapadlo, jak se dá natočit film o snech, jak složitá budou pravidla a jak strhující bude provedení. Perfekto!

Poslední vládce větru (2010)

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!)

Poznáš muže svých snů (2010)

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D

Princ z Persie: Písky času (2010)

Měl jsem možnost hrát stejnojmenou hru. Ačkoliv je děj trochu pozměněný, nijak to neškodí. Mě zkrátka takovéto filmy baví. Dobrodružné, s krásnou dívkou, se skvělým hercem. Stejně jako mají pokračování hry, i u filmu bych ho uvítal, abych měl další možnost spatřit krásnou dívku se skvělým hercem :D

Prokletý ostrov (2010)

Neuvěřitelné. Začínám filmy s DiCapriem vážně zbožňovat. Perfektní scénář, perfektní napjatá a strašidelná atmosféra, která Vás drásá každou vteřinou. Skvělé herecké výkony, kvalitní hudba doplňující děj. A ta závěrečná pointa... Ani jedinkrát bych nepochyboval, že to, co se děje je pravda, ale vyvrcholení celého filmu mě natolik překvapilo! Vrcholná pointa je ovšem i kamenem úrazů tohoto filmu, protože při dalších koukáních už bohužel víte, jak to je a už nemůžete tolik žasnout nad skvěle vystavěnou dějovou linkou. V těchto případech bych potřeboval, aby mi někdo vymazal paměť a já si mohl znova tu napjatou atmosféra užít do poslední kapičky. A že jsem si první sledování užil!

Robin Hood (2010)

Ano, padlo to tu už několikrát. Největší kámen úrazu je v názvu filmu. Film totiž není o legendě zbojníků ze Sherwoodského lesa. Film popisuje to, jak legenda vznikla. Bylo zajímavé to vidět a film mě nenudil ani trochu. Ale neustále jsem čekal, kdy to veleslavný Robin Hood už bude bohatým brát a chudým dávat a povede svou zbojnickou družinu do útoku proti šlechtě. Navíc jsme vlastně ani nezjistili, proč se mu říká "Hood". A rozhodně mě neuspokojilo to, že na konci ho uvedli - Robin Longstride, též známý jako Robin Hood. Proč? Proč se mu tak říká, když se tak nejmenuje? Vysvětlení, důvod? Film by možná měl lepší hodnocení, kdyby se jmenoval jinak a závěrečnou pointou by bylo to, že bysme se dozvěděli - jééé, on to je celou dobu Robin Hood! :D

Saw 3D (2010)

Tak jsem myslel, že když jsem viděl všechny díly, skouknu i poslední. Jako vždy jsem si pustil film a proklikával jednotlivými pasážemi. Udělalo se mi neskutečně zle, že jsem film okamžitě odstranil z počítače a ani jeden film z týhle nechutně samoúčelný krvavý série nechci už v životě vidět! Nějakýho řezníka to možná nadchne, ale já bych kompletně celou sérii (kromě prvního dílu, kterej byl docela dobrej) hodil nejradši do odpadu, na skládku všem filmových propadáků, nechutností a všeho dalšího, co se nedostalo do filmového nebe, ale filmového pekla! P.S. Jít na to v 3D, tak bych asi doopravdy poblil diváky přede mnou!